hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Az Adózóna válaszol: ingóság értékesítése – általános szabályok

  • adozona.hu

Mi minősül ingó értékesítésből származó bevételnek? Hova sorolható az apport? Mi alapján kell meghatározni az ingóság szerzési értékét? Lepsényi Mária adószakértőt hallhatják.

Hallgassa meg videó- és podcastsorozatunk legfrissebb adásait!

Ízelítő korábbi adásaink tartalmából:

Az ingatlan-bérbeadás költségeit mikor kell tényleges bevételként figyelembe venni és mikor nem? Vajon a kaució bevételnek minősül? Mit mond az Szja tv. a bevétel keletkezésének időpontjáról? Külföldön bérelt ingatlan költségét el lehet-e számolni a Magyarországon bérbeadott ingatlan költségeivel szemben? Horváthné Szabó Beáta adószakértőt hallhatják.

Milyen fő feltételeket, szabályokat kell szem előtt tartania a magánszemélynek a külföldről szerzett jövedelem adózásánál (munkabér, önálló tevékenység jövedelme, osztalék, kamat stb.)? Nagy Norbert adószakértőt hallhatják.

Mikor és miért célszerű az az úgynevezett 42-es eljáráskóddal végzett adófelfüggesztéses vámjogi szabadforgalomba helyezést választani? Tüske Zsuzsanna vámszakértő gyakorlati példa szemléltetésével járja körül a kérdést.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Részmunkaidős dolgozó szabadságának kiadása

dr. Kéri Ádám

ügyvéd, compliance szakértő

Munkabér fizetése devizában

dr. Kéri Ádám

ügyvéd, compliance szakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 február
H K Sze Cs P Sz V
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 1 2

Együttműködő partnereink