hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Támogatás és kölcsön kapható infokommunikációs fejlesztésekre

  • adozona.hu

Már pályázható három infokommunikációs fejlesztéseket támogató kombinált hitelprogram, összesen 57,5 milliárd forint értékben a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) keretében – olvasható az NGM honlapján.

Mindegyik felhívás esetében a vissza nem térítendő fejlesztési forrásokat a Nemzetgazdasági Minisztériumnál, a kedvezményes kamatozású kölcsönöket pedig a Magyar Fejlesztési Bank által működtetett 442 MFB Ponton lehet igényelni.

A vállalkozások összesen 10,1 milliárd forintra pályázhatnak – amelyből a vissza nem térítendő támogatás 4,5 milliárd forint, a kölcsön pedig 5,6 milliárd forint – „Az infokommunikációs ágazatban működő mikro-, kis- és középvállalkozások által előállított termékek és szolgáltatások piacosításának, nemzetközi piacokra való belépésének támogatása” című pályázati felhívás keretében.

A Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) felhívásának célja, hogy vissza nem térítendő támogatás és kedvezményes kamatozású kölcsön együttes biztosítása révén segítse az újszerű infokommunikációs ötletek piaci termékké és szolgáltatássá fejlesztését, bevezetését és üzleti hasznosítását. Ezen felül támogatja a már külpiaci tevékenységet folytató mikro-, kis- és középvállalkozások újabb nemzetközi piacokra lépését is.

Az információs és kommunikációs technológiák (IKT) ágazatban működő mikro-, kis- és középvállalkozások 2-40 millió forint közötti vissza nem térítendő támogatást, és 2,5– 50 millió forint kedvezményes kamatozású kölcsönt nyerhetnek el. A kölcsön futamideje a szerződés megkötésétől számított legfeljebb 8 év, a kamat 1%/év.

A mikro-, kis- és középvállalkozások a „Vállalati komplex infokommunikációs és mobilfejlesztések, felhőalapú online üzleti szolgáltatások terjesztésének támogatása” című pályázati felhívás keretében összesen 42,9 milliárd forintra pályázhatnak, amelyből a vissza nem térítendő támogatás 21 milliárd forintot, a kölcsön pedig közel 21,9 milliárd forintot tesz ki.

A felhívás fő célja – vissza nem térítendő támogatás és kölcsön együttes biztosítása révén – a vállalati komplex infokommunikációs és mobilfejlesztések támogatása, valamint felhőalapú és egyéb online vállalati szolgáltatások, megoldások terjesztésének és bevezetésének támogatása a kkv-k körében.

A kölcsön futamideje a kölcsönszerződés megkötésétől számított legfeljebb 8 év, a kamat pedig 1%/év.

A támogatást igénylő vállalkozás minimum 10 százalék önrészt köteles biztosítani, az igényelhető vissza nem térítendő támogatás 1-24 millió forint, míg a kölcsön 1,25–37,5 millió forint lehet. A kölcsön összege meg kell, hogy haladja a vissza nem térítendő támogatás összegét.

A mikro-, kis- és középvállalkozások összesen  4,5 milliárd forint értékben pályázhatnak „Felhőalapú (IaaS, PaaS, SaaS) vállalati szolgáltatások, IKT megoldások fejlesztésének és piaci bevezetésének támogatására”. A programban a vissza nem térítendő támogatás összege 2 milliárd forint, a kölcsöné 2,5 milliárd forint.

A felhívás a vállalkozások számára az informatikai beruházási kiadások, illetve a teljes bekerülési és üzemeltetési költségek csökkentését lehetővé tevő, az internetalapú szolgáltatásokra, intelligens kliensek és eszközök használatára épülő üzleti cloud computing megoldások hazai piaci fejlesztését támogatja.

A program főként azokat a magyar IT alkalmazás szolgáltatókat célozza meg, amelyek felhőalapú megoldásaikkal olyan ágazatokat kívánnak kiszolgálni, amelyekben jelenleg informatikai ellátottság tekintetében hiány mutatkozik, de nemzetgazdaságilag fontos szektorok. Ilyen kiemelt ágazatnak minősülnek a mezőgazdaság, élelmiszeripar, a járműipar, az építőipar és a turisztika.

A támogatás célja olyan felhőszolgáltató központok létrehozásának támogatása, amelyek professzionális informatikai infrastruktúrát (Infrastucture as a Service, IaaS) és/vagy platformokat (Platform as a Service, PaaS) és/vagy alkalmazásokat (Software as a Service, SaaS), mint szolgáltatást nyújtanak mikro-, kis- és középvállalkozások számára.

A vállalkozások 17,5–175 millió forint vissza nem térítendő támogatást, valamint 20-300 millió Ft kedvezményes kamatozású kölcsönt nyertnek el.

A kölcsön futamideje a szerződés megkötésétől számított legfeljebb 8 év, a kamat 1%/év.

A kombinált hitelprogramokról részletes információ olvasható a www.mfbpont.hu illetve a www.palyazat.gov.hu oldalon.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink