49 találat a(z) KPMG cimkére
Bizalmi válság és munkahelyi stabilitás
Cikk
Már nem hitelválság szorongatja a világot, hanem egy sokkal nehezebben leküzdhető helyzet, a bizalmi válság - mondta Robert Stöllinger, a KPMG könyvvizsgáló és tanácsadó cég magyarországi irodájának ügyvezető igazgatója. Szerinte a kormányoknak, a médiának és a munkáltatóknak egyaránt megvan a maguk szerepe abban, hogy helyreállítsák ezt a bizalmat. Ugyanakkor úgy véli, rengeteg munkát igényel az elmúlt öt év túlzásainak kezelése – már ez önmagában további két évbe telhet - olvasható a KPMG sajtóközleményében.
Hogyan lehetne megfékezni az "elbocsátás-számlálót"?
Cikk
Rendkívüli időkben érdemes elgondolkodni azon, hogy az adótörvényeken keresztül is próbáljunk enyhíteni a vállalkozások terhein, illetve, hogy érdemes lenne felülvizsgálni korábbi álláspontokat, dogmákat. Véleményem szerint a mostani válság több adóalap-módosító tétel felülvizsgálatát is megkívánhatja. Egy életből vett példával illusztrálva.
KPMG: az EU-ban csökken az szja-terhelés, de Magyarország kivétel
Cikk
A legfelsőbb személyijövedelemadó-kulcsok átlagosan 2,5 százalékkal csökkentek világviszonylatban az elmúlt hat évben, mivel a kormányok igyekeznek megtalálni az egyensúlyt bevételszükségleteik és a munkaerő fokozottabb globális mobilitásának hatása között – állapítja meg a KPMG új nemzetközi tanulmánya. Az EU több országában, de különösen Közép- és Kelet-Európában mindenféleképpen trendnek tekinthető az egyének adóinak csökkentése, talán az egyetlen figyelemre méltó kivétel Magyarország.
Adójavaslatok sora: bírság, áfa, illeték
Cikk
A 2009-re tervezett adócsomag javaslatait veszi sorra a KPMG: adóbírság, mulasztási bírság, adószám felfüggesztése, áfa, illeték és jövedéki adó.
A társasági adó helyett a fogyasztási adókban bíznak a kormányok
Cikk
A társaságok nyeresége után fizetendő adó mértékének régóta tartó csökkenése a tavalyi évben is folytatódott, a kormányok azonban világszerte egyre inkább az árukra és szolgáltatásokra kivetett úgynevezett fogyasztási adóktól várják a hiányzó költségvetési bevételek pótlását – állapította meg a KPMG üzleti vállalkozásokat érintő adókkal foglalkozó legutóbbi éves felmérése.
A világverő magyar bérteher és a jövedelem-eltitkolás
Cikk
Legtöbb ember úgy gondolja, hogy mindenkinek részt kell vennie a közteherviselésben. Sőt, az emberek túlnyomó többsége még abban is egyetért, miszerint az adócsalást meg kell torolni. Miért fizetnek adót az amerikaiak és miért nem a magyarok?
Transzferár: miért pont ebbe köt bele az APEH?
Cikk
Május végén nagyon sok cég gondolja, hogy gyorsan legyünk túl a dokumentációs kötelezettségen és felejtsük el legalább egy évre a transzferáras macerát. Az élet pedig ennél sokkal bonyolultabb, és aki csak a dokumentációk oldalszámára koncentrál, azt kellemetlen meglepetések érhetik. László Csaba kommentárja.
A KPMG 5 százalékos áfát javasol
Cikk
Nem csökkenne a turizmusból származó közel 2.600 milliárd forintos összesített adó és járulékbevétel 2008-2013 között, ha a szállodai szolgáltatások jelenlegi 20 százalékos áfája öt százalékra csökkenne - mutatta ki a Magyar Szállodaszövetség (MSZSZ) pénteki tájékoztatóján Káli Zoltán, a KPMG menedzsere.
Mi az összefüggés az adóztatás és elszabaduló élelmiszerárak között?
Cikk
Az adóztatás végső soron egy eszköz az állam kezében, és mint minden eszköz használatának, az adóztatásnak is megvannak a maga hatékonysági szempontja és korlátai. Ahogy horgászbottal szántani se túl hatékony, úgy a legkülönfélébb társadalmi célok elérésére se feltétlenül az adórendszer jelenti a leghatékonyabb eszközt. Nem a különféle adófajták közti választás, vagy a túladóztatás dilemmáival kívánok foglalkozni, hanem napjaink egyes figyelmen kívül nem hagyható folyamatain át próbálom érzékeltetni a tág értelemben vett adóztatás - mint a piaci folyamatokat potenciálisan befolyásoló állami eszköz - veszélyeit. Demetrovics Gergely, a KPMG adószakértője kommentál.
László Csaba: a minimálbér adómentességét ma már biztos nem engedném
Cikk
A Pénzügyminisztériumban indult a karrierje, saját bevallása szerint nem pártpolitikus alkat, mégis pénzügyminiszterként távozott végül a közszférából. Az ő nevéhez fűződik többek között a minimálbér adómentessége és a közalkalmazottak bérének 50 százalékos emelése, ami miatt sok kritika is érte. A népszavazás kimenetele szerinte korlátot szabhat az adórendszer átalakításának. Egyébként az egykulcsos adó nagy híve. László Csabával, a KPMG adópartnerével beszélgettünk.
Adóváltozások május elsejétől
Cikk
Az Országgyűlés március 10-én elfogadta a Pénzügyminisztérium által benyújtott adótörvények módosításáról szóló törvényjavaslatot. A módosító rendelkezések, egyes kivételekkel, 2008. május 1-jén lépnek hatályba.
Az áfatörvény várható változásai május 1-jétől
Cikk
A Pénzügyminisztérium adótörvények módosításáról szóló törvényjavaslatot nyújtott be az Országgyűléshez, mely egyes adótörvények rendelkezéseit hivatott kiigazítani. A módosító rendelkezések, egyes kivételekkel, 2008. május 1-jén lépnének hatályba.
Az áfatörvény átmeneti szabályai: gépkocsi-lízing, tartós bérlet
Cikk
Az adóhatóság a napokban megjelentett új tájékoztatója az új áfatörvény 269. paragrafusában foglalt speciális átmeneti rendelkezéseket vizsgálja. A rendelkezés alapján, ha ugyanazon ügylet kapcsán mind a régi, mind az új áfatörvény alkalmazása felmerülhet, úgy a régi szabályokat kell alkalmazni - tájékoztat a KPMG hírlevele.
Közösségi jogba ütközik az APEH áfalevonási tilalma
Cikk
A Fővárosi Bíróság először mondta ki ítéletében, hogy közösségi jogba ütközik az APEH-regisztráció előtti áfalevonási tilalom. A Mecanova OY és az APEH perében, a finn társaság javára hozott ítélet a szakértők szerint precedensként szolgálhat számtalan hasonló ügyben, amelyek ezután kerülnek tárgyalásra – olvasható a KPMG közleményében.
Hol a legvonzóbb a társaságiadó-rendszer?
Cikk
Ciprusnak, Írországnak és Svájcnak van a legvonzóbb társaságiadó-rendszere Európában a KPMG nemzetközi felmérése szerint, amelyben nagyvállalatok adószakértőit arról kérdezték, mennyire tartják vonzónak országuk adórendszerét más európai államokhoz viszonyítva. Az éllovasok pozíciójukat saját adórendszerük stabilitásának, értelmezhetőségének és a viszonylag alacsony adókulcsoknak köszönhetik. Csehország, Románia és Görögország a sereghajtók közé tartozik – ott az adórendszer bonyolultsága, valamint a sok és túl gyakori adóváltozás volt a fő kritika. Magyarország tizenegyedik a rangsorban.