31 találat a(z) élelmiszerlánc-felügyeleti díj cimkére

Fontos információ az élelmiszerlánc-felügyeleti díj bevallásáról! Cikk

Új helyen, az Ügyfélprofil menüpontban érhető el a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) honlapján az élelmiszerlánc-felügyeleti díj elektronikus bevallási felülete, közölte a hivatal. A 2018. évi díjbevallások benyújtására április 25-étől van lehetőségük az élelmiszerlánc szereplőinek. A kötelezettség teljesítésének határideje 2018. május 31.

Hamarosan lejár az élelmiszerlánc-felügyeleti díjak bevallási határideje Cikk

Május 31-éig kell beadniuk az élelmiszerlánc-szereplőknek a felügyeletidíj-bevallást. A bevallás alapján megállapított felügyeleti díjat két egyenlő részletben, 2017. július 31-éig, valamint 2018. január 31-éig kell megfizetniük az érintetteknek.

Új elektronikus bevallási lehetőség szerdától Cikk

Május 3-ától elérhető az élelmiszerlánc-felügyeleti díj idei elektronikus bevallási felülete – tudatta a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih).

Élelmiszerlánc-felügyeleti díj Kérdés

Tisztelt Szakértő! Abban kérném a segítségét, hogy egy élelmiszer-nagykereskedő cégnek – amely kizárólag boltoknak (kiskereskedelmi egységeknek) értékesít – kell-e élelmiszerlánc-felügyeli díjat fizetnie? Végső felhasználónak nem értékesít egyáltalán. Vagy neki csak bevallást kell beadnia, de fizetnie nem kell? Ha kell fizetnie, mekkora az adó mértéke, az árbevétel (export is) 0,1%-a? Válaszát előre is köszönöm.

Az NGM sajnálja, fizetni kell Cikk

A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) álláspontja szerint az élelmiszerlánc-felügyeleti díj és a dohányipari vállalkozások egészségügyi hozzájárulása összhangban van a tagállamok adózási önállóságára vonatkozó uniós alapelvvel.

A hónap végéig meg kell fizetni a felügyeleti díjat Cikk

Az egységesen 1 ezrelékes élelmiszerlánc-felügyeleti díj első részletét július 31-éig kell befizetniük az élelmiszerlánc-szereplőknek, az Európai Bizottság héten közzétett döntése nem érinti a jelenlegi felügyeletidíj-rendszert – hívta fel a figyelmet a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szerdán.

Magánszemély élelmiszerláncban Kérdés

Tisztelt Szakértő! Segítségét szeretném kérni abban a kérdésben, hogy amennyiben a felesbérleti szerződés alapján a bérleti díjként kapott terményt értékesíti a magánszemély, szükséges-e FELIR azonosítót kérnie, illetve kell-e élelmiszerlánc-felügyeleti díjról évente bevallást adnia? A magánszemély nem rendelkezik adószámmal, nem gazdasági tevékenység keretében értékesíti a terményt. Az éves díja nem éri el az ezer forintot. Válaszát előre is köszönöm! TÍmea

Varga a letiltott különadókról Cikk

A magyar álláspont szerint nem ütközik uniós szabályba az élelmiszerlánc-felügyeleti díj, illetve a dohánytermékek kereskedelmét terhelő egészségügyi hozzájárulás – reagált Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter az M1 aktuális csatornán csütörtökön arra, hogy az Európai Bizottság az ügyben vizsgálatot indított, és annak lezárásáig megtiltotta a progresszív kulcsok alkalmazását.

Tilos ezeket a magyar adókat alkalmazni! Cikk

A Bizottság két részletes vizsgálatot indít a magyarországi élelmiszerlánc-felügyeleti díj és a dohánytermék-értékesítést terhelő adó ügyében, jelentette be az Európai Bizottság szerdán – írja a portfolio.hu.

Megújult NÉbiH Kérdés

A "NÉbiH-bevallás 2015-ben" c. kérdésre kapott választ köszönöm, azonban továbbra sincs megnyugtatóan rendezve a bevallás problémája. 2015. 05. 15-én megjelent: Az egyéni vállalkozók sem mentesülnek az élelmiszerlánc-felügyeleti díj bevallása alól, amelynek határideje május 31. http://hvg.hu/kkv/20150515_Ismet_szivnak_az_egyeni_vallalkozok Miért jelentek meg a fentiek a sajtóban (hvg.hu-n)? Miért nem azt közölték, hogy az egyéni vállalkozóknak nullásan kell bevallást adni?! Ha bevallást be kell nyújtani, akkor nyilván adatokkal fel kell tölteni. Az iparűzési adóban is közölni kell az egyéni vállalkozóknak is a nettó árbevételüket (Elképzelhető, hogy a NÉbiH-rendelet jogalkotói elsiklottak azon tény felett, hogy az egyéni vállalkozó nem alanya a számviteli törvénynek.) A 2015. május 5-én hatályba lépő módosítások alapján, melyeket a NÉbiH felé 2015. június 1-jéig benyújtandó, a 2015. évre vonatkozó bevallás elkészítése során is alkalmazni kell, noha a napi fogyasztási cikkeket értékesítő üzletek továbbra is a már említett sávosan progresszív díjtáblázat alapján kötelesek az élelmiszerlánc-felügyeleti díj kötelezettségüket megállapítani, – azonban a kalkuláció során nem a napi fogyasztási cikkek, hanem csak az Éltv. 74/B. § (2) bekezdése szerinti, a NÉbiH hatáskörébe tartozó termékek előző évi nettó árbevételét kell figyelembe venniük.

NÉbiH-bevallás 2015-ben Kérdés

Kérem az eligazítást az élelmiszerlánc-felügyeleti díj bevallását érintően. Egy írás megjelent róla: A már bemutatott szabályok egyértelműsítése mellett további kedvező változást hoz, hogy 2015-től már a személyi jövedelemadó köteles jövedelmek után nem, kizárólag az értékesítés nettó árbevétele után keletkezhet díjfizetési kötelezettség. Ezáltal az egyéni vállalkozók teljes mértékben mentesülnek az élelmiszerlánc-felügyeleti díjfizetés alól (http://blog.rsmdtm.hu/2015/04/elelmiszerlanc-felugyeleti-dij-majus-5-tol-modosulnak-a-szabalyok). Kerestem, de nem találtam meg ezt a jogszabályban. Nincs kitöltési útmutatója a bevallásnak, a bevallás egyes sorainak a tartalmát hárman, háromféleképpen értelmezik a NÉbiH telefonos ügyfélszolgálatán. Április 27-én módosult a jogszabály, Ha jól értem, bevezették a "egyéb napi fogyasztási cikkek" fogalmát, ennek a bevétele 500 millióig nulla kulcs alá tartozik, de a boltok nem tudják árucikkek szerint részletezni a múlt évi bevételüket, nincs külön gyüjtő. Nem világos, hogy milyen tartalommal készüljön a most májusban beadandó bevallás. Válaszukat előre is köszönöm. C.K.

Élelmiszerlánc-felügyeleti díj Kérdés

Kutya értékesítéskor és állateledel előlállításakor fizetendő-e élelmiszerlánc-felügyeleti díj?

Családi pótlék, 'élelmiszeradó' és egyszerűsített foglalkoztatás: kinek jár, kinek kell fizetni? Cikk

Élelmiszerlánc-felügyeleti díjjal kapcsolatos kötelezettségek, családi pótlékra való jogosultság feltételei és az egyszerűsített foglalkoztatás szabályai - a héten ezek a kérdések foglalkoztatták olvasóinkat. Szakértőink válaszoltak.

Élelmiszerlánc - felügyeleti díj: mi után, mikor kell fizetni? Cikk

Mezőgazdasági cég vagyunk és nem csak saját termelésű növényeink vannak, hanem vásároltak is, amiket tovább értékesítünk. A tovább értékesített vetőmag illetve kukorica, búza után, illetve ha a növény-védőszert vagy műtrágyát értékesítünk, akkor azután is meg kell fizetnünk a felügyeleti díjat? Olvasói kérdésre Surányi Imréné, az Adózóna szakértője válaszol.

Újabb bevallási határidő jár le május 31-én Cikk

A röviden csak „élelmiszeradónak” elkeresztelt újabb elvonást május 31-éig kell bevallani és az első félévi részletét július 31-éig kell befizetni. Kinek, mennyit?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kisüzemi bortermelés

Laczi Ferenc

igazságügyi jövedéki szakértő

Kölcsön kamat

Nagy Norbert

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink