765 találat a(z) értékesítés cimkére
Elengedett követelés tao vonzata Kérdés
Tisztelt Szakértő! Részvénytársaság fő részvényese (vállalkozás) adott napon eladja a részvényeit egy másik társaságnak, ugyanakkor egy másik szerződésen belül ugyanazon a napon megállapodást köt az eladó fél uagyanazzal a zrt.-vel, hogy az osztalék fizetési kötelezettség egy részét elengedi. A kérdésem az lenne, hogy adott esetben a követelés elengedése az eladó félnél társaságiadó-alapot növelő tétel lesz-e kapcsolt vállalkozás tekintetében mivel az eladás és a megállapodás egyidőben történt. Válaszát előre is köszönöm.
Elengedett követelés tao vonzata Kérdés
Tisztelt Szakértő! Részvénytársaság fő részvényese (vállalkozás) adott napon eladja a részvényeit egy másik társaságnak, ugyanakkor egy másik szerződésen belül ugyanazon a napon megállapodást köt az eladó fél ugyanazzal a zrt.-vel, hogy az osztalékfizetési kötelezettség egy részét elengedi. A kérdésem az lenne, hogy adott esetben a követelés elengedése az eladó félnél társaságiadó-alapot növelő tétel lesz-e kapcsolt vállalkozás tekintetében, mivel az eladás és a megállapodás egyidőben történt. Válaszát előre is köszönöm.
Lakáseladás adózása Kérdés
Lakást vásároltam testvéremmel 1/2-1/2 tulajdoni hányaddal 2016-ban 12,5 millió forintért, eladtuk 2017-ben 13,8 millióért, nem vásároltam újabb ingatlant. A reám eső 6,9 millióból levontam 6,25 milliót, a különbözetet, azaz 650 000 forintot csökkentettem a vásárláskor kivetett 125 000 forint illetékkel (első lakáshoz jutó), az ügyvédi dij felével, 31 250 forinttal, a 493 750 forint után szja fizetési kötelezettségem 74 063 forint. Helyesen állapitottam meg az adóterhet? Az illeték összegének levonása mint szerzésre forditott kiadás bizonytalanított el. Köszönöm válaszukat!
Termékdíj 2. Kérdés
Kedves Keitner Lea! 2018.03.30-i ternékdíj kérdésemre adott válaszával kapcsolatosan szeretnék még pontosítani. A fizetendő termékdíj akkor is elszámolható a beszerzési ár részeként, ha az időbelileg nem a beszerzéskor, hanem az így vásárolt termék értékesítésekor merül fel (akár hónapokkal később)? Iparűzési adó számításánál nem mindegy, hogy elábéba könyvelhetem-e?
Használt személygépkocsi értékesítés áfája Kérdés
Tisztelt Adózóna! Eva hatálya alá tartozó társas vállalkozás használt személygépkocsit vásárolt 2009. évben. A szállító által kibocsátott számla – a hatályos áfatörvény 216. §-a alapján – általános forgalmi adót nem tartalmazott. A társas vállalkozás időközben kilépett az eva hatálya alól, jelenleg a társasági adó hatálya alá tartozik, és a fenti személygépkocsi értékesítését tervezi. A vállalkozás nem gépjármű-kereskedelemmel foglalkozik. Kérem, hogy szíveskedjenek választ adni arra vonatkozóan, hogy az értékesítést áfával növelten, vagy áfa nélkül kell-e számláznia a vállalkozásnak? Számlázhat-e az áfatörvény 87. § b) bekezdése alapján adómentesen? Válaszukat előre is köszönöm.
Könyvértékesítés egyéni vállalkozóként Kérdés
Tisztelt Szakértő! Főállású katás egyéni vállalkozó magánszemélyként írt egy könyvet, ami többpéldányos nyomtatásba került. Most az egyéni vállalkozása keretében egy rendezvényen értékesítené a könyveket. Az volna a kérdésem, hogy ehhez pontosan milyen szakmakódot kell felvennie a tevékenységei köré? Ezenkívül elég, ha az értékesítések után nyugtát ad, vagy kötelező a mozgó pénztárgép használata? Lehet-e kizáró oka az értékesítésnek, ha a könyvet magánszemélyként írta? Ha később webshopban értékesíti, akkor szükség van-e valamire? Válaszukat előre is köszönöm!
Külföldivel kötött termőföldügyletről döntött a Kúria Cikk
Magyar és német állampolgárok közötti, termőföld vétele és eladása kapcsán keletkezett jogvitára tett pontot a Kúria, közölte a bíróság sajtótitkársága.
Szja-kötelezettség ingatlanértékesítés után Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem a következő lenne, amiben szíves segítségét kérem: Egy magánszemély 2018-ban lakóingatlant ad el. Az ingatlan 55 százalékát még 2011-ben szerezte, a másik 45 százalék viszont 2018-ban került a tulajdonába ajándékozás útján. Az ajándékozási szerződésen 6 millió forint szerepel forgalmi értékként, ugyanez az ajándékozási illeték alapja is a NAV határozatán. Kérdésem az, hogy miként fog adózni jövőre ez az ügylet? A mi álláspontunk az, hogy a ingatlan eladási árából (13 millió Ft) 55 százalék adómentesnek tekinthető a 2011-es szerzésre való tekintettel. Viszont a 45 százalék adóköteles lesz, véleményünk szerint a 13 millió forint 75 százalékát lehet költségként tekintetni, az így fennmaradó rész (4 387 500 forint) lesz a szja alapja, mely után 15 százalék az adókötelezettség. Feltételezésünk helyes? Köszönöm szépen válaszát előre is!
Ügyvezetés és értékesítés egy jogviszonyban Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy kft., ahol az ügyvezető 30 százalékos tulajdonrésszel rendelkezik. A társasági szerződés szerint megbízási jogviszonyban látja el az ügyvezetést. Az ügyvezetés mellett ő fogja személyesen ellátni a bevételszerző tevékenységet is, vagyis az üzletben történő értékesítés is az ő feladata. A kérdésünk az lenne, hogy ebben az esetben elláthatná-e az ügyvezetést és a bolti eladói tevékenységet, amennyiben a garantált bérminimum után megfizeti a járulékot? Vagy kell neki külön jogviszony az ügyvezetéshez és a bevételszerző tevékenységhez? A társasági szerződés szerint megbízási jogviszonyban látja el az ügyvezetést. Emiatt esetleg kellene a társasági szerződést módosítani? Köszönjük a segítséget!! üdv: CsÉva
Ingatlan: áfa kivitelezésnél, értékesítésnél Kérdés
Tisztelt Cím! Az alábbi ingatlan témában szeretnék segítséget kérni. Ügyfelem belföldi áfaalany, az ingatlanértékesítés tekintetében nem jelentkezett be az áfakörbe. A Balaton parton telket vásárolt, ami üdülőövezetnek minősül. Itt 6 db apartman lakást épít. Ezek egy része értékesítve lenne, más része pedig bérbeadás céljából épülne. A telken csak üdülő besorolással épülő ingatlanok lehetnek. A kérdésem az lenne, hogy a kivitelezés költségeinek áfatatalma levonásba helyezhetőek-e? Az értékesítés milyen áfakulccsal történik? Köszönöm
Üzletrész elidegenítése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelem 2017. évben üzletrészt vásárolt egy magyarországi kft.-ben, 5 millió forintért. Ezt az üzletrészt 2018. évben értékesítette, 10 millió forintért, melyet a vevő megfizetett. Kérdésem, hogy pontosan mennyi és milyen közteherrel kell számolnia?
Üzletrész-értékesités bevételének elhatárolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünknél tartós részesedés értékesítése történt 2017-ben jelentős nyereséggel. Az adásvételi szerződésben foglalt feltételek szerint a vételár kifizetése 72 hónap alatt történik. Kérdésem, hogy a vételár további éveket érintő része elhatárolható-e abban az esetben, ha az ellenérték kifizetéséhez az értékesítő cég 72 havi kölcsönt is nyújtott? Köszönöm!
Ingatlan-adásvételi szerződés felbontásának adójogi következményei Cikk
Hogyan kezelendő a társaságok közötti ingatlan-értékesítés, majd e szerződés felbontása következtében az általános forgalmi adó? A NAV egy peres ügyet ismertetett honlapján.
Ingatlanértékesítés adózása Kérdés
Tisztelt Adózóna! Az alábbi kérdéssel fordulok Önökhöz. Egy 2016-ban örökléssel szerzett lakás értékesítve lett 2017-ben. Az adóbevallás során a szerzési értékbe beszámítható-e a megfizetett öröklési illeték, azaz az ingatlan szerzési értéke= az illeték-kiszabáshoz figyelembe vett érték+a megfizetett öröklési illeték? (Nem egyenes ági öröklésről lévén szó.) Köszönettel!
Személygépkocsi értékesítésének áfája Kérdés
Egy gazdasági társaság nyílt végű lízinggel vásárolt egy személygépkocsit. A lízing futamideje előtt végtörlesztette a fennmaradó részt. A gazdasági társaságé lett az autó. Ha értékesíteni kívánja a személygépkocsit adómentesen vagy áfásan tudja?