hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Kedvezőtlenek voltak a hozamok, mégis nőttek az önkéntes pénztári befizetések

  • MTI

Az elmúlt évben az Önkéntes Pénztárak Országos Szövetségével (Pénztárszövetség) együttműködő pénztáraknál soha nem látott szintre emelkedett az egyéni befizetések összege, az önkéntes nyugdíjpénztárak tagjai 2018-ban összesen több mint 70 milliárd forintot fizettek be, ami 12 százalékos emelkedés éves szinten, az egészségpénztárakba pedig közel 30 milliárd forintot fizettek be a tagok, 17 százalékkal többet, mint egy évvel korábban.

Kravalik Gábor, a Pénztárszövetség elnöke szerdán Budapesten sajtótájékoztatón elmondta: az elért rekord újból megerősítette, hogy a tagok bíznak a pénztárakban, az elért eredmények az öngondoskodás felértékelődését is bizonyítják.

Hozzáfűzte: a Pénztárszövetség összegzése szerint kedvező, hogy a munkáltatók az egy évvel korábbinál 15 százalékkal többet fizettek be az önkéntes nyugdíjpénztárakba, összesen 43,5 milliárd forintot utaltak át. Az egészségpénztáraknál azonban 2,3 százalékkal csökkentek a munkáltatói befizetések, 17,8 milliárd forintra.
Kravalik Gábor elmondta: az önkéntes nyugdíjpénztáraknál a tagdíjbefizetések tavaly 13 százalékkal 114 milliárd forintra emelkedtek. A tagok összesített vagyona 2018 végén 1344 milliárd forintot tett ki, ami 1,2 százalékos emelkedés. Jelezte: az egy tagra jutó átlagos vagyon 1,2 százalékkal 1,23 millió forintra nőtt, ami ötéves összevetésben 48 százalékos emelkedés.

A Pénztárszövetség elnöke a korábbi évektől elmaradó vagyonnövekedést azzal magyarázta, hogy a kedvezőtlen befektetési környezet kihatott a pénztári befektetésekre, tavaly emiatt mindössze egyetlen negyedév mutatott pozitív hozamot.

Kravalik Gábor kifejtette: a Pénztárszövetséggel partnerségben működő egészségpénztárak összesített eredményei is kedvezőek, az együttes tagdíjbevételük tavaly 17 százalékkal közel 48 milliárd forintra emelkedett, a vagyonuk pedig 3 százalékkal 57,7 milliárd forintra nőtt. Elmondta: az egészségpénztárak főleg a tagok egészségmegőrzését szolgálják, így nem elsősorban a vagyonnövekedés mutatja a teljesítményt, hanem az, hogy hány alkalommal és mekkora összegben fizették a tagok által igénybe vett szolgáltatásokat. Ebben a tekintetben az elmúlt év igen jól alakult, a pénztárak mintegy 9 millió alkalommal finanszírozták a tagok által igénybe vett szolgáltatásokat, 46 százalékkal többször, mint 2017-ben.

Az elnök jelezte: az egészségpénztári tagok megtakarításaiból kifizetett összeg meghaladta a 46 milliárd forintot, ami egy év alatt 28 százalékos növekedés. A pénztártagok alkalmanként átlagosan több mint 5100 forintért vettek igénybe pénztári szolgáltatásokat – tette hozzá.

A Pénztárszövetség elnöke rámutatott: a tavalyi mutatókból látható, hogy az egészségpénztárak kiemelten fontos szerepet kapnak a tagok egészségének megőrzésében és az élethelyzetüknek megfelelő megoldások nyújtásában.
Az egészségpénztárak népszerűségét jelzi az is, hogy például a gyermekekkel kapcsolatos támogatások igénybevétele 76 százalékkal emelkedett.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink