1295 találat a(z) áfabevallás cimkére
Saját erős beruházás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk vásárolt egy telket, amire irodaházat építtet más vállalkozókkal, de az anyagot a cég veszi meg. Ezeket a költségeket gyűjtöm a 161-es főkönyvi számon, az áfát pedig folyamatosan visszaigénylem. Ha meglesz a használatbavételi engedély, aktiválom az összegyűjtött költséget. Saját dolgozó nem vesz részt a munkában. A cég csak áfás tevékenységet folytat. Be kell-e állítanom aktiváláskor az áfabevallásban saját erős beruházásként?
Visszaigényelhető áfa Kérdés
Egy kft. a székhelyén ( építési engedéllyel) átépít egy nyári konyha épületet. A kivitelezővel kötött szerződés szerint az összes anyagbeszerzést a kft. finanszírozza (a nevére szóló számlák alapján). A számlák könyvelését befejezetlen beruházásként könyveljük, és majd a kivitelező számlája alapján, a használatba vételi engedély alapján aktíváljuk. Kérjük segítségüket és szíves véleményüket, hogy az áfabevallási kötelezettségünk mikor keletkezik: folyamatosan az egyes anyagszámlák alapján, vagy a beruházás aktíválásakor? Segítségüket előre is köszönjük. K
Elszámolt előleg áfája a bevallásban Kérdés
Az áfabevallásban kell-e külön soron feltüntetni a végszámla kiállításakor az elszámolt kapott előleg áfáját?
Egyesület – Áfa rendezése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Idén vettünk át könyvelésre egy egyesületet. Kettős könyvviteli nyilvántartásaiban és mérlegadataiban nem szerepel az áfabevallás szerint következő időszakra átvihető követelés összege. Az előző könyvelő elismerte, hogy nem szerepel a főkönyvi kivonatban, mert az őt megelőző könyvelőtől kapott anyagában sem szerepelt. Szeretném a saját nyitó adataimat helyesen megnyitni, ebben kérem segítségüket. Gondolatom szerint a nullás számlaosztályban nyitnám meg az áfabevallás szerinti összeget az alábbiak szerint: T468 K491 és T491 K0468. Az év folyamán arányosítással kell a bizonylatokról gyűjteni a levonható áfa összegét, ezzel az év végén a 468 egyenlege a bevallás szerinti összeget fogja mutatni. De a 0468 számlát nem tudom, milyen könyvelési tétellel vezessem ki. A 2015. évi mérleg adatait a 2016. évi zárásnál 3. oszlopban helyesbíteném. Helyes az elgondolásom? Előre is köszönöm segítségét.
Áfabevallás Kérdés
Tisztelt Szerkesztőség! Kimenő számla kelte: 2016. 09. 08. Teljesítési határidő: 2016. 07. 21. Fizetési határidő: 2016. 10. 08. Bruttó összeg: 348 607 forint. Kérdésem,hogy helyesen melyik időszakban kell a számlát az áfabevallásban szerepeltetni? Segítségüket köszönöm. Üdvözlettel:Plaveczné
Áfalevonhatóság, bevallási időszak Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaság tulajdonában lévő cégautó (személygépkocsi) totálkáros lett, és autómentő elszállította. Kérdésem az lenne, hogy az autómentésről kiállított számla áfatartalma teljes mértékben levonható, vagy csak részben? Áfás egyéni vállalkozó idei év májusában kezdte szüneteltetni a tevékenységét. Szeptemberben megszüntette a vállalkozását közvetlenül a szünetelésből. Éves áfabevalló volt az idei évben. Ebben az esetben a megszűnéskori áfabevallásában milyen bevallási időszakot kell szerepeltetnie? köszönöm válaszát!
Külföldi üzemanyag és útdíj az áfabevallásban Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem arra vonatkozna, hogy kell-e az áfa- és a A60-as bevallásban szerepeltetni az alábbi esetekre vonatkozó számlákat, ha a nemzetközi árufuvarozásban résztvevő teherautó külföldön a; – MOL kutaknál vásárol üzemanyagot, illetve útdíjat közösségen belüli országokban (Szlovákia, Románia, Csehország), ahol az üzemanyag a kinti áfát tartalmazza, az útdíj bizonyos országokban nem tartalmaz áfát; – továbbá euróban kiállított számla, német útadóról, mely nem tartalmaz áfát, és osztrák útdíj, amely a saját ország áfáját tartalmazza? Köszönettel!
Áfatörvény 153/C § értelmezése Kérdés
Tisztelt Cím! Társaságunk üzleti partnere által 2016. 03., 04., 05., 06., 07., 08., hónapban a havi forgalmak alapján havonta kiállított, összesen 6 db jutalékról szóló számláját befogadta. A kiállított számlák után havi bevallásunkban az áfát levonásba helyeztük. Ugyanakkor az üzleti partner (multi kereskedő) most, hivatkozva arra, hogy a 2016. évre vonatkozó ezirányú szerződést csak szeptemberben kapták meg, az eddig kiállított 6 db számlát lestornózta, és helyette ugyanilyen összegben (hat számla összevont összegében) egy új számlát állítottak ki szeptember hónapban. Véleményük szerint társaságunknak az áfaörvény 153/C §-ában szabályozottak alapján nem kell az egyes havi bevallásait önrevízióznia. Kérdésünk az, hogy helyesen járunk-e el az elmúlt időszaki bevallást nem önrevíziózzuk, hanem a hat stornós számla is a számla kézhezvételének hónapjában kerül beállításra az áfabevallásban mint fizetendő adó összegét növelő tétel. Válaszukat megköszönve, tisztelettel. Biró Valéria
Helyesbítő számla áfája Kérdés
Kisadózó egyéni vállalkozó helyesbíti a számláját. Az eredeti, készpénzes számla kiállításának dátuma: 2015. 12. 28. (alanyi adómentesként). A helyesbítő számla teljesítési dátuma szintén 2015. 12. 28., de a kiállításának kelte 2016. 09. 22., a fizetés módja átutalás és a számla már áfás értékhatártúllépés miatt, és így a számla az eredeti számlára vonatkozó áfa összegével helyesbít. Kérdésem: melyik negyedéves időszaki áfabevallásban kell szerepeltetni a tételt? a.) A 2016. I. negyedévi bevallásban, miután a számla és helyesbítő számla együttes kezelésénél a helyesbítő számla átutalásos volta miatt az összeg nem érkezett be az eredeti teljesítést követő 45. napig. b.) A 2015. IV. negyedévi bevallásban kell szerepeltetni, miután az adóalap készpénzes számlaként 2015. decemberében megfizetésre került. Igy az eredeti adóalap áfát is tartalmazó összegként értelmezhető.
Utazási iroda áfabevallás sora Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az egyik cégünk utazásszervezéssel foglalkozik. A repülőjegyekről az áfatörvény 105. § alapján adómentes számlát kap az utazási irodától (Ibusz): Az említett cég ezt a számlát továbbszámlázza az utas felé, ugyanúgy áfamentesen. A kérdésem az lenne, hogy tulajdonképpen az áfabevallás mely soraiban kell szerepeltetnem a beszerzést, illetve az értékesítés adóalapját feltüntetnem? Úgy gondolom, hogy az értékesítésnek az áfabevallás 01. sorában kell szerepelnie, de a beszerzés adóalapjában nem vagyok biztos, hogy hol kell szerepeltetni. Válaszát előre is köszönöm.
Áfabevallás kitöltése acélipari termék esetén Kérdés
Tisztelt Cím! Az acélipari termék beszerzése kapcsán, a kapcsolódó szolgáltatást is fordítottan számlázzák. Helyes-e az áfabevallás kitöltése, ha a 29-es/66-os sorba a termék+kapcsolódó szolgáltatás értékét írom, azonban a részletező 08-as lapra csak a termék értékét? Vagy oda is a termék+kapcsolódó szolgáltatás értékét kell feltüntetni? Másik kérdésem: előleg számlát fogadunk be acélipari termékre, melyet szintén fordított áfával számláznak ki. Jól gondolom, hogy magát az előleg számlát nem kell bevallanom sem a 29-es/66-os sorba, sem a 08-as részletezőbe? Válaszát előre is köszönöm. Ördög Éva
Áfabevallás önellenörzése Kérdés
Ügyfelem 2016. június hóra tévesen állította ki a számlát, ugyanis nem az 58. paragrafus szerint írta a teljesítés időpontját. A befogadó a számlát visszadobta, emiatt. Mivel a mi áfabevallásunk az adott hóra elment, önellenőrzést végeztünk, a fizetendő áfát csökkentettük. Az 58. paragrafus szerint a teljesítés időpontja, augusztus 8. Új számlát készítettünk, amit megküldtük, elfogadtak, és ki is fizettek. Kérdésem: jól csináltuk-e, hogy június hóra önellenőrzést végeztünk? Válaszukat köszönöm.
Import tesztgyártás céljából Kérdés
Ügyfelem tesztelés céljából alapanyagot vásárolt Kínából. A tesztelés tényét a partner számlája is tartalmazza. A NAV Repülőtéri Igazgatóság határozatában "vámeljárás alá vonva fizetési kötelezettség nélkül" kitétel szerepel, vám és áfa nem került előírásra. Kérdésem, hogy ez esetben szerepeltetni kell-e a számla értékét az áfabevallásban, ha igen, mely sor(ok)ban?
Személygépkocsi-értékesítés áfabevallásban Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cég a saját tulajdonában álló személygépkocsit (a feltételeket természetesen megvizsgálva) az áfatörvény 87. paragrafusa szerint értékesítette adómentesen. A 1665-ös áfabevallásban mely sor(ok)ban kell feltüntetni az értékesítés ellenértékét? Köszönöm válaszát!
Pénztárgép helyett nyugta Kérdés
Egyik ügyfelem pénztárgépe július 20-án elromlott. A szerelő elvitte, de a mai napig (augusztus 2.) nem lett jó. A meghibásodás óta nyugtát adtak, illetve adnak a mai napig is. Kérdés: a július havi nyugtákat eddig nem lehetett bevinni a pénztárgépbe, de közben új hónap kezdődött. Ügyfelem havi áfabevalló, így a júliusi nyugtákat kigyűjtjük, és a bevallásba beállítjuk. Ha ebben a hónapban visszakapják a pénztárgépet, a július havi (áfabevallásba beállított) nyugtákat be kell-e vinni a pénztárgépbe, vagy csak a bevallásba be nem állított augusztusi nyugtákat?