hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Milyen adókedvezményeket osztogat a kormány? Így derítenék ki

  • MTI

Az LMP pert indít annak érdekében, hogy a Nemzetgazdasági Minisztérium hozza nyilvánosságra, milyen beruházási és fejlesztési adókedvezményeket vettek igénybe azok a cégek, amelyekkel a kormány stratégiai partneri szerződést kötött - jelentette be Schiffer András társelnök csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón.

A frakcióvezető azt mondta, legalább 15 éve nyilvánvaló, hogy a multinacionális cégek idecsábításán alapuló felzárkóztatási politika csődöt mondott, az Orbán-kormány fejlesztéspolitikájának fókuszába mégis ez áll.

Az LMP évek óta próbálja megtudni, hogy a kiemelt stratégiai partnerek az egyedi elbírálások alapján milyen adókedvezményeket kaptak - hívta fel a figyelmet, hozzátéve: az LMP emellett arra is kíváncsi volt, hogy a kiemelt stratégiai megállapodások során létrehozott úgynevezett vegyes bizottságok milyen jegyzőkönyveket készítettek és hogy a "nagytőke mennyire mondja tollba" a kormánynak, milyen törvényeket "toljon át a Házon".

Schiffer András közölte, a nemzetgazdasági tárca az LMP adatkérésére azt válaszolta, hogy az igénybe vett beruházási és fejlesztési adókedvezmények adótitoknak minősülnek. A párt viszont úgy látja, hogy ebben az esetben közpénzekről van szó, ezért a Fővárosi Törvényszéken pert indítanak a minisztérium ellen - jelentette be.

Schiffer András azt mondta, ha a pert elveszítik, akkor az Alkotmánybírósághoz nyújtanak be panaszt.

Az LMP egy másik eljárás során a vegyes bizottsági jegyzőkönyveket próbálja nyilvánosságra hozatni.

Szél Bernadett, az LMP másik társelnöke azt mondta, a kormány két kézzel szórja a pénzt a stratégiai partnereknek és az egyéb multinacionális cégeknek, miközben 2011-ben a Fidesz nyilatkozta azt, hogy ötmillió forintban maximalizálják az egy munkahely megteremtésére adható támogatást, öt éven belüli megtérüléssel. Szerinte vannak cégek, ahol ennek az összegnek a soksorosát fizetik ki, az Apollo Tyres például harmincmillió forintot kapott munkahelyenként. Eközben a kis és közepes vállalkozások 1,5-2 millió forint támogatáshoz jutnak az általuk teremtett munkahelyek után - kifogásolta.
Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink