adozona.hu
Kormányszóvivői tájékoztató: hőségriadó
//adozona.hu/altalanos/hvghu_Magyar_Peter_kormanyszovivoi_tisztifo_UJJ0BS
Kormányszóvivői tájékoztató: hőségriadó
A szerdai kormányülést követő tájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök is részt vesz, aki újabb részleteket ígért az ukrán pénzszálló ügyében, vagyis az aranykonvoj-témában. Szó lesz a kánikulai helyzetről is. Kövesse az eseményeket a HVG élő tudósításával!
Szombattól harmadfokú hőségriasztás jön
A tájékoztatót Oroszi Beatrix országos tiszti főorvos nyitja, aki bejelentette: ez az idei év legveszélyesebb és legintenzívebb hőhulláma jön, ami szombattól 4 napon át tart majd, ezért szombattól harmadfokú hőségriasztást rendelt el.
20 éve nem látott, tartós hőhullám
Az országos tiszti főorvos figyelemzetett: nem egyszerűen meleg lesz, hanem 20 éve nem látott, tartós hőhullám jön a hétvégén, és ez megterheli még az egészséges szervezetet is, pláne az időseket és a betegeket. A helyzet megterheli majd az egészségügyi ellátórendszert is – jegyezte meg. Felhívta a figyelmet: mindenki igyon sok vizet, és 11–17 óra között lehetőleg ne tartózkodjunk a napon, hűtsük a lakást és figyeljünk, hogy ne hagyjunk gyereket, idős embert és háziállatot a kocsiban.
A tejes cikket itt olvashatja el
Hozzászólások (0)