Kiskereskedelmi adó: a webáruházak sem bújhatnak ki alóla

  • MTI/Adózóna

A kiskereskedelmi adót a webáruházaknak is fizetniük kell, ha az árbevételük eléri az 500 millió forintot; az adó mértéke 3 milliárd forintig 0,15 százalék – hívja fel a figyelmet mai közleményében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).

Az adóhivatal egy webáruház internetes oldalát és online számlaadatait elemezve megállapította, hogy a cég bevétele jelentős részét online vásárlásokból, kiskereskedelemből szerzi, a számlákat jellemzően magánszemélyeknek állítja ki. Az online számlaadatokból az is kiderült, hogy a webáruház bevétele jelentősen meghaladta az 500 millió forintot, de a cég a kiskereskedelmi tevékenységéhez kapcsolódó bevallást sem nyújtotta be.

A NAV Kelet-budapesti Adó- és Vámigazgatóságának revizorai az online adatok elemzése után a webáruház telephelyén próbavásárlást indítottak. A revizorok a próbavásárlás során mindent rendben találtak, kaptak nyugtát is. Erre tekintettel nem szigorú, súlyos szankciókkal járó ellenőrzés keretében állapították meg a be nem vallott kiskereskedelmi adót, hanem támogató jellegű ellenőrzés keretében figyelmeztették a céget, hogy az online számlaadatok alapján a kiskereskedelmi adó bevallását és befizetését is várja a NAV.

A revizorok fellépése után a cég benyújtotta hiányzó bevallását, és több mint 15 millió forintnyi kiskereskedelmi adót fizetett be.

A közlemény szerint a webáruházaknak, az online térben kereskedőknek fokozottan érdemes figyelniük a kiskereskedelmi adó szabályainak betartására is! A NAV ugyanis az adatelemzés révén könnyen meg tudja állapítani a fizetendő adót, de ilyenkor a cégnek a meg nem fizetett adó mellett számolnia kell adóbírsággal, amelynek mértéke akár 200 százalék is lehet, valamint késedelmi pótlékkal is – jelezte az adóhivatal.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Termékbeszerzés EU-n kívülről

Gyüre Ferenc

adótanácsadó

Áfa-visszaigénylés ideje

Gyüre Ferenc

adótanácsadó

Operatív lízing elszámolás

Gyüre Ferenc

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 március
H K Sze Cs P Sz V
24 25 26 27 28 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Együttműködő partnereink