hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Támogatás új német-magyar innovációkhoz

  • MTI

A magyar vállalkozások kutatóintézetekkel és német partnereikkel együttműködésben megvalósuló innovációs projektjei is támogatást nyerhetnek a nemzetközi EUREKA program részeként megjelent, 750 millió forint keretösszegű pályázaton; a felhívásra május 30-áig lehet jelentkezni.

A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) közleményében felidézte, a magyar EUREKA programban való részvételt segítő, márciusban megjelent pályázat része a német-magyar bilaterális együttműködés támogatása is. Az EUREKA együttműködés keretében megvalósuló közös pályázat megjelentetéséről tavaly júniusban állapodott meg Pálinkás József, az NKFIH elnöke és Georg Schütte, a német Oktatási és Kutatási Minisztérium államtitkára. Németország korábban csak a Cseh Köztársasággal indított hasonló együttműködést.

A tájékoztatás szerint az 1985-ben létrehozott, nemzetközi együttműködésben megvalósuló ipari, technológiai kutatásokat ösztönző EUREKA nem rendelkezik központi pénzkerettel, a projektek költségeit a tagállamok nemzeti támogató programjaikon keresztül állják.

Az EUREKA projektek jellemzően a viszonylag gyorsan piacra vihető kutatási-fejlesztési (K+F) eredmények megvalósítását célozzák. A résztvevők többsége vállalkozás, profitorientált intézmény. Az EUREKA megalakulása óta mintegy 6000 innovatív projekt valósult meg, több mint 37 milliárd euró költségvetéssel.

Magyarország 1992-es csatlakozása óta összesen 38 közös projekt valósult meg német-magyar részvétellel. Jelenleg négy német-magyar közös projekt van folyamatban – közölték.

A pályázati programról ma tartott információs napot az NKFIH és a német minisztérium. A közlemény idézi Pálinkás Józsefet, az NKFIH elnökét, aki elmondta: az EUREKA-projektek tematikája sokféle, de a német-magyar felhívás azt is célozza, hogy az infokommunikáció, a gyártástechnológia és a biotechnológia területén az eddiginél még szorosabb legyen az együttműködés a két ország innovatív vállalkozásai és kutatói között.

A rendezvényen bemutatkozott a Magyar Tudományos Akadémia Számítástechnikai és Automatizálási Kutató Intézet, a többi között autóipari műszaki kutatás-fejlesztéssel foglalkozó Hepenix Kft., valamint a Karslruhe Institut of Technology részvételével megkezdett, 410 ezer euró (123 millió forint) költségvetésű, az ipar 4.0 technológiák kis- és középvállalkozásoknál alkalmazható megoldásait fejlesztő projekt.

A közleményben kitértek arra is, hogy más országok pályázóival további öt magyar részvételű EUREKA-projekt megvalósítása folyik zajlik, infokommunikáció, biotechnológia, agrárinnováció, anyag- és gyártástechnológia, valamint környezetvédelmi technológiák területén.

Az EUREKA együttműködés tagja a 28 uniós tagállam, valamint Izland, Izrael, Monaco, Norvégia, Oroszország, San Marino, Luxemburg, Svájc, Szerbia, Törökország, Macedónia és Ukrajna, társult tagként pedig Dél-Afrika, Dél-Korea és Kanada.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink