hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Több ezer közalkalmazott tüntetett Tunéziában béremelésük befagyasztása miatt

  • MTI

Több ezer közalkalmazott vett részt az egész országra kiterjedő általános sztrájkban Tunéziában csütörtök, hogy az alapvető termékek árának emelkedése és a béremelések befagyasztása ellen tiltakozzanak.

A megmozdulásokon mások mellett köztisztviselők, oktatási és egészségügyi intézmények alkalmazottai adtak hangot elégedetlenségüknek.
    
A fővárosban, Tuniszban a tüntetők a parlament épülete előtt gyűltek össze, egyebek mellett magasabb béreket és a korrupció elleni szigorúbb fellépést követeltek.
    
Az észak-afrikai ország más részein ezrek gyűltek össze az ország általános szakszervezetének épületeinél. A csütörtöki általános sztrájkot a szakszervezet hirdette meg, miután zátonyra futottak tárgyalásai a kormánnyal a béremelésekről.
    
A szakszervezet vezetője, Nurradín Tabúbi meg nem határozott válaszlépésekkel fenyegetett, ha az állami alkalmazottak életkörülményei nem indul javulásnak.
    
"A fizetések nem teszik lehetővé a tisztességes megélhetést a tunéziai családok számára" – hangsúlyozta. Tabúbi korábban figyelmeztetett arra, hogy a helyzet az "üres hasak forradalmáig" fajulhat.
    
Hamma Hammami ellenzéki politikus a kormányt okolta a gazdasági válságért. Hangsúlyozta: annak ellenére, hogy mintegy 670 ezer közalkalmazott dolgozikTunéziában, számos szektorban munkaerőhiány van, főként az oktatásban.
    
Tunéziára nyomást gyakorolnak nemzetközi hitelezői, elsősorban a Nemzetközi Valutaalap (IMF), hogy hozzon drasztikus megszorító intézkedéseket annak érdekében, hogy fellendüljön az évek óta rosszul teljesítő gazdaság.
    
Tunézia 2016 decemberében állapodott meg az IMF-fel egy 2,8 milliárd dolláros segélycsomagról, amely az észak-afrikai ország küszködő gazdaságának fellendítését hivatott szolgálni.
    
Bár széles körben úgy tartják, hogy a 2011-es "arab tavasznak" – az elnyomó rezsimek elleni térségbeli tüntetéssorozat – egyedül Tunéziában lett demokratikus kimenetele, az ország gazdasága viszont elindult a lejtőn, nagy a munkanélküliség és az infláció, ami súlyosbítja az egyébként is erős társadalmi feszültségeket. A tunéziai munkanélküliség ráta jelenleg 15,5 százalék körül mozog.
   
 Tunézia számít az "arab tavasz" bölcsőjének.
Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Cafeteria

Surányi Imréné

okleveles közgazda

Globális minimumadó 2024-re

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Állami ösztöndíj ledolgozása

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink