adozona.hu
Ilyen veszélyei vannak a biztosítási jogviszony megszakításának
//adozona.hu/tb_jarulekok_nyugdij/Ilyen_veszelyei_vannak_a_biztositasi_jogvis_WHNA1J
Ilyen veszélyei vannak a biztosítási jogviszony megszakításának
Bárkivel megtörténhet, hogy két biztosítási jogviszonya között hosszabb-rövidebb szünet keletkezik. A következőkben ennek lehetséges következményeivel foglalkozunk.
Általánosságban elmondhatjuk, hogy a nyugdíjbiztosítási ellátások tekintetében a „biztosítási lyukaknak” különösebb jelentősége nincs. Igaz ugyan, hogy a biztosítással le nem fedett időszak nagy valószínűséggel nem szolgálati idő (kivéve például a gyes idejét) és bizonyosan nem jogosultsági idő, de néhány nap-hét vagy hónap érdemben nem befolyásolja a nyugdíj összegét.
Egészen más a helyzet az egészségbiztosítási ellátások vonatkozásában.
A biztosítási jogviszony megszűnését követően az egészségügyi szolgáltatás még 45 napig megilleti a volt biztosítottat (feltéve, hogy a megszűnt jogviszony legalább ilyen időtartamban megszakítás nélkül fennállt), de ha az ezt meghaladó időtartamban sem sikerül új jogviszonyt létesíteni, akkor bizony egészségügyi szolgáltatási járulékot kell fizetni.
A pénzbeli ellátások közül leginkább a táppénzt érintheti a biztosítási jogviszonyok közötti szünet.
OLVASSA TOVÁBB CIKKÜNKET, hogy megtudja, milyen esetekben csorbíthatja a pénzbeli ellátásokat a biztosítási jogviszony szünetelése, továbbá mikor hárulnak plusz kötelezettségek a magánszemélyre!
A teljes cikkhez előfizetőink és az oldalunkon próbaregisztrálók (korlátozott ideig) férnek hozzá, ha email-címük és jelszavuk megadásával belépnek az oldalra.
Hozzászólások (0)