39 találat a(z) tulajdon cimkére
Konszolidáltbeszámoló-készítési kötelezettség
Kérdés
Szja-törvény gépjármű-tulajdonjog igazolása
Kérdés
250 millió euró összegű hitelkeretszerződést írt alá az MVM Zrt.
Cikk
Az MVM Zrt. és az ICBC Austria 250 millió euró összegű, általános vállalatfinanszírozás célú, közép-lejáratú hitelkeretszerződést írt alá – közölte a társaság az MTI-vel pénteken.
Az állam az eddiginél gyorsabban juttathat tőkét egyes energetikai vállalatoknak Németországban
Cikk
Állami tőkeinjekciót kaphatnak a hirtelen drágulás miatt megrendülő energiacégek Németországban egy törvénymódosítás szerint, amelyet az Oroszországból érkező földgázszállítások visszafogása miatt rohamtempóban tárgyalt meg a parlament (Bundestag), és csütörtökön késő este fogadott el – közölte az MTI.
Szja, ingatlanértékesítés
Kérdés
Magyar tulajdonba kerülhet az Aegon és az Union
Cikk
Egyetértési megállapodást írt alá Magyarország és a Vienna Insurance Group, amelynek köszönhetően a magyar állam tulajdont szerezhet az Aegon Biztosítóban és az Union Biztosítóban – jelentette be Varga Mihály pénzügyminiszter, miután aláírta az egyetértési megállapodást a VIG vezetőivel.
Családi gazdaság, gázolaj jövedéki adó visszatérítése
Kérdés
Őcsg-tagok adószáma
Kérdés
Ingatlan értékesítése, szja
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magánszemélyek ingatlant vásárolnak majd 5 hónapon belül eladják. A szerződésben az összeg fele-fele arányban szerepel a feleség tulajdonos, a férj haszonélvező. Ebben az esetben a bevallásban is fele-fele arányban kell figyelembe venni az értékesítés árát vagy a haszonélvezeti jogot a kor alapján kell megállapítani kiszámítani?
Saját tulajdonú ingatlan bérleti díjának elszámolás egyéni vállalkozóként
Kérdés
Három tulajdonosa van egy üres lakó ingatlannak, A, B és C. A tulajdonosok kötöttek egymással megállapodást arról, hogy az ingatlan hasznosítását, így esetleges bérbeadását átengedik az egyik tulajdonostársnak, A-nak. Úgy alakult, hogy egy másik tulajdonos (B) kibérelné az ingatlant, ott szeretne egyéni vállalkozói tevékenységet folytatni. Nem ingyen használná az ingatlant, hanem havi bérleti díjat és a felmerülő közüzemi díjakat és közös költségeket fizetné, eredeti megállapodásuk értelmében A tulajdonostárs részére. Megköthető-e ilyen szerződés a bérbeadó A és a bérlő B között, amely alapján a bérlő el tudja-e a bérleti díjat és rezsiköltségeket számolni egyéni vállalkozásában? Ha ez így nem működik, hogyan járjanak el?
Katás tevékenység végzésének a helye
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Érdeklődni szeretnék, hogy hogyan kell azt a jogszabályt értelmezni, hogy a tevékenység végzésének helye a kisadózó birtokában áll. Például ha a kisadózó a szülei házában dolgozik, akkor az az ő birtokában áll, vagy tulajdonosnak is kellene lennie a házban? Köszönettel: Böbe
Ápolásiágy-bérlet
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. formában működő idősek otthona 6 db ápolási ágyat bérelt 2018. szeptembertől 2019. márciusig. Az utolsó, 2019.03.05-i teljesítésű számlán szerepel, hogy utolsó részlet. Ettől kezdve az ágyak a kft. tulajdonába kerülnek. Hogyan szerepeltessük a számlákat, illetve az eszközöket a kft. nyilvántartásaiban? Tartós bérletnek minősül? A számlákat bérleti díjként rögzítsük? Mikor lehet szerepeltetni a kft. tárgyi eszköz nyilvántartásában és milyen bizonylat alapján? 2018-as beszámolóban esetleg fel kell-e tüntetni befejezetlen beruházásként? Válaszukat köszönöm!
Cégtulajdonrész értékesítés
Kérdés
A kft. 1990-ben alakult 2,8 millió forint jegyzett tőkével. A társaság törzstőkéje jelenleg 40 millió forint, a 20 millió forintos tőkeemelésre 2016-ban került sor. Három tulajdonos. Édesapa alapítás óta tag, édesanya üzletrészét 2017-ben szerezte ajándékozással, édesapától (házastárs). A tagok értékesíteni kívánják a céget, a vételár meghaladja az üzletrészek névértékét. Az szja-törvény 67. §-a alapján szükséges az árfolyamnyereség után adózni. Az édesapa az üzletrészének névértéke és az eladási érték közötti különbözet után adózik? Van-e jelentősége annak, hogy a társaságban törzstőkeemelés történt, és ugyan a legutolsó alkalommal nem az eredménytartalék, illetve saját tőke terhére, de korábban elképzelhető, hogy igen?Az édesanya esetén jól értelmezzük az szja-törvény fenti sorait, hogy ha az édesapa korábban adózott jövedelemből emelte a törzstőkét, akkor itt is csak és kizárólag a névérték és az eladási érték közötti jövedelmet kell figyelembe venni? Ha korábban eredménytartalék vagy saját tőke terhére történt a törzstőkeemelés, akkor viszont nulla az igazolt érték, és a teljes eladási ár után adóznia kell? Ha eladást megelőzően az egyik tulajdonos a másikra ajándékozza az üzletrészét (házastársak, illetve egyenes ági rokonok), akkor is a névérték és az eladási ár közötti különbözet után kell csak adóznia az eladónak, ha és amennyiben a törzstőkeemelés nem eredménytartalékból volt korábban? Ha eredménytartalékból, ebben az esetben ez az összeg növeli az üzletrészét értékesítő magánszemély adóköteles bevételét?
Szálláshely-szolgáltatás és -bérbeadás
Kérdés
Férj és feleség kft. tulajdonosai, akik bérbeadják ingatlanukat a kft.-nek, ahol a kft. működik, telephelye van. Keszthelyen van egy lakás, aminek mindkettőjük tulajdonosa, ahol szálláshely-szolgáltatást szeretnének nyújtani az engedélyek beszerzése után. Kérdés: 1. a telephelyet bérbeadhatja-e a feleség, azaz ő szedi be a bérleti díjat és adózik, vagy mindkettőjüknek kell kiadni az ingatlant? 2. kérdés: a keszthelyi lakás szálláshely-szolgáltatása történthet-e a férj neve alatt, akinek erre a tevékenységre adószámot kell kérnie, és a férj adózik ezen bevétel után? Az szja-bevallásban a feleség az egyik ingatlant adózza, a férj a másik szálláshely után adózik?
Szerzői tulajdon értékesítése
Kérdés
Magánszemély egy szoftvert hozott létre, melynek a teljes használati, tulajdon, szerzői jogát értékesíteni kívánja. Milyen adót és járulékot kell ilyen esetben megfizetni, ha kifizető vásárolja meg a jogokat?