242 találat a(z) üzletrész cimkére

Üzletrész-átruházás euróban Kérdés

Magyar tulajdonos eladta az üzletrészét és a szerződésben euróban van meghatározva az összeg, amit két időpontban két részletben kapott meg. Kérdésem, mikori árfolyamon kell átszámolnia az eurót a jövedelem meghatározásához?

Üzletrész-átruházás Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2014. évben alakult kft. egyetlen tulajdonossal. 2015 évben a tulajdonos bevonta a kft.-be feleségét, most már mindketten tulajdonosok 50–50 százalékban. Ebben az esetben a kft. régi és új tulajdonosának kell-e az éves szja bevallásában szerepeltetni az üzletrész-átruházást? A kft. törzstőkéje megalakuláskor 3 millió forint volt és ez nem változott a feleség bevonása után sem. Mindketten öregségi nyugdíjasok.

Pótbefizetés könyvelése a pótbefizetéssel érintentett társaság értékesítése esetén Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunk pótbefizetést eszközölt egy gazdasági társaságban, amely társaság 100 százalékos üzletrészét időközben értékesítettük egy másik gazdasági társaságnak. Az üzletrész-értékesítési szerződés nem rendelkezett külön az értékesített társaságban lévő pótbefizetésről, a vételár meghatározásakor nem történt utalás a pótbefizetés miatti ellenérték hányadra. Kérdéseim: 1.) Az üzletrész volt tulajdonosánál a pótbefizetés kivezetése hogyan könyvelendő? 2.) Van-e adóhatása annak az üzletrész eladójánál, ha a pótbefizetés miatti követelést "ellenérték nélkül" engedtük át az üzletrész új tulajdonosának? 3.) A pótbefizetés visszafizetése az új tulajdonos részére megtörtént. Hogyan könyvelendő a befolyt pénz az új tulajdonosnál, van-e ennek Tao korrekciója? Köszönettel.

Megvásárolt üzletrész tagnak történő átadása Kérdés

Előzőleg feltett kérdésémhez lenne egy kiegészítő kérdés. Ha a tag kapja meg egy év után az üzletrészt, mikor és hogyan fog adózni? Így egyszemélyes kft. lett, hogy a másik tag kilépett. A társaságnak van-e valamilyen bejelentési kötelezettsége?

Üzletrész-értékesítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Üzletrész-értékesítéssel kapcsolatban szeretnék állásfoglalást kérni az alábbi üggyel kapcsolatban. A Kft. 100 százalékos tulajdonosa B Kft. A Kft. jegyzett tőkéje 3 millió forint. Ha C Kft. megvásárolna B Kft.-től A Kft.-ben lévő tulajdonrészét 5 millió forintért, akkor a 3 millió forinton felüli résznek van-e valamilyen adóvonzata B Kft.-re vonatkozóan?

Osztalékelőleg Kérdés

Tisztelt Szakértő ! Egy egyszemélyes kft. (100 százalékos tulajdonos egy kft.) 10 millió forint osztalékelőleget állapít meg idén augusztus 15-vel. (Mérleg stb.) Az osztalékelőleget kiutalja a tulajdonosnak. (Mivel a tulajdonos egy gazdasági társaság - nincs szja előleg levonás.) Októberben a 100 százalékos tulajdonos eladja a 100 százalék üzletrészét egy másik kft.-nek. 2016-ban mérlegkészítéskor a véglegesen jóváhagyott osztalék 10 millió forint, azonban már más a tulajdonos 2015.12.31-én. Mi a teendő? Mi a sorsa az osztalékelőlegnek? Válaszát előre is köszönöm: Tisztelettel: L.

Vállalkozás /üzletrész/ eladása Kérdés

A társas vállalkozás a tulajdonát képező ingatlanban folytatja a tevékenységét. A folyamatos működés mellett az üzletrészek értékesítésre kerültek az ingatlannal együtt, a névértéket meghaladó összegért. Az üzletrész tulajdonosai a névértéket meghaladó összeg után, 16 százalék szja-t és 14 százalék ehót fizettek meg és fognak bevallani az éves bevallásukban? A vevőt milyen fizetési, bevallási kötelezettség terhei? A vevő

Mi lesz a végelszámolással megszűnő kft. üzletrész-befektetésével? Cikk

Mi lesz a sorsa végelszámolás során a végelszámolt vállalkozás más társaságban meglévő részesedésnek, ha a másik társaság nem tudja azt megvásárolni, és a megszűnő kft. tulajdonosai sem tartanak igényt az üzletrészre? – kérdezte olvasónk. Sinka Júlia adószakértő, mérlegképes könyvelő szakértőnk válaszolt.

Visszavásárolt üzletrész Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. 2010-ben visszavásárolt 3 000 E ft névértékű üzletrészt, 6 000 E Ft összegért tagjaitól. A visszavásárolt üzletrészt a társaság 2012-ben a meglévő tulajdonosai között térítésmentesen szétosztotta. A tulajdonosok között van aki személyesen közreműködő tag és van aki nem vállal közreműködést. Néhány tulajdonos 2015-ben eladja a teljes üzletrészét a kft.-ben maradó tag magánszemélynek, illetve egyikük a kft.-nek. A példa kedvéért, az egyik tagnak volt eredetileg 160 E ft üzletrésze, majd 2012-ben térítésmentesen kapott a társaságtól 100 E ft névértékű üzletrészt (amit a kft. 2010-ben 200 E ft-ért vásárolt meg). A magánszemélynek és a kft.-nek milyen adó- és járulékfizetési kötelezettsége keletkezett? Köszönöm szépen válaszát!

Befektetés végelszámolással megszűnő kft.-ben Kérdés

Végelszámolással megszűnő "A" Kft. (egyszemélyes) 28 százalékos részesedéssel rendelkezik "B" Kft.-ben. Az üzletrésznek mi lesz a sorsa a végelszámolás során a két kft. vonatkozásában, ha azt "A" Kft. nem tudja értékesíteni, és "B" Kft. saját tőke hiányában nem tudja visszavásárolni? Hogyan lehet rendelkezni a záróvagyon-felosztási javaslatban, ha a megszűnő kft. tulajdonosa nem tart igényt az üzletrészre? Van-e valamilyen adó- vagy illetékfizetési kötelezettség, és a záró beszámolóban hogyan kell szerepeltetni az üzletrészt? "A" Kft.-ben 500 ezer forint jegyzett tőke és 500 ezer forint pótbefizetés van, ha ezt nem haladja meg a végelszámoláskor a tulajdonosnak kiadott összes érték, akkor nincs semmilyen adókötelezettség?

Üzletrész visszafizetése végelszámoláskor Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérem a segítségét. Végelszámolás után, ha a fennmaradó vagyon nem több, mint a jegyzett tőke, kell-e a tagoknak adót, járulékot fizetniük a vagyonfelosztás során? Előre is köszönöm segítségét!

Ezt mondja az áfatörvény az üzletág és az üzletrész értékesítéséről Cikk

Az üzletág-, illetve az üzletrész-értékesítés fogalmát sokszor még a gazdasági szakemberek is helytelenül használják, pedig igen jelentős különbségek vannak köztük nemcsak jogi, hanem adózási értelemben is.

Üzletrész értékesítése piaci ár felett: a kft. és eladó terhei Cikk

Ha piaci ár felett sikerül eladni az üzletrészt, milyen terheket visel az eladó, és milyen kötelezettségei vannak a kft.-nek? Olvasói kérdésre Surányi Imréné adószakértőnk válaszolt.

2006. évi szja-visszaigénylés Kérdés

Magánszemély építési telket apportált 20 millió forint értékben 2006. évben egy kft.-be, és ezzel üzletrészt szerzett. A ingatlan-értékesítés után az apportáló 2006-ra bevallást adott, a 25 százalék szja-t 2007-ben megfizette. Az üzletrészét még 2006. évben "előszerződéssel" eladta 20 millió forintért a társaság másik két tagjának. Végleges szerződés nem készült, a vevő tagok a 20 millió forintot nem fizették meg az eladónak, mondva, hogy színlelt volt az előszerződés. 2011. óta per volt folyamatban. 2015-ben az ítélőtábla (helybenhagyva a törvényszék ítéletét) az üzletrész adásvételi szerződést "megkötötte", de az apport 2006-os értékét 13 500 000 forintra csökkentette, szakértői vélemény alapján és kötelezte az üzletrész vevőit a 13 500 000 forint megfizetésére. A vélhető csalásra tekintettel van-e valamilyen lehetősége a a magánszemélynek a 6 500 000 forint apportérték-különbözet szja-vonzatának visszaigénylésére?

Üzletrész-ajándékozás Kérdés

Tisztalt Adózóna! Ingatlan-tulajdonjoggal rendelkező, nem ingatlanforgalmazó társaság tulajdonos elajándékozná üzletrészének felét házastársának. A saját tőke értéke messze meghaladja a törzstőkét. Van-e az ajándékozásnak adó-, járulék- és illetékvonzata? Illetékmentes-e az ajándékozás az Itv. 17.§ (p), illetve a 26.§ (1) pontja alapján? Köszönettel, Gyúri Dénes

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Bejelentett részesedés eredménytartalék terhére

Pölöskei Pálné

adószakértő

Pótbefizetés visszafizetése

Pölöskei Pálné

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink