1467 találat a(z) adatszolgáltatás cimkére
Pénztárgépbe beütési kötelezettség
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Néhány ügyfelemmel szakmai vitába keveredtem annak kapcsán, hogy bizonyos bevétel beütendő-e a pénztárgépbe vagy sem. Emiatt kérném szíves segítségét: Fodrászkellékeket forgalmazó cég (s a másik kérdéses cég is kereskedelemmel foglalkozik) 100 ezer forint áfatartalmat meghaladó készpénzfizetési számlát (amely egyébként bruttó 1,5 millió forint érték alatti) állít ki ügyfelének. A gyakorlatban az történik hogy besétál hozzá a partnere és megvásárol tőle például két fejmosó tálat bruttó 650 ezer forintért (online számlázás /5 napon belüli adatszolgáltatás rendezve). Ügyfelem úgy gondolja, hogy ezt az összegű készpénzfizetési számlát NEM kell a pénztárgépbe beütnie, mivel a 100 ezres áfát meghaladó adatszolgáltatási kötelezettségének eleget tesz/tett. Véleménye szerint, ha ő ezt az online pénztárgépbe beüti, úgy dupla bevétele/adatszolgáltatása keletkezik. Én viszont azt gondolom, hogy a két online adatszolgáltatásnak semmi köze egymáshoz. Ön szerint a fent levezetett esetben be kell-e ütni a pénztárgépbe a nevezett bevételt? Válaszát előre is megköszönve tisztelettel maradok!
100 ezer forint feletti áfatartalom
Kérdés
Kell-e már most adatot szolgáltatni az olyan számlákról, melyek áfatartalma meghaladja a 100 ezer forintot, a számla kelte július, de a teljesítés ideje június havi? Megpróbáltuk a számlát rögzíteni, de a rendszer nem fogadta, és nem tudjuk, hogy mi csináltuk rosszul, vagy ezeket a számlákat még nem érinti az adatszolgáltatás.
Online adatszolgáltatás saját rezsis beruházás esetén
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Vállalkozásunk évente 2-3 alkalommal állít elő saját rezsis beruházás keretében olyan eszközöket (például pódiumot) vásárolt alkatrészekből saját munkaerő hozzáadásával, melyeket tárgyi eszközként fog nyilvántartásba venni. Ezt technikailag úgy oldjuk meg, hogy a tényleges költségek (anyag plusz bruttó munkabér, plusz munkáltatói járulékok) összegyűjtése után az üzembe helyezés napjával kiállítunk saját magunknak egy vevőszámlát (így kerül be a tétel a fizetendőáfa-analitikába). Majd ugyanezt a kimenő számlát könyveljük a szállítószámlák közé (így kerül be a tétel a levonhatóáfa-analitikába). A vevői követelés – szállítói kötelezettség egymást nullázza, egymást ergo kompenzálják a számlák, a folyószámlákat rendezzük. Kérdésem az lenne, hogy, ha a jövőben is ezt az eljárást követve számláznánk ki a saját rezsis beruházásunkat, akkor – a kimenő számla kiállításakor le kell-e jelenteni automatikusan teljesítve az online adatszolgáltatást, ha annak áfatartalma eléri vagy meghaladja a 100 ezer forintot? – Mivel a tételt szállítószámlaként is könyveljük, azt a tételes belföldi összesítőben be kell vallani? Köszönettel.
Elkezdődött az első BIONYOM adatszolgáltatási időszak
Cikk
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) felhívja a BIONYOM ügyfelek figyelmét, hogy 2018. július 1-jén kezdetét vette az első BIONYOM adatszolgáltatási időszak. A BIONYOM adatszolgáltatás és annak mellékletei – a tavaly szeptemberben hatályba lépő új jogszabályi előírások értelmében – kizárólag elektronikus úton nyújthatók be a Nébih e célra rendszeresített Ügyfélprofil Rendszerén (ÜPR) keresztül, 2018. július 1. és 2018. július 30. napja között – írja honlapján a Nébih.
100 ezer forintot meghaladó áfatartalmú számla
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelem áprilisban állított ki egy díjbekérőt. Ekkor a vevő utalt. A számlát júliusban állítja ki, mert most szállítja a terméket. Mi lesz a teljesítés időpontja? Előlegszámlát kell ekkor kiállítani április hóra? Kell ezt a számlát július hóban jelenteni? Köszönöm a válaszát.
Áfabevallás tételes adatszolgáltatás
Kérdés
A kérdésem az M lapok kitöltésére vonatkozik. A szabály az, hogy nem a levont adóról, hanem az áthárított adóról teljesítjük az adatszolgáltatást. Ahhoz, hogy ezt a könyvelők teljesíthessék, a programjukban rögzíteniük kell a számla szerinti áfát, illetve a levonandó áfa összeget is. Jelenti-e ez a szabály azt, hogy azon számlák esetén is teljesíteni kell az adatszolgáltatást az M lapokon, ahol az áfatörvény tételes levonási tiltást tartalmaz? Kell-e adatot szolgáltatni a reprezentáció, a parkolási, a személygépkocsival kapcsolatos áfát tartalmazó (egy szállítót összeadva, értékhatár feletti) számlákról? Köszönöm ha válaszolnak, üdvözlettel CsK
Számlahelyesbítés adatai az online adatszolgáltatásban
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A július 1-jétől kötelező online számlázás tükrében, hogyan kell a bizonylati összetartozást kezelni számlahelyesbítés esetén? Konkrétan: ha van egy gazdasági esemény, amelyre vonatkozóan számla készült 100 ezer forintnál nagyobb adótartalommal (1. sz.), majd azt tartalmi hiba miatt érvénytelenítjük (2. sz.), és helyes adattartalommal elkészül egy új számla (3.sz.), ebben az esetben mely számlák számítanak online adatszolgáltatás szempontjából "összetartozónak", melyik számla melyik számlára kell, hogy hivatkozzon? Az online adatszolgáltatásnál az összetartozó bizonylatok (számla és helyesbítése) tételsorainak folytatólagos sorszámot kell adni. Ennek a folytatólagos tételsorszámozásnak ki kell kiterjednie a példánkban 3. sz. számlára is? Köszönettel: Kovács Anita
Hasznos a NAV számlázóprogramja, de hátrányai is vannak
Cikk
A papíralapú számlákat is jelenteni kell majd július 1-jétől az adóhatóságnak, ha azok áfatartalma meghaladja a százezer forintot – hívja fel ismételten a figyelmet a LeitnerLeitner tanácsadó cég. A NAV által kínált, bárki részére elérhető számlázó program egyszerűsítheti a most még számlatömböt használó vállalkozások adatszolgáltatását, azonban tudni kell, hogy a program nemcsak a 100 ezer forintot meghaladó áfatartalmú számlákat jelenti, hanem mindet.
Bevétel pénztárgépbe beütése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi témában kérem szíves segítségét. Áfás vállalkozó pénztárgéppel rendelkezik, eddig minden bevételét beütötte a pénztárgépébe – ha számlát kértek tőle, akkor is –, de, ha 2018 07.01-től ugyanezen vállalkozó kiállít egy 100 ezer forint áfatartalmú számlát, és ahogy 07.01. előtt, ezt a tételt is beüti a pénztárgépébe, abban az esetben a kötelező online adatszolgáltatás miatt nem fog duplán szerepelni a NAV rendszerében a bevétele? illetve helyesen jár-e el azzal, hogy a kiállított számla összegét a pénztárgépébe beüti/beütötte? Köszönettel.
Adatszolgáltatás
Esemény
Adatszolgáltatás
Esemény
Evás – online számlaadat-szolgáltatás
Kérdés
Szeretném megkérdezni, hogy evaalanynak, aki 2018. július eleje után kézi számlát állít ki, amelynek az áfatartalma több mint 100 ezer forint, jelentenie kell-e július 1-jétől a számlát?
Helyes számla kibocsátása
Kérdés
Kereskedelmi vállalkozás pénztárgépet használ. A vevők egy része ún. kézi számlát kér. A vállalkozás a készpénzes vásárlást rögzíti a pénztárgépben, majd a nyugta mellé tűzi a kézi számla egy példányát az árbevétel-duplázás elkerülése érdekében. Az egyidejű adatszolgáltatásnál a kézi számláról kell adatot szolgáltatni, ha eléri a 100 000 Ft áfatartalmat?
Online számla adatszolgáltatás
Kérdés
Tisztelt Adózóna! Ellentmondó információkat találunk az evás adóalanyok felé kiállított számlák adatszolgáltatásáról. Szeretném megkérdezni, az említett számlákat kell-e szerepeltetni az adatszolgáltatásban? Hasonló kérdésem van az áfa-összesítő esetében. Amennyiben egy számla részletes adatok mellett áfakulcsonkénti összesítőt is tartalmaz, a számla ezen részét fel kell-e vinni külön a számla xml-ébe? Köszönöm a válaszokat! Tisztelettel: Bálint Katalin
Adatszolgáltatás
Esemény