41 találat a(z) versenyképesség cimkére

Csak a hangulatot vagy a versenyképességet is javítja a társasági adó csökkentése? Cikk

Vonal alatti tétel, csupán közhangulat-javító, főleg a nagyvállalatoknak kedvez, mások szerint javítja a versenyképességet a társasági adó 9 százalékra mérséklése – derül ki többek között az MTI által megkérdezett szakemberek válaszaiból.

Nagyrészt szubjektív adatokból építkeztek az ország versenyképességéről készült felmérésnél, mondja az NGM Cikk

A Nemzetgazdasági Minisztérium reagált egy – az Adózóna által is közölt – mai MTI-hírre, amely a Világgazdasági Fórum (World Economic Forum – WEF) felmérése alapján készült.

Még sosem volt ilyen gyenge Magyarország versenyképessége Cikk

Ahogy a korábbi években, úgy az idén is Svájc a világ legversenyképesebb állama a Világgazdasági Fórum (World Economic Forum – WEF) szerdán megjelent felmérése szerint. A 138 országot tartalmazó listán Magyarország a 69. helyen áll.

Chikán: tovább csúszunk a lejtőn, ha nem lesz gazdaságpolitikai változás Cikk

Magyarország nemzetközi megítélése 1960 óta nem volt olyan rossz, mint most – jelentette ki Chikán Attila közgazdászprofesszor, aki szerint Magyarországon gazdasági irányváltásra, korrupciócsökkentésre, bizalomerősítésre, tudásalapú fejlődésre van szükség.

Ezért sok és ezért kevés a minimálbér Cikk

Szinte biztos, hogy 100 ezer forint fölé emelkedik jövőre a minimálbér összege, ezzel pedig átlépünk egy bűvös határt. Pró és kontra érvek is vannak a béremelés mellett, ám egy kérdés ilyenkor biztosan felvetődik: mennyire reális a magyar gazdaság teljesítményéhez képest a jelenlegi bérszínvonal? Többet kellene keresnünk, netán keresünk is, csak a hivatalos statisztikákban ez nem látszik? A válaszokat a versenyképesség, foglalkoztatottsági szint és a feketemunka területén kell keresni.

Nyelvleckét ajánlanak Matolcsyéknak az adószakértők Cikk

A jövő évtől induló egykulcsos adórendszer nem lesz áttekinthetőbb és hatékonyabb a jelenleginél, ahhoz ugyanis el kellene törölni a kedvezményeket, a cafetériát és az adójóváírást. Az adóváltozások a gazdaság versenyképességét sem javítják ugyanis a könnyítéseket ellensúlyozzák a különadók. Az érdemi javulás érdekében radikálisan vissza kell vágni a kiadásokat, a Nemzetgazdasági Minisztérium munkatársait meg kell tanítani fogalmazni és ki kell gyomlálni a rendszerből az adminisztrációs abszurdumokat.

Békesi esélytelenségről és adócsökkentésről Cikk

Esély sincs arra, hogy Magyarország versenyképessége javuljon a régióban, ha az adó és járulék centralizáció a mai 40 százalékról nem csökken 30 százalék körüli szintre, mint Szlovákiában - mondta Békesi László volt pénzügyminiszter a hétfőn rendezett budapesti "Pénzügyi csúcstalálkozón".

Vámosi és az adóreform: kíváncsian várom a kormányzati téziseket Cikk

Gazdasági Versenyképességi Tanács. A köztudatba Versenyképességi Kerekasztal elnevezéssel berobbant szervezet tagjai olyan személyek, akik a gazdasági élet különböző pontjain tevékenykednek. Társadalmi bizottság, a kormányfő felkérésére jött létre azzal a feladattal, hogy a 2009-es bevezetésű „adóreformra” tegyen javaslatot. A bizottság lanyha intenzitással, több mint fél év múlva, elnagyolt elképzeléssel állt elő - legalábbis, ami a sajtóban megjelent.

A munkaadói járulékok 8-10 százalékpontos csökkentését javasolja a GVK Cikk

A munkaadói járulékok 8-10 százalékpontos csökkentése révén évente 180-200 milliárd forinttal kisebb lehetne az élőmunka terhelése - ez a Gazdasági Versenyképességi Kerekasztal (GVK) hétfői ülésén megfogalmazott, 2009-től bevezethető adóváltoztatások egyik legfontosabb eleme.

Csökkenteni kell az élőmunka-terheket, de miből? Cikk

A kormány és a szakma között konszenzus van abban, hogy az élőmunka terheket csökkenteni kell. Az adóterhet azonban csak úgy lehet csökkenteni, ha annak forrását megteremtik - mondta Zara László, az Adó- és Könyvvizsgálói Egyesület elnöke a Napi Gazdaság adókonferenciáján. A felszólaló szakértők szerint az ehhez szükséges pénz egy részét az adóellenőrzési szigor növelésével és a hatósági munka hatékonyabbá tételével lehetne megteremteni.

A magas munkabérterhek rontják a versenyképességet Cikk

Tiszta, világos intézkedés lenne, ha a feketegazdaság elleni eredményesebb fellépésből származó 50-100 milliárd forintból 50 milliárd forintot az egészségügyi hozzájárulás eltörlésére fordítanának - javasolta Parragh László, az MKIK elnöke a Gazdasági Versenyképesség Kerekasztal csütörtöki ülésén.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Gázolaj-támogatás

Laczi Ferenc

igazságügyi jövedéki szakértő

Naplófőkönyv vagy pénztárkönyv?

Szipszer Tamás

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink