hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Eva: az egyszerűség és kiszámíthatóság még mindig nagy érték

  • MTI

A Népszabadság szerint a társaságok adózásában bekövetkezett változások sem adtak okot arra, hogy jelentős számú vállalkozás lépjen ki az evából.

A napilap szombati száma úgy vélekedett: az egyszerűség és a kiszámíthatóság még mindig nagy érték, ezért maradt a vállalkozások nagy része evás. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) összegzése szerint idén január első napjaiban 39.117 egyéni vállalkozó és 56.929 társas vállalkozó adózott az eva szerint: ez az egyéni vállalkozások esetében 915 darabos csökkenés tavalyhoz képest, míg 2010-hez viszonyítva 340-nel több az ilyen cég.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kft. kis- és középvállalkozás kamatkedvezménye

Pölöskei Pálné

adószakértő

Közműdíj

Lepsényi Mária

adószakértő

Közjegyzői státusz megszűnése

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2026 június
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink