1467 találat a(z) adatszolgáltatás cimkére
Súlyos személyi büntetéseket szabott ki az MNB
Cikk
A KEG Nyrt. igazgatótanácsi és auditbizottsági tagjai felelősek azért, hogy jogsértően megakadályozták a kibocsátó 2015. évi éves jelentésének közzétételét, nem teljesítve így a jegybank egy tavalyi kötelezését sem. Az MNB – amely ilyen típusú jogsértés kapcsán első ízben állapította meg egy kibocsátónál vezető állású személyek felelősségét – 10 millió forint bírságot szabott ki az érintett igazgatótanácsi, illetve auditbizottsági tagságot betöltő vezetőkre.
Önszámlázás
Kérdés
Egyik külföldi EU-tagállambeli vevőnk önszámlázás keretében szeretné helyettünk kiállítani a számlát. Milyen törvényi előírásokat kell szem előtt tartanunk és betartanunk, illetve betartatnunk? Sok cikk jelent már meg a témával kapcsolatosan, de mindegyik csak kisebb részekkel foglalkozik. Jellemzően mindenki adókockázatot lát a konstrukcióban. Gondolok itt a számlával szembeni követelményekre, a NAV felé történő adatszolgáltatásra stb. Nem világos, hogy 2018 júliusától a számlázó rendszer online bekötése ilyen esetben mit is eredményez? A külföldi vevőnk számlázó rendszerének is csatlakozni kell a NAV rendszeréhez? Amennyiben lehetséges, kérem részletesen fejtsék ki véleményüket! Köszönettel: Sebestyén József
PTGSZLAH
Kérdés
T. Szakértő! Az alábbiakban kérném a segítségét: online pénztárgéppel rendelkező taxis vállalkozó a kiadott készpénzes számlákat beüti a pénztárgépbe. (Több kereskedő is ezt teszi: beüti a kézi számlát a pénztárgépbe és a számla másodpéldányához tűzi a nyugtát). Hogyan járnak el helyesen: csak a nyugta kerül az online pénztárgépbe és a számláról kellene adatot szolgáltatni havonta a PTGSZLAH nyomtatványon a NAV felé értékhatártól függetlenül? Vagy elég, ha könyvelésre kerül a nyugta, aztán a számlák is? Köszönöm a válaszát!
PTGSZAA
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem az adatszolgáltatással kapcsolatban lenne. Pénztárgép használata helyett havonta jelentek a NAV-nak. Kell-e azt az eseményt jelentenem, ha utalásos számlát állítok ki, és a vevő mégis készpénzben egyenlíti ki a számlát pár nappal később (inkasszó van a vevő bankszámláján, nem tud utalást teljesíteni, és befizeti a pénztáramban az összeget)? Ha jelentenem kell, melyik napon? Köszönöm válaszát.
Mi van a számlán? Jövőre már a NAV is látja
Cikk
Mi az a KOBAK? Kinek, mikortól és milyen gyakorisággal kell adatot online adatot szolgáltatnia kibocsátott számláiról? Összefoglaltuk az áfatörvény ezekre vonatkozó, 2018-ban hatályba lépő legfontosabb szempontjait.
Válaszok a NAV-tól az online számla-adatszolgáltatási kötelezettségről
Cikk
Gyűjteményt tett közzé a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a 2018. július 1-jétől teljesítendő online számla-adatszolgáltatási kötelezettségre vonatkozó, gyakran ismételt kérdésekre adott válaszokból.
Áfatörvény 2018-tól: ezt kell tudni az átemelt eljárási szabályokról
Cikk
Adólevonási jog elenyészése, új közlekedési eszköz beszerzése, adatszolgáltatás, összesítő jelentés – folytatjuk ismertetésünket az áfatörvény 2018-tól hatályba lépő módosításairól.
Felesbérlet, terményértékesítés szja és bevallása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A mellékelt kérdésemhez szeretnék még további tájékoztatást kérni szja, eho és annak bevallása témakörben. http://adozona.hu/kerdesek/2017_9_22_Feles_berlet_termeny_ertekesites__vkp A magánszemélynél (bérbeadó) a terményértékesítés kb. 2 millió forint lesz, ami viszont a bérleti díj értékét nem haladja meg, az értékesítés nem rendszeres,, így jövedelem nem keletkezik. Ez esetben nem kell szja-t, ehót fizetnie és az szja-bevallásban sem kell majd feltüntetnie? A termény vásárlója, aki cég-adóalany, valamilyen adót kell levonjon a termény árából és a 1708-as bevalláson milyen adatot közöl vagy így nem is kell a 1708-on adatot szolgáltatni? Köszönöm válaszát
Kötelező adatszolgáltatás - számlázás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném megtudni, hogy azon adózók, akik számlázóprogram helyett továbbra is kézi számlát állítanak ki, hogyan kell majd adatot szolgáltatniuk 2018.07.01-től a NAV részére a 100 ezer forintot meghaladó áfát tartalmazó számláikról? Van már erre vonatkozólag valamilyen törvényi előírás? Válaszát előre is köszönöm!
Lejárati idő nélküli, élethosszig tartó életbiztosítás visszavásárlása esetén bevallandó közterhek
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelem részére a munkáltatója sok évvel ezelőtt olyan életbiztosítást kötött, amelynek volt rendszeres(éves) díja, illetve lehetett rá eseti befizetéseket is teljesíteni. Az életbiztosításnak nem volt lejárati ideje (élethosszig tartó), de a visszavásárlásra lehetőséget adott a szerződés. Induláskor a szerződő a munkáltató volt. Ekkor a munkáltató részére a rendszeres díj adómentes volt, az eseti befizetések után pedig, mint egyes meghatározott juttatás után az adókat a munkáltató megfizette. Aztán pár év múlva szerződésmódosítás történt, ahol már a magánszemély ügyfelem lett a szerződő. Ekkor már befizetés nem történt. 2016-ban a magánszemély megszüntette a biztosítási szerződését, és a biztosító levonta a személyi jövedelemadót a visszavásárlási értékből, és kifizette az szja-val csökkentett összeget a magánszemélynek. A magánszemélynek kiadott igazoláson pedig a biztosító jelezte, hogy a kifizetést még 27 százalék eho terheli., amit a magánszemélynek kell rendezni. Időközben a NAV által elkészített bevallástervezet (mivel a magánszemély nem változtatott rajta) véglegessé vált. Ebben azonban az ehonem lett előírva. Kérdésem: ilyenkor önellenőrzéssel kell-e korrigálni a bevallásomat? A biztosítónak volt-e erről az eho-kötelezettségről adatszolgáltatási kötelezettsége? Ha igen, milyen nyomtatványon kellett (volna) a biztosítónak erről adatot szolgáltatni? Köszönettel: Baáné Balogh Éva
Háznál végzett mosógép-javítás, pénztárgéphasználat
Kérdés
Változott-e a vállalkozó kötelezettsége az új NAV-szemlélet alapján? Adott egy egyéni vállalkozó, aki háztartási gépek javításával foglalkozik Teáor: 95.1-95.2. A szerviz boltjában is történik alkatrészek eladása és javítása is. Ezekről a bolti tételekről online pénztárgépet használva nyugtát állít ki, illetve céges megrendelések esetén számlát állít ki, és azokat a tételeket a pénztárgépben nem rögzíti. A bevételeinek több mint 70 százalékát háznál történő helyszíni javítás (mosógép, hűtőgép) teszi ki. Ez utóbbiakról számlát vagy nyugtát állít ki, de ezeket sem rögzíti a pénztárgépben. Helyes-e az eljárása, illetve kell-e adatot szolgáltatnia a számlával kísért eladásairól? Válaszukat előre is köszönöm.
Hűtőbérbeadás áfája
Kérdés
Magyarországon csak postacímmel rendelkező német cégnek -természetesen EU-s adószámuk van, ahogy nekünk is - szolgáltatunk. Hűtőterméket adunk bérbe gyümölcs hűtésére. Véleményem szerint a számlát ez esetben áfával növelten állítom ki, mert a szolgáltatás a hűtőházhoz, azaz ingatlanhoz kapcsolódik. Kérdéseim: jól gondolom-e és ha igen, erről kell-e A60-as adatszolgáltatást benyújtanom? Köszönöm. Üdvözlettel: Kisné Böjthe Katalin
Háromszögügylet "B" szereplőjének bevallási kötelezettsége
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy magyar cég "B" háromszögügylet keretében új személygépkocsikat szerez be egy romániai cégtől "A", amit egy német cégnek "C" értékesít. Mindegyik félnek van közösségi adószáma. A személygépkocsikat "A"cégtől egyenesen "C" céghez fuvarozzák, a fuvardíjat "B" fizeti vevői minőségében. Kérdésem, hogy jól gondolom-e, hogy a beszerzésről szóló számlák alapján a "B" közbenső magyar cégnek a 1765 áfabevallás 15. és 69. során kell a közösségi beszerzés áfáját szerepeltetni, illetve az értékesítés esetén a 03. soron kell adatot szolgáltatnia. Továbbá adatot kell szolgáltatni a 17A60 nyomtatvány 01. lapján a termékértékesítésről (megjelölve a d. oszlopban, hogy közbenső vevő) és 02. lapján a termékbeszerzésről. A 1765A-09 lapján mint a háromszögügylet "B" közbenső vevője kell-e adatot szolgáltatni a beszerzett személygépkocsik alvázáról? Köszönöm megtisztelő válaszát! Tisztelettel, Herbákné
Elektronikus adatszolgáltatás a számlázó programos számlákról – módosult hatálybalépés
Cikk
2018. július 1-jére módosult a tételes belföldi összesítő jelentéssel és a számlázó programmal kibocsátott számlákról való elektronikus adatszolgáltatással kapcsolatos változások hatályba lépésének időpontja.
Június 30-ai adatszolgáltatás
Kérdés
T. Címzett! Az alábbi kérdésre szeretnék választ kapni. Kft. törvényi előítás alapján 3 000 000 forintra emelte a jegyzett tőkéjét szabad eredménytartaléka terhére, melyről jelenleg a magánszemélynek nincs adófizetési kötelezettsége, hanem majd csak az üzletrész elidegenítésekor. A társaság határidőben adatot szolgáltatott a NAV felé a 16K71A és M lapon a tőkeemelés magánszemélyenkénti összegéről. A kérdésem az, hogy a 2011. CXCIV. törvény 39/E paragrafusa szerinti adatszolgáltatás, melyet a magáűnszemélynek kell megtennie, vonatkozik-e a fenti esetre? Köszönettel