hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Ennyi osztalékot fizet a Richter

  • MTI

Papíronként 63 forint osztalékot fizet a 100 forint névértékű törzsrészvények után a Richter Gedeon Nyrt.

A vállalat igazgatósága az anyacég tulajdonosaira jutó konszolidált adózott eredmény 25 százalékában állapította meg a 2019-es üzleti év eredménye után fizetendő osztalék mértékét. Ez az előző évi 100 forint után részvényenként 63 forint,  összesen 11,742 milliárd forint kifizetését jelenti a 100 forint névértékű törzsrészvényekre – derül ki az igazgatóság április 28-án, közgyűlési hatáskörben hozott, a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján közzétett határozataiból.

A határozatok szerint az igazgatóság gondoskodik a törzsrészvényekre megállapított osztalék részvényarányos kifizetéséről a társaság részvénykönyvében június 8-án nyilvántartott törzsrészvényesek részére, feltéve, hogy a részvényesek nem kezdeményezik a közgyűlés összehívását a beszámolóról és az adózott eredmény felhasználásáról szóló döntés utólagos jóváhagyása céljából.

A törzsrészvényekre járó osztalék kifizetése június 15-én kezdődik. A saját részvényekre eső osztalékot a társaság az osztalékra jogosult részvényeseknek fizeti ki részvényeik névértéke arányában. Az osztalékfizetés részletes rendjét az igazgatóság május 14-éig hirdetményben teszi közzé.

Az igazgatóság közgyűlési hatáskörben eljárva a Richter csoport 2019. évi gazdálkodásáról szóló, nemzetközi pénzügyi beszámolási standardok (IFRS) szerinti konszolidált beszámolóját 858,651 milliárd forint mérlegfőösszeggel és 48,43 milliárd forint adózott eredménnyel, egyedi éves beszámolóját 801,020 milliárd forint mérlegfőösszeggel és 50,4 milliárd forint adózott eredménnyel hagyta jóvá.

A testület véleménynyilvánító jelleggel jóváhagyta az igazgatóság által kidolgozott és előterjesztett, 2021-től alkalmazandó javadalmazási politikát.

Az igazgatóság felhatalmazást kapott arra, hogy a társaság a 2021. évi rendes közgyűlés időpontjáig bezárólag saját törzsrészvényeket vásároljon tőzsdei, illetve tőzsdén kívüli forgalomban, legfeljebb a társaság mindenkori jegyzett tőkéjének 10 százalékáig. A vételi ár felfelé és lefelé is legfeljebb 10 százalékkal térhet el a tőzsdei ártól. A saját részvények vásárlásának célja a stratégiai célok megvalósításának elősegítése – különösen a felvásárlási ügyletekben fizetési eszközként való felhasználásuk –, valamint a Richter részvényalapú munkavállalói és vezetői ösztönzési rendszereihez szükséges részvények biztosítása.

A Richter részvényeivel a BÉT prémium kategóriájában kereskednek, kedden 6915 forinton zártak, 265 forinttal, 3,98 százalékkal magasabban az előző záróárnál. Az elmúlt egy évben a legmagasabb áruk 7140 forint, a legalacsonyabb 4702 forint volt.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Szakdolgozói bértámogatás

Széles Imre

tb-szakértő

Munkabér csökkentése

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink