1688 találat a(z) EU cimkére
Uniós útmutató szeszes italok, élelmiszerek jelöléséhez
Cikk
Hivatalos útmutatót tett közzé az Európai Unió a szeszes italok meghatározásáról, jelöléséről és elnevezésének használatáról szóló rendeletében foglalt jelölési rendelkezések végrehajtásához. Az útmutató a rendelet egységes alkalmazását és a rendelkezések közti könnyebb eligazodást segíti elő mind a nemzeti közigazgatási szervek, mind az élelmiszer-vállalkozók (például szeszes italok gyártói és importőrei) számára – írja honlapján a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih).
Jöhet az egynapos matrica az EU összes országában
Cikk
Az Európai Parlament jóváhagyta az egynapos sztrádamatrica bevezetését az egész Európai Unióban – írja a Parameter.sk.
Láncügylet/háromszögügylet
Kérdés
Alanyi mentes katás számláz közvetítői szolgáltatást
Kérdés
Külföldi jogviszonyban álló művész adózása Magyarországon
Cikk
Cikkünkben azon Magyarországon fellépő művészek adózási, társadalombiztosítási és adóbevallási tudnivalóit foglaljuk össze, akik külföldön állnak jogviszonyban, és egy külföldi vállalkozás által megkötött szerződés alapján dolgoznak Magyarországon.
Az Európai Bizottság nyilatkozattervezetet terjesztett elő a digitális jogokról és elvekről
Cikk
Az Európai Bizottság az Európai Unión belül mindenkire érvényes nyilatkozatot terjesztett elő a digitális jogokról és elvekről, hogy mindenkinek egyértelmű hivatkozási alapot és iránymutatást nyújtson az új technológiák alkalmazására vonatkozóan.
EU-s ország termék behozatal papírjai
Kérdés
Megtiltotta az EU a titán-dioxid felhasználását az élelmiszerekben
Cikk
Az EU 2022. január 18-án megjelent rendelete alapján 2022. augusztus 7-éig állíthatók elő a titán-dioxid (E171) élelmiszer-adalékanyag felhasználásával készített élelmiszerek, amelyek legkésőbb a minőségmegőrzési vagy fogyaszthatósági idejük lejártáig maradhatnak a forgalomban. A döntést az indokolja, hogy az Európai Élelmiszerbiztonsági Hatóság (EFSA) legfrissebb értékelése szerint nem biztonságos a színezék felhasználása az élelmiszerekben, olvasható a Nébih honlapján.
Pékáruk, szendvicskrémek, levesek, szószok: az EU betiltotta az E171 használatát
Cikk
Az Európai Bizottság betiltotta a titán-dioxid élelmiszer-adalékanyagként (E171) történő használatát, a tilalom hat hónapos átmeneti időszakot követően július elején lép majd életbe – közölte a brüsszeli testület pénteken.
Az EU újra meghosszabbította az Oroszország elleni gazdasági szankciókat
Cikk
Az Európai Unió (EU) újabb fél évvel meghosszabbította az Oroszországgal szemben bevezetett gazdasági korlátozó intézkedéseket, mivel – indoklása szerint – nem történt előrelépés a minszki megállapodások végrehajtásában – közölte az uniós tanács a közleményében csütörtökön.
Távértékesítés
Kérdés
EU-ból beszerzett repi célú kávé áfája
Kérdés
Magyarországon munkaviszonyban lévő harmadik országbeli állampolgár egészségügyi ellátásának megtérítése, ha az ellátást egy másik EU tagállamban vette igénybe
Kérdés
Ennyi pénz áramlott a magyar cégekhez az EU-tól az elmúlt tíz évben
Cikk
Óriási összegű támogatásokhoz jutott a magyar gazdaság az Európai Unióhoz történő csatlakozás óta. Az utolsó tíz évet vizsgálva az MNB fizetésimérleg-adataiból az látszik, hogy 2010 és 2020 között 9200 milliárd forinttal kapott több támogatást Brüsszelből a kormányzat, mint amennyit befizetett, így az elmúlt 11 évben a magyar GDP 3,3 százalékának megfelelő összeg áramlott a gazdaságba – olvasható a g7.hu írásában, amelyben arra tesz kísérletet, hogy a kormányzat által hozzáférhetetlenné tett pályázati statisztikai rendszer ellenére összegezze, hová áramlottak Magyarországon az uniós pénzek.
Ez a három állam került le az EU adós feketelistájáról, módosult a szürkelista is
Cikk
Az Európai Unió Tanácsa ismét módosította az adózási kérdésekben nem együttműködő országok listáját, az úgynevezett feketelistát. A listára azok az államok kerülnek fel, amelyek nem felelnek meg az EU adósztenderdjei alapján az adóelkerülés elleni minimum elvárásoknak. A lista összeállításánál három szempontrendszer alapján mérlegelnek, amelyek az adóügyi információk transzparencia vizsgálata, a méltányos adóverseny biztosítása és az OECD által kidolgozott BEPS adóelvek megfelelő alkalmazása – írja közleményében a Deloitte.