hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Javult a magyar munkavállalók véleménye munkahelyük stabilitásáról

  • MTI

Javult a magyar munkavállalók véleménye aktuális munkahelyük fennmaradásával kapcsolatban tavaly óta – derül ki a BNP Paribas Cardif Biztosító és a Medián legfrissebb közös, reprezentatív kutatásából, amelyről kedden közleményben tájékoztatták az MTI-t.

Az idei harmadik negyedévben készült felmérésben a BNP Paribas Cardif Munkaerőpiaci Stabilitási Indexe 77 pontos értéket vett fel, az előző év hasonló időszakához képest 3 ponttal emelkedett.

A kutatás során a magyar munkavállalók 76 százaléka vélte úgy, hogy a cég, ahol dolgozik – függetlenül a saját pozíciójától – még több mint 5 évig biztosan megmarad. Ez 7 százalékpontos ugrás az egy évvel korábbihoz képest.

Emelkedett az a mutató is, amely azt méri, hogy a munkavállalók a jelenlegi pozíciójukat mennyire érzik biztosnak cégükön belül. A válaszadók 60 százaléka szerint jelenlegi pozíciója több mint 5 évig biztosan meg fog maradni, ami az előző év hasonló időszakához képest 6 százalékpontos emelkedés.

Kisebb változást mértek abban a kérdésben, hogy esetleges állásvesztés vagy felmondás esetén milyen könnyen találnának képzettségüknek megfelelő új állást az emberek. A tavalyi 21-ről 17 százalékra esett azon válaszadók aránya, akik szerint nehezen, vagy nagyon nehezen találnának új munkahelyet, ezzel párhuzamosan 24-ről 33 százalékra nőtt azoké, akik úgy vélik, hogy nem könnyen, de nem is nehezen szereznének új állást.

A közlemény szerint pozitív fejlemény, hogy a tavaly mért 24 százalékkal szemben most csak a megkérdezettek 21 százaléka jelezte azt, hogy a háztartása kevesebb mint egy hónapot tudna csak átvészelni a fő kereső állásvesztése esetén. Ezzel párhuzamosan 16-ról 19 százalékra nőtt azok aránya, akik akár 4-6 hónapra elegendő megtakarítással is rendelkeznek.

A BNP Paribas Cardif Biztosító a Mediánnal közösen 2014-ben alkotta meg az indexet. Annak mérésére hozták létre, hogy mennyire stabil a munkaerőpiac a munkavállalók szemszögéből, a munkavállalók mennyire bíznak abban, hogy jelenlegi munkahelyük hosszú távon is munkalehetőséget biztosít majd számukra. Az index 1200 ember személyes megkérdezésén alapul.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Globális minimumadó 2024-re

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Állami ösztöndíj ledolgozása

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Ügyfélkapu+

Szipszer Tamás

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink