hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

A munkáltatók kétharmada nem bízik az otthoni munkavégzésben

  • adozona.hu

A munkáltatók nem fektetnek be a hibrid munkát végző alkalmazottaik termelékenységét növelő technológiákba, annak ellenére, hogy aggódnak a munkateljesítményük miatt – derül ki a Ricoh Europe tanulmányából.

A koronavírus-járvány több mint 18 hónapja alatt a vállalatok Európa-szerte kénytelenek voltak a távmunka gyakorlatát bevezetni. A megkérdezett munkáltatók alig több mint egyharmada (36%) állítja, hogy a vállalatuk biztosította a szükséges eszközöket és technológiát ahhoz, hogy a távmunka során a munkavállalók termelékenysége megmaradjon. Az új megoldások bevezetésének elmaradása ellenére a munkáltatók többsége (53%) elismeri, hogy a mesterséges intelligenciába (AI) és az automatizálásba való befektetés növeli a hibrid munkaközösség termelékenységét.

A munkáltatók kétharmada (65%) nem bízik teljes mértékben az otthoni munkavégzésben dolgozó munkatársaiban. A tanulmányban 1500 európai vállalat döntéshozóját kérdezték meg, az eredmények pedig azt sugallják, hogy a munkáltatók nem értik, milyen akadályokkal kell szembenézniük alkalmazottaiknak, amelyek gátolják a termelékenységet.

Úgy tűnik, hogy a munkáltatók jelentősen túlbecsülik azt az időt, amelyet alkalmazottaik olyan feladatokra tudnak fordítani, amelyek magas értéket jelentenek az ügyfelek számára. A munkavállalók azt állítják, hogy kevésbé értékteremtő tevékenységekkel töltik a legtöbb időt. A legtöbb munkáltató (69%) úgy véli, hogy alkalmazottai naponta akár 180 percet is töltenek magas hozzáadott értéket teremtő tevékenységekkel, míg idén márciusban, amikor hasonló kérdést tettek fel a munkavállalóknak, az általuk átlagban adott becslés eredménye mindössze 73 perc volt.

Az olyan technológiákba való befektetés hiánya, amelyek lehetővé teszik a munkavállalók számára, hogy bárhonnan produktívan dolgozzanak, arra utal, hogy a munkáltatók nincsenek megfelelően felkészülve a hibrid munka világának valóságára. Az európai vezetők több mint fele (54%) úgy véli, hogy a fizikai együttműködés az irodában kritikus fontosságú vállalkozásuk jövőbeli sikere szempontjából. Ennek ellenére csak 27 százalékuk gondolja úgy, hogy vállalata a következő 12 hónap során visszatér az ötnapos irodai munkahéthez.

Nicola Downing, a Ricoh Europe COO-ja hozzátette: „Az elmúlt 18 hónap során a vállalkozások több mint elég turbulenciát éltek át. Bár sok cég hihetetlen ellenálló képességről tett tanúbizonyságot, bizonyos esetekben azt kockáztatják, hogy elveszítik a világjárvány idején velük maradt tehetségeket, ha nem fektetnek be olyan technológiába, amely a hibrid munka korszakában és azon túl is növeli a termelékenységet. A munkáltatóknak szem előtt kell tartaniuk, hogy a hibrid munkamódszerek elfogadása növeli a termelékenységet és elősegíti a lojalitást: a munkavállalók igényeit helyezi a döntéshozatal középpontjába, elkötelezettséget és megértést tanúsít az általuk tapasztalt kihívások iránt.”

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink