hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Koronavírus-járvány: továbbra is kapnak bérkiegészítést a részmunkaidős munkavállalók Franciaországban

  • MTI

A koronavírus-járvány miatt csökkentett munkaidős foglalkoztatás állami támogatását a francia kormány a jelenlegi feltételek mellett legalább november 1-jéig szavatolja a nehézségbe került munkahelyeken, és további két évre meghosszabbítja a rászorulóknak – jelentette be szerdán Jean Castex miniszterelnök.

A részmunkaidős foglalkoztatás félévre korlátozott állami bérkiegészítése a kormány júliusi döntése alapján eredetileg október 1-jétől csökkent volna, az eddig 84-ről 72 százalékra.

„Azon vállalatoknak, amelyek még mindig tartós termelési csökkenéssel küzdenek, a kiegészítés a jelenlegi feltételek mellett legalább november 1-jéig rendelkezésre áll” – mondta a kormányfő a francia munkáltatók szövetsége, a Medef nyári egyetemét megnyitó beszédében. Jean Castex jelezte, hogy „a legérintettebb ágazatok közül is a legérintettebbek” a kultúra, a sport, a turizmus és a rendezvényszervezés. Ezekben a szektorokban a bérkiegészítést az év végéig a jelenlegi feltételek mellett szavatolja a kormány.

A miniszterelnök emlékeztetett arra, hogy a tartósan csökkentett részmunkaidős foglalkoztatás július vége óta érvényben lévő új szabályozása a vállalatoknak maximálisan negyven százalékos munkaidő-csökkentést tesz lehetővé az ágazatonkénti megállapodásnak megfelelően 6 és 24 hónap közötti időtartamra.

A kényszerszabadság idején a munkavállaló vagy a nettó fizetése 84 vagy a bruttó 70 százalékát kapja meg az államtól, ami nem haladhatja meg a minimálbér 4,5-szörösét. Miután a munkaidő-csökkenés maximum 40 százalékos lehet, minden bejelentett munkavállaló megkapja nettó fizetése legalább 93 százalékát.

A munkaügyi tárca adatai szerint júliusban a magánszektorban mintegy 2,4 millió munkavállaló kapott állami bérkiegészítést, ami 2 millióval kevesebb, mint júniusban.

A miniszterelnök elmondta, hogy a recesszió leküzdésére összeállított 100 milliárd eurós gazdaságösztönző csomagból, amelynek részleteit szeptember 3-án ismerteti, legalább 25 milliárd eurót a kis- és középvállalatok támogatására szán a kormány, amely szeretné megőrizni az egyensúlyt a nagyvállalatok és a kisebb vállalkozások között a támogatási rendszerben. Jean Castex azt is jelezte, hogy 2021-től évi 10 milliárd euróval csökkennek a vállalkozások számára a forgalmi adók.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Átalányadózó őstermelő

Szarvas Imréné

könyvvizsgáló, adószakértő, könyvelő

Őstermelő helyi iparűzési adó 2023

Szarvas Imréné

könyvvizsgáló, adószakértő, könyvelő

Őstermelő iparűzési adó megosztása

Szarvas Imréné

könyvvizsgáló, adószakértő, könyvelő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink