hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Módosul a versenykorlátozás tilalmáról szóló törvény

  • MTI

Elfogadta a tisztességtelen piaci magatartás és a versenykorlátozás tilalmáról szóló 1996. évi LVII. törvény módosítását a parlament; a javaslatra 136 képviselő mondott igent, 32 nemet, míg hat tartózkodott.

Az indokolás szerint az egészséges piacszerkezet biztosítása és a fogyasztók védelme érdekében van szükség a brit és német mintát követő módosításra, mivel az erősen koncentrált vagy oligopolisztikus piacok a csekély verseny miatt konkrét jogsértéshez nem köthető strukturális problémák is előidézhetik a piaci verseny jelentős és folyamatos torzítását vagy korlátozását. Márpedig ezek a problémák a Gazdasági Versenyhivatal rendelkezésére álló jogi eszközökkel nem, vagy nem kellően hatékonyan kezelhetők.

A jövőben, ha a Gazdasági Versenyhivatal által lefolytatott gyorsított ágazati vizsgálat eredményeként elfogadott jelentés megállapítja, hogy a gyorsított ágazati vizsgálattal érintett piacokon jelen van egy piacokon átívelő jelentőséggel rendelkező vállalkozás, amelynek következtében valószínűsíthető, hogy a verseny jelentősen és folyamatosan korlátozódik vagy torzul, versenyfelügyeleti eljárás indítható, amelynek eredményeként az eljáró versenytanács jogsértés megállapítása nélkül is meghozhatja azokat a magatartási vagy szervezeti korrekciós intézkedéseket, amelyek a versenykorlátozás és versenytorzulás kiküszöböléséhez szükségesek.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Szükséges-e az áfa arányosítása

dr. Csobánczy Péter

közgazdász, jogász, adótanácsadó

Hipamegállapítás és bevallás 2025

Szipszer Tamás

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2026 április
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Együttműködő partnereink