Társadalmi egyeztetésen a rendelet, amely újra megnyitná a nyugdíjas élelmiszer-utalványok beváltásának lehetőségét

  • adozona.hu

Társadalmi egyeztetésre bocsátotta a Pénzügyminisztérium és augusztus 4-éig véleményezhető a nyugellátásokban és más ellátásokban részesülők részére juttatandó élelmiszer-utalvány különös szabályairól szóló 226/2025. kormányrendelet módosítása.

A nyugellátásokban és egyes más ellátásokban részesülő személyek részére juttatandó nyugdíjas élelmiszer-utalvány különös szabályairól szóló 226/2025. kormányrendelet módosítása újra megnyitja a nyugdíjas élelmiszer-utalványok beváltásának lehetőségét az eredeti határidőt elmulasztó élelmiszert árusítók számára.

Az utólagos beváltás a bankok helyett a Magyar Államkincstárnál kezdeményezhető, a határidő 2026. augusztus 31.

A hatályban levő szabályozás szerint erre a 226/2025. kormányrendelet 5. § (1) szerint „az élelmiszert árusító a nyugdíjas élelmiszer-utalványt 2026. február 28-ig válthatja be a pénzforgalmi számláját vezető banknál, amennyiben nem rendelkezik pénzforgalmi számlával, úgy bármely banknál.” Ez a határidő tolódna a rendelet elfogadása után 2026. augusztus 31-ére.

Penny Market, NKFH, termékvisszahívás, forgalomból kivonás, egészség-rss,
A kép illusztráció: a 226/2025. kormányrendelet módosítása újra megnyitja a nyugdíjas élelmiszer-utalványok beváltásának lehetőségét az eredeti határidőt elmulasztó élelmiszert árusítók számára
Forrás: Shutterstock

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Csed és gyed számítása

Czeglédi Bernadett

munkajogi és társadalombiztosítási szakértő

Barterszerződés és reklámtevékenység II.

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Egészségmegőrző szolgáltatás

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2026 július
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink