adozona.hu
Állami támogatás a versenyképességet növelő felnőttképzésekhez
//adozona.hu/altalanos/Allami_tamogatas_a_versenykepesseget_novelo_KDN9QO
Állami támogatás a versenyképességet növelő felnőttképzésekhez
A vállalkozások versenyképességét növelő, az elmúlt évtizedben teremtett egymillió új munkahelyet megőrző felnőttképzéseket támogat a kormány – közölte György László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára ma Szegeden, a következő uniós költségvetési időszak első munkaerőpiaci programjának nyitórendezvényén.
A technológia olyan robbanásszerűen fejlődik, hogy önmagában az ezzel való lépéstartás is kihívást jelent. A felnőttképzés átalakításával lehetőségük van a vállalkozásoknak arra, hogy rugalmasan tudjanak reagálni a technológiai változásokra, és meg tudják tanítani a munkavállalóknak azokat az ismereteket, amelyekre szükségük van – ecsetelte az államtitkár.
A kormány a felnőttképzés átalakításával mérhetővé teszi a képzések eredményeit, a munkaerőpiaci kereslethez igazodó, kimenetvezérelt rendszert alakít ki, jelentősen csökkenti az adminisztrációt és növeli a képzésben résztvevők számát.
Nemzetközileg is egyedülálló az a rendszer, amely az adatvédelmi szabályokat szem előtt tartva összeköti a felnőttképzési adatbázisokat a hét közhiteles adatbázissal, így pontos információkat ad a végzettek munkaügyi stabilitásáról és jövedelmi viszonyairól – mondta GYörgy László.
Összesen 70 milliárd forint áll rendelkezésre a vállalati képzések támogatására, amelyből az első körben 15 milliárd forint pályázható. Egy munkavállaló számára egy évben félmillió forint támogatást vehet igénybe a cég a képzésre, illetve a kieső munkabér pótlására. A támogatás intenzitása a pályázó vállalat méretétől függ: mikro- és kisvállalkozásnál 70, középvállalkozásnál 60, nagyvállalatoknál 50 százalék. A mikro-, kis és középvállalkozások esetében a támogatási plafon 50, a nagyvállalatoknál 100 millió forint - ismertette a részleteket.
György László elmondta, a cégek feltételesen vissza nem térítendő támogatást kapnak, amelynek feltétele a továbbfoglalkoztatás mellett az is, hogy a munkavállaló bérét a minimálbér emelkedésénél nagyobb ütemben növeljék.
Zöld-Nagy Viktória foglalkoztatáspolitikáért felelős helyettes államtitkár közölte, a kormány a pandémia során bevezetett intézkedéseinek köszönhetően a foglalkoztatottsági ráta nemcsak visszatért a járvány előtti szintre, hanem a jelenlegi 74,5 százalékos érték az elmúlt 30 évben a legmagasabb.
A kormány célja, hogy 2030-ra a foglalkoztatottsági ráta elérje a 80 százalékot. Ehhez nehezen elérhető társadalmi csoportok tagjait kell megszólítani, mint az inaktívak vagy olyan fiatalok, akik se nem dolgoznak, se nem tanulnak – tette hozzá a helyettes államtitkár.
Hozzászólások (0)