hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Szeptember elsejétől útnak indult a qvik

  • adozona.hu

2024 szeptember 1-jétől elindult és minden fogyasztó számára ingyenesen elérhetővé váltak az azonnali fizetési rendszerre építő „qvik” szolgáltatások. Az új technológia bevezetésével a legtöbb fizetési helyzetben használható versenyképes, biztonságos és hazai fejlesztésű alternatívát teremtett a jegybank. A qvik fizetés minden formája törvényileg ingyenes minden fogyasztó számára, miközben a kereskedők is a korábbiaknál lényegesen olcsóbb megoldást használhatnak. A qvik fizetési megoldásokat a Magyar Nemzeti Bank, a Nemzetgazdasági Minisztérium, valamint a qvik elfogadói szolgáltatásokat elsőként bevezető OTP Bank és Raiffeisen Bank közös eseményen mutatta be, olvasható a Magyar Nemzeti Bank (MNB) honlapján.

2020 márciusában a Magyar Nemzeti Bank (MNB) a bankszektorral és a GIRO Zrt.-vel együttműködve útjára indította az azonnali fizetési rendszert, amelyhez a nemzetközileg is egyedülálló szabályozási háttér miatt, minden bank számára kötelező volt a csatlakozás. A rendszer fejlődése során az MNB kifejezett célja volt, hogy minden fizetési helyzetben könnyen használható elektronikus fizetési alternatíva jöjjön létre. A qvik fizetési megoldások bevezetésével a komplex fizetési ökoszisztéma kiépítésének újabb fázisa valósul meg idén, és a banki applikációkban a fizetési kérelem fogadása mellett szeptember 1-jétől megjelennek a QR kódos, az érintéses (NFC-s) és a mélyhivatkozás (deeplink) alapú fizetési lehetőségek is.

qvik fizetés minden formája törvényileg ingyenes a fogyasztók számára. A qvik infrastruktúra kialakítása során kiemelt szempont volt a működési költségek minimalizálása, ezért a kereskedők számára a többi elektronikus fizetési módhoz képest lényegesen olcsóbb ez a megoldás, ráadásul az eladott termékek ellenértéke – igény esetén – azonnal megérkezhet a számlájukra hétvégén is.

qvik indulásához kapcsolódóan az MNB a Nemzetgazdasági Minisztériummal, valamint a qvik elfogadói szolgáltatásokat elsőként bevezető OTP Bankkal és Raiffeisen Bankkal közös eseményen mutatta be az új, hazai, biztonságos és versenyképes fizetési megoldásokat.

A tájékoztatót követően Virág Barnabás, Túri Anikó, Csányi Péter és Zolnai György a meghívott szakmai és pénzügyi szervezetek, valamint a sajtó képviselői számára a helyszínen mutatták be a rendszer működését egy, a jegybank büféjében végrehajtott QR kódos fizetés lebonyolításával. Négyféle qvik fizetési módot különböztetünk meg: ezek a qvik-QR, a qvik-NFC (érintéses fizetés), a qvik-link (mélyhivatkozás alapú fizetés) és a qvik-kérelem, amelyeket elnevezésüknek megfelelően QR-kód beolvasásával, NFC alapú érintéssel, linkre kattintva mobilapplikáción belüli fizetéssel, vagy fizetési kérelem jóváhagyásával, fizikai és online elfogadóhelyeken és számlák befizetésénél egyaránt használhatunk.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kapcsolt vállalkozás

Antretter Erzsébet

adószakértő, igazgató

Niveus Consulting Group Kft.

Anya kapcsolt vállalkozása a leány kapcsolt vállalkozásának minősül-e?

Antretter Erzsébet

adószakértő, igazgató

Niveus Consulting Group Kft.

Új lakás bérbeadása, értékesítése

dr. Bartha László

adójogi szakjogász

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink