hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Sürgősen lépniük kell az európai országoknak: le kell szorítani az energiaárakat

  • adozona.hu

Sürgős fellépés nélkül tovább nő a különbség az európai, valamint az ázsiai és egyesült államokbeli energiaárak között, az uniós jogalkotóknak gyorsan kell cselekedniük a versenyképes energiaszektor megteremtése és klímavédelem érdekében is – hívja fel a figyelmet tanulmányában a BusinessEurope (Európai Munkaadói Szövetség).

A tanulmány szerint az energiatermelés és -felhasználás versenyképesebbé átalakítása és a klímasemlegesség elérése még mindig lehetséges, de csak akkor, ha az uniós jogalkotók a következő uniós ciklusban gyors lépéseket tesznek.

Markus J. Beyrer, a BusinessEurope főigazgatója szerint a magas energiaárak továbbra is súlyosan hátráltatják az európai vállalatok globális versenyképességét és az ipari termelést. "Az energia versenyképes áron történő biztosításának központi szerepe lesz az európai ipar megtartásában" – emelte ki.

A tanulmány továbbá arra a következtetésre jutott, hogy még az EU támogató energiapolitikája mellett is legalább 50 százalékkal magasabbak lesznek az energiaárak Európában 2050-ig, mint az Egyesült Államokban, Kínában és Indiában.

Ez komoly versenyhátrányt okoz majd az európai vállalatoknak a fő versenytársakkal szemben, ezért sürgős uniós szintű fellépésre van szükség a szakadék áthidalására, hogy Európa 2050-re elérhesse a klímasemlegességet anélkül, hogy ipara leépülne – hívja fel a figyelmet a kutatás.

A BusinessEurope egyebek között az energiaforrások és infrastruktúra erőteljes bővítését szorgalmazza. Ez növelné az európai energiarendszerek biztonságát, és segítene csökkenteni a zöld átmenet összköltségeit.

A tanulmány szerint a megújuló energiaforrások alkalmazásával a legköltséghatékonyabb helyeken és a bővülésük előtt álló akadályok felszámolásával a nagykereskedelmi villamosenergia-költségek közel 40 százalékkal csökkenhetnének. Ennek eléréséhez több magánbefektetést kell mozgósítani, a megújuló energia projektek engedélyezési eljárásait pedig fel kell gyorsítani és egyszerűsíteni kell – mutat rá a BusinessEurope.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Cégvásárlás

Nagy Norbert

adószakértő

Kkt.-jogviszony

dr. Radics Zsuzsanna

tb-szakértő, jogász

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 október
H K Sze Cs P Sz V
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Együttműködő partnereink