46 találat a(z) versenyképesség cimkére
Felmérik a kkv-k digitalizációs fejlettségét, ami után lehet fejlesztési támogatásra pályázni Cikk
A magyar kis- és középvállalkozások (kkv) versenyképességének növelése érdekében indított digitalizációs szintfelmérést a Digitális Kormányzati Fejlesztés és Projektmenedzsment (DKF) Kft., a vállalkozások az online felmérés elvégzése után letölthető igazolásokkal pályázhatnak a digitális átalakulásukra fordítható fejlesztési forrásokra – közölte a DKF.
Százmilliárd forintos keretösszeggel indul a Demján Sándor Tőkeprogram Cikk
Százmilliárd forintos keretösszeggel indul februárban a Demján Sándor Tőkeprogram, amelynek célja a kkv-szektor beruházásainak ösztönzése, a vállalkozások versenyképességének javítása és méretugrásuk elősegítése – jelentette be Szabados Richárd, a Nemzetgazdasági Minisztérium kis- és középvállalkozások fejlesztéséért és technológiáért felelős államtitkára szerdán Budapesten.
Új uniós adóügyi megállapodást fogadtak el az EU pénzügyminiszterei Cikk
Több éve húzódó uniós vitát sikerült lezárnia a magyar EU-elnökségnek az „Áfa a digitális korban” adóügyi megállapodással, amely a cégeknek egyszerűbb adminisztrációt hozhat, a tagállamoknak pedig nagyobb segítséget jelenthet a gazdaság fehérítésében – jelentette be Varga Mihály az Európai Unió pénzügyminisztereinek tanácskozása után Brüsszelben.
GINOP Plusz kamatmentes hitelprogram vállalkozások technológiai fejlesztésére Budapesten Cikk
A program 2024. október 21-től indul, és 2025. december 30-ig nyújt lehetőséget a kölcsönkérelmek beadására. A program célja a hazai vállalkozások versenyképességének növelése technológiai korszerűsítésen keresztül, lehetővé téve a legmodernebb megoldások bevezetését – áll a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK) honlapján.
Kisvállalkozásokat segítő akciótervet hirdet meg a kormány szeptemberben Cikk
A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) megvizsgálja a kisvállalkozások működési környezetét, és szeptember végéig versenyképességet segítő akciótervet hirdet meg számukra – jelentette be Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter az Európai vállalkozásfejlesztési díj mai budapesti átadó ünnepségén.
Bizakodnak a cégvezetők: a gyors reagálás lehet a fejlődés kulcsa Cikk
Továbbra is optimisták a világgazdaság növekedési kilátásaival kapcsolatban a világ legnagyobb vállalatainak vezérigazgatói, de saját vállalatuk növekedésébe vetett bizalmuk csökkent, míg a gazdasági növekedés kockázatai között első helyre a geopolitikai és politikai bizonytalanság került – derül ki a KPMG globális felméréséből.
Fidesz: rontaná a versenyképességet a globális minimumadó Cikk
Rontaná a versenyképességet az európai uniós irányelv elfogadása a globális minimumadóról – mondta az Országgyűlés gazdasági bizottságának elnöke hétfőn az MTI-nek.
Állami támogatás a versenyképességet növelő felnőttképzésekhez Cikk
A vállalkozások versenyképességét növelő, az elmúlt évtizedben teremtett egymillió új munkahelyet megőrző felnőttképzéseket támogat a kormány – közölte György László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára ma Szegeden, a következő uniós költségvetési időszak első munkaerőpiaci programjának nyitórendezvényén.
Harminchét ország közül a magyar adórendszer a 13. legversenyképesebb Cikk
Magyarország a 13. lett a vizsgált 37 OECD-ország közül a Tax Foundation által minden évben megjelentetett nemzetközi adó-versenyképességi rangsorban – tájékoztatta az EY az adópolitikával foglalkozó amerikai kutatóintézet vizsgálatáról az MTI-t pénteken.
Magyarországi kárenyhítő program: több jut a kkv-knak és k + f-re Cikk
Magyarország 2020-ban az Európai Unió harmadik legnagyobb kárenyhítő csomagját állította össze; ennek összege meghaladta a 9900 milliárd forintot – mondta Rákossy Balázs, a Pénzügyminisztérium európai uniós források felhasználásáért felelős államtitkára az uniós versenyképességi programok nemzetközi konferenciáján, Budapesten.
Pályázati, képzési és szakmai segítség vállalkozásoknak Cikk
A digitalizáció erősítéséről tárgyalt a Nemzeti Versenyképességi Tanács, a testület négy területen javasol intézkedéseket a kormánynak – közölte a pénzügyminiszter a közösségi oldalán.
A Pénzügyminisztérium a minimumadóról Cikk
Az Európai Uniót is béklyóba kötheti a globális minimumadó, a bevezetését követően behozhatatlan versenyelőnyre tehet szert a világ többi vezető gazdasági nagyhatalma az EU-val szemben – nyilatkozta Izer Norbert, a Pénzügyminisztérium adóügyekért felelős államtitkára az MTI-nek. Lehet, hogy az európai nagyhatalmak államkasszája eleinte jól jár a minimumadó bevezetésével, de a cégei veszítenek – ecsetelte.
Havi 400 ezer forintos ösztöndíjra pályázhatnak fiatal kutatók Cikk
Az első alkalommal a most véget érő tanévben meghirdetett Kooperatív Doktori Program 4,9 milliárd forintos keretösszeggel folytatódik. Már júliustól lehet pályázni a havi 400 ezer forintos ösztöndíjra – jelentette be Schanda Tamás, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) államtitkára a tárca csütörtöki közleményében.
Versenyképességi rangsor: Magyarország előbbre rukkolt Cikk
Öt helyet lépett előre Magyarország az IMD svájci üzleti iskola Versenyképességi Központja (IMD World Competitiveness Center) által kiadott versenyképességi rangsorban – mondta Varga Mihály pénzügyminiszter sajtótájékoztatón csütörtökön Budapesten.
Ide kerülnek az agrártámogatások Cikk
Szokás politikusi megnyilvánulásokban a nemzetgazdaság egyik alappilléreként utalni a mezőgazdaságra. Az agrárium és azon belül is a magyar gazdák támogatása a mindenkori kormány gazdasági stratégiájának szerves részét alkotta. A támogatások túlnyomó részét azonban jelenleg mégis az EU biztosítja. Az évi 450 milliárd forint közvetlen támogatás, valamint az agrár- és vidékfejlesztési forrásokon keresztül adott évi átlagos 300 milliárd forint igen jelentős eszköz lehetne az agrárgazdaság modernizációjára, versenyképességének javítására, olvasható a GKI Gazdaságkutató elemzésében.