hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Zöld Pénzügyek Díjára pályázhatnak a pénzügyi intézmények

  • MTI

Április végéig pályázhatnak a pénzügyi intézmények az Magyar Nemzeti Bank új Zöld Pénzügyek Díjára. A környezettudatos módon működő, a zöld szempontokat szolgáltatásaik során figyelembe vevő bankok, pénzügyi intézmények stratégiai előnyben lesznek a jövőben, mert az ügyfelek egyre környezettudatosabbak – nyilatkozta Windisch László, az MNB alelnöke az MTI-nek.

Zöld Pénzügyek Díjat kaphat a környezetvédelem ügyéért tavaly és idén legtöbbet tett bank, biztosító és befektetési szolgáltató.

Az alelnök elmondta, egyszerre több szektor intézményei is versenghetnek a díjért, illetve a leginkább újszerű, ötletes klímabarát megoldásokat jutalmazó innovátor elismerésért. A pályázaton az itthon fióktelepként működő társaságok is részt vehetnek.

A pályázóknak nemcsak a klímavédelmet vagy egyéb környezetvédelmi célt szolgáló termékeiket, szolgáltatásaikat kell bemutatniuk, hanem azt is, hogy „saját házuk táján”, vagyis vállalatirányítási rendszerükön belül mit tettek ökológiai lábnyomuk csökkentésére – nyomatékosította Windisch László.

Mint rámutatott, klímabarát például az olyan lakáshitel vagy biztosítás, amelynek alacsonyabb a kamata, díja, ha azt korszerű energiahatékonysági tanúsítvánnyal vagy éppen napelemes rendszerrel bíró otthonra fordítják. Egyes etikus európai bankoknál ma már a betétesek dönthetnek arról, hogy intézményük miképp támogassa a zöldenergia, környezetvédelem fejlesztését.

Elmondta, a környezetbarát célokat szolgáló hazai megtakarítások összege jelenleg 30-35 milliárd forintra rúg. Bár ez utóbbi összegben növekedés tapasztalható, e téren még jelentős bővülésre lenne szükség – tette hozzá.

Az MNB pályázatának nyertesei egy éven át viselhetik a címet, s használhatják az azzal járó logót. Kutatások szerint az utóbbi időben erősödött a lakosság környezettudatos szemlélete, így a díjat elnyerő pénzügyi intézmények termékei a versenytársakéhoz képest előnybe kerülhetnek az ügyfeleknél – hangsúlyozta a jegybanki vezető.
A pályázatokat április 30-áig kell benyújtani a jegybankhoz, az ökológiai szemlélet jegyében kizárólag elektronikus formában. A kiírás szerint az MNB képviselőiből és külső szakértőkből álló bírálóbizottság május végén teszi közzé ünnepélyes keretek közt a verseny eredményét.
Windisch László emlékeztetett: a pályázat a jegybank február közepén meghirdetett Zöld programjához kötődik. A „zöld időszámítás megkezdésével” a jegybank hatástanulmányokkal, a pozitív nemzetközi példák megosztásával és saját működésének klímabarátabbá tételével is ösztönzi e szemlélet fejlődését Magyarországon. Az ökológiai problémák elkerülése ugyanis pénzügyi stabilitási kérdés is – összegezte az MNB felügyeleti és fogyasztóvédelmi alelnöke.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink