adozona.hu
Megszületett az amerikai-japán kereskedelmi megállapodás – ennyi lesz a vám
//adozona.hu/altalanos/Megszuletett_az_amerikaijapan_kereskedelmi__L6CM1D
Megszületett az amerikai-japán kereskedelmi megállapodás – ennyi lesz a vám
Megszületett az amerikai-japán kereskedelmi megállapodás – jelentette be Isiba Sigeru japán kormányfő szerdán, tette közzé az MTI.
A miniszterelnök azt mondta, kölcsönösen 15 százalék lesz a vám, amely a japán autókra is vonatkozik. Az Egyesült Államok áprilisban 25 százalékos vámot vetett ki a japán autókra. A bejelentésre kilőttek a japán autóipari részvények a tokiói tőzsdén. Egyebek között a Toyota Motors 16 százalékos, a Nissan 12 százalékos, a Mazda pedig 18 százalékos pluszban állt egy órával a kereskedés leállítása előtt. A szerdán bejelentett megállapodás azelőtt született, hogy augusztus 1-jétől az eddigi általános 10 százalékról 25 százalékra emelkedett volna a japán termékek amerikai vámja és néhány nappal azután, hogy Isiba Sigeru kormánykoalíciója vereséget szenvedett a felsőházi választásokon, és elvesztette ott a többséget.
Megjelent a „Vámok, kereskedelmi szabályok az EU–USA-konfliktus tükrében” című webinárium videófelvétele |
Az elmúlt hetekben Donald Trump csalódottságát fejezte ki a Japánnal folytatott tárgyalások ütemével kapcsolatban, egy ponton azzal fenyegetőzött, hogy akár 35 százalékra is emelheti az általános vámot. A szerdai megállapodás előtt hétfőn érkezett Washingtonba Japán vámfőtárgyalója a két ország közötti egyeztetések nyolcadik fordulójára, és kedden egyeztetett az amerikai kereskedelmi miniszterrel, majd a pénzügyminiszterrel.
Hozzászólások (0)