1397 találat a(z) adatszolgáltatás cimkére

Családi gazdaság tagja elhunyt Kérdés

Családi gazdaság nem főállású tagja 2016. augusztus hónapban elhalálozott, így a családi gazdaság tagjainak létszáma 4 főről 3 főre csökkent. A főállású tag bejelentette a FVM-hez az elhalálozást, akik törölték a nyilvántartásból az elhunytat. Az elhunyt tag 2016. május hónapig egyéni vállalkozó is volt, de májusban be lett jelentve a vállalkozás szüneteltetése. Kérdésem: az elhunyt személy 2016. évi személyijövedelemadó-bevallását ki készíti? Ha az adóhivatal, akkor milyen formában kell a részükre az adatokat szolgáltatni, és milyen tartalmú adatokat kell szolgáltatni? Csak az egyéni vállalkozásával kapcsolatos adatokat kell szolgáltatni, vagy a családi gazdaság rá eső bevételéről és költségeiről is kell adatot küldeni? Válaszukat előre is köszönöm.

Vásárolt kft.-nél dolgozó bejelentése Kérdés

Tisztelt Szakértők! A következőkben kérem a segítségüket. Egy kft vásárlása 2016. X. 4-én történt. A cégközlönyben a változás 2016. X. 26-án lett közzétéve. A tulajdonosok új könyvelőt bíztak meg a könyveléssel, ami az EGYKE nyomtatványon be is lett jelentve a NAV-nak. Adatszolgáltatást csak akkor tud teljesíteni a könyvelő, ha a neve alatt van a kft. A kft.-nek a megvásárlástól annak bejegyzéséig volt bevétele. Az ügyvezető 36 órát meghaladó munkaviszonnyal rendelkezik egy másik társaságban, ténylegesen nem működik közre. Munkavállalót ilyen esetben – amikor még elektronikusan nem lehetett adatot szolgáltatni – milyen időponttal lehet bejelenteni? Válaszukat nagyon köszönöm.

Alanyi adómentes – adatszolgáltatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Alanyi adómentes vállalkozótól befogadott számla összértéke éves szinten meghaladja az 1 millió forintot, keletkezik adatszolgáltatási kötelezettsége a számla befogadójának? Ha igen, mikor és melyik bevallásban kell ennek eleget tennie? Köszönöm!

Számlázóprogram adatszolgáltatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Két kérdésem lenne a 2017. július 1-jétől kötelezően hatályba lépő számlázóprogramon keresztül nyújtott adatszolgáltatással kapcsolatban. Minden számlát, aminek áfatartalma eléri a 100 000 forintot, a NAV felé meg kell küldeni. Ügyfelünk ilyen programokat is forgalmaz, és a programozó szeretné tudni, hogy készül-e, esetleg már elkészült-e, ha igen, hol érhető el úgynevezett programozási útmutató, dokumentáció, amivel a programot a megfelelő módon lehetne fejleszteni. Hasonlót adtak ki, a "NAV adat exportáló funkció" fejlesztéshez is. A másik ehhez kapcsolódó kérdésem az lenne, hogy az az adózó hogyan tehet eleget az adatszolgáltatásnak, aki elektronikus számlát állít ki ugyan, de nincs internet, de még térerő sem. Például egyik ügyfelünknél, egy homokbányára gondolok. Válaszukat előre is köszönöm! Tisztelettel: Bánka József

Szolgáltatást végző pénztárgép-kötelezettsége Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egyéni vállalkozás tevékenysége: övtj: 452002 Gumiabroncs, -tömlő javítás, centrírozás. Több mint 10 éve nyugtaadási kötelezettségét számlával teljesíti. Adott törvényi változások értelmében jól gondolom, hogy jelenleg is mentesül a pénztárgép-használati kötelezettség alól, és "csak" jelentési kötelezettsége áll fenn a vállalkozónak? Válaszukat előre is köszönöm!

Bt átalakulása kft.-vé Kérdés

Bt.-nk a 2016. 06. 30-ai közbenső mérleg alapján 2016. 09. 30-ával átalakul kft.-vé. Szeretném megkérni Önöket, hogy legyenek szívesek tételesen felsorolni, milyen időpontokban, milyen bejelentési, változás-bejelentési, bevallási, adatszolgáltatási, egyszerűsített éves beszámoló beküldési, társaságiadó- és helyiadó-bevallási, KSH, egészségbiztosítási, illetve nyugdijbiztosítási igazgatóság felé történő bejelentési, bejelentkezési stb. kötelezettségeink lesznek a bt., illetve a kft. esetében. Nem szeretnénk semmi kötelezettségünket elmulasztani. Előre is köszönöm a segítséget.

Autószerviz online pénztárgép Kérdés

Cégünk (autószerviz) 09.30.-tól köteles online pénztárgépet használni. Bevételünk nagy része átutalással folyik be, havonta azért van pár készpénzes számlánk is. Eddig minden szerelési munkáról számlát állítottunk ki, nyugtát nem használtunk. Ezt a jövőben is így szeretnénk csinálni. Kérem szíves tanácsukat, hogyha 09.30.-tól az alábbi pontok szerint járunk el az megfelelő megoldás-e az online pénztárgép kiváltására: 1. Nyugta helyett számlát adunk - ezt 09.30.-ig bejelentjük a NAV-nak a PTGSZLAB nyomtatványon. 2. 09.30. után azon készpénzes számlák esetében, melyeket nyugta helyett állítunk ki, adatot szolgáltatunk a NAV-nak a PTGSZLAH nyomtatványon minden hónapban. Az adatszolgáltatásban csak azokat a készpénzes számlákat szerepeltetjük, amelyeket magánszemélyeknek állítunk ki 900 ezer forint alatt. Cégeknek kiállított számlákat nem szerepeltetjük, mert nekik egyébként is számlát kellene kiállítani (áfaalanyok, jogi személyek). Már a 09.30.-án kiadott számlákra is vonatkozik az adatszolgáltatás? Tehát nem csak 10.01.-től kiadott számlákra? 3. Fogyasztóvédelmi szempontból megfelelő-e, ha a szervizben kifüggesztenek egy tájékoztatót, melyben közlik a vásárlókkal, hogy nyugta helyett számlát tudnak csak kiállítani, ezért a név és cím megadása kötelező. Ez így megfelelő megoldás lehet-e? Kérem szíves segítségüket, hogyha a fentiek szerint járunk el, mentesülhetünk-e az online pénztárgép használatától? Előre is köszönöm.

Kata Kérdés

Tisztelt Szakértő! Azzal a kérdéssel fordulok Önhöz, hogy, ha egy katás vállalkozó decemberben számlázza ki a novemberi teljesítményét és ezt januárban fizetik ki, akkor az januárban számít bevételnek? Továbbá, ha ez az 1 milliós adatszolgáltatásba beleesik és a másik részről kettős könyvelés van, és így ott a 2016-os adatszolgáltatásban szerepel teljesítés szerint, az összeg ez járhat valami következménnyel? Köszönöm válaszát.

Törölték, mégis nélkülözhetetlen a nyugdíjhoz Cikk

Bár idestova hat éve törölték a nyenyi-adatszolgáltatásra vonatkozó előírásokat, ám ez nem azt jelenti, hogy nincs ezzel dolga a munkáltatónak. Annál is inkább jelentős ügyről van szó, mert az elévülési időn túli időszakra vonatkozó adatszolgáltatást továbbra is közvetlenül a nyugdíjbiztosítási igazgatási szervhez kell teljesíteni.

Adatszolgáltatás Esemény

Adatszolgáltatás Esemény

Adatszolgáltatás Esemény

Adatszolgáltatás Esemény

Adatszolgáltatás Esemény

Adatszolgáltatás Esemény

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kapcsolt cégek minősítése

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Kölcsönkövetelés leírása, ha az adós elhunyt

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink