123 találat a(z) termékértékesítés cimkére
Közhasznú alapítvány – termékértékesítés – szociális kert Kérdés
Termékértékesítés más tagállamból 3. ország területére Kérdés
Termékértékesítés vagy szolgáltatásnyújtás Kérdés
Katás egyéni vállalkozó EU-n belüli értékesítése Kérdés
Készpénzfizetési korlát: mikor számítsuk egybe az ügyleteket? Cikk
Cikkünk első részében megvizsgáltuk, hogy kire, milyen ügyletekre, milyen szerződésekre vonatkozik a készpénzfizetési korlát, és kire, milyenekre nem; most pedig arra keresünk választ, hogy mikor kell egybeszámítani az ügyleteket, és mikor vizsgálhatjuk külön azokat a készpénzfizetési korlát szempontjából.
Készpénzfizetési számla, pénztárgépes nyugta: együtt vagy külön? Cikk
Nehéz elszakadni a jól megszokott gyakorlattól: a számlamásolat és a pénztárgépes nyugta összetűzése. Szabályszerű ez így? Olvasónk kérdésére Hunyadné Szűts Veronika igazságügyi adó- és járulékszakértő válaszolt.
Ingatlan termékértékesítése ingatlanforgalmazónál Kérdés
Fordított áfa Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelem termékértékesítéssel foglalkozó nagykereskedelmi tevékenységet végez. Megvásárolja a búzát, kukoricát, majd ebből készít bizonyos dolgokat étkezési célra (például pattogatott kukorica stb.) Kérdésem: fordított áfásként szerzi be? Utána eladáskor már áfásan értékesíti? Hány százalékos áfatartalommal? Előre is köszönöm a tájékoztatást. Tisztelettel: Orbán Ági
Áfakulcs termékértékesítés esetén Kérdés
Tisztelt Szakértő! A következő kérdésben kérném a segítségét: Cégünk sporteszközöket értékesít. Egy kínai illetőségű cégnek adnánk el az eszközeinket. Azonban a vevő az eszközök szállítását nem Kínába kéri, hanem Portugáliába. A vevőnek nincs EU-s adószáma és nincs is az EU-n belül adózási illetősége. Csak később (az edzőtáborok befejezése után) szállítaná el az eszközöket Kínába. Ebben az esetben a számláinkat 27%-os magyar áfával kell-e kiállítani? Amennyiben az áfa 27% úgy a vevő visszaigényelheti (külföldi utas áfa visszaigénylése formájában) a magyar adóhatóságtól az áthárított áfát, amikor kiviszi az eszközöket Kínába? Vagy pedig, mivel az áru elhagyja Magyarország területét, kiszámlázhatjuk 0% áfával a kérdéses eszközöket, a vámoltatás pedig megtörténik az eszközök Kínába szállítása során? Segítségét előre is köszönöm!
Termékértékesítéshez kapcsolódó alvállalkozó Kérdés
Tisztelt Szakértő! Termék értékesítéséhez elengedhetetlen műszaki leírást, illetve rajzot külső vállalkozással készítteti el a cég. Kérdésem, hogy ez a gazdasági esemény alvállalkozói tevékenységnek minősül-e?
Háromszögügylet és fuvarozás összefüggése Kérdés
Tisztelt Tanácsadó! A következő kérdéseim lennének: Holland kapcsolt vállalkozásunktól termékeket szerez be a magyar cégünk, és ezt a terméket értékesítjük a cseh vagy osztrák, szintén adóalany vevőnknek. A termék nem kerül be Magyarország területére, hanem közvetlenül Hollandiából Ausztriába, illetve Csehországba szállítják. 1. eset: ha a fuvarozást a holland vállalkozás szervezi, majd továbbszámlázza a magyar cégnek, a magyar cég pedig továbbszámlázza az osztrák vevőnek, ebben az esetben háromszögügyletnek minősül-e az ügylet a magyar fél szempontjából? Ha nem háromszögügylet, akkor az áfabevallás mely során kell bevallanom a beszerzést és értékékesítést? Az értékesítésről vevő részére kiállított számlában milyen áfa-megjelölést szerepeltessek? 2. eset: Ha a vevő intézi a fuvarozást és ő viseli a költségét, akkor a fenti ügylet háromszögügyletnek minősül-e? Ha nem háromszögügylet, akkor hová kell beraknom a beszerzett és értékesített terméket az áfabevallásban? Minek minősül a beszerzés és értékesítés? Az értékesítésről kiállított számlában milyen áfa-megjelölést szerepeltessek? 3. eset: Ha a termék fuvarozásának költségét külön számlában számlázza ki számunkra a beszállító (több fuvar költségét egy számlában számlázza), akkor ez is háromszögügyletnek minősül-e, ha a fuvarozott termék értékesítése háromszögügylet volt. Vagyis ugyanúgy kell-e bevallanom, kezelnem, mint a termékértékesítést? Vagy közösségen belüli szolgáltatásnyújtás lesz? Köszönettel: Kiss Anita
Termékértékesítés az USA-ba Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magyarországi egyéni vállalkozó az USA-ba értékesít úgy termékeket, hogy a termék legyártását és a megrendelőhöz szállítását egy USA-beli cég vállalja. A magyarországi egyéni vállalkozó csupán a terméken szereplő egyedi motívumot, képet készíti el. A gyártó cég ez alapján a termékre rányomtatja a motívumot vagy képet, majd kiszállítja azt. A termék fizikailag nem kerül Magyarországra. Szolgáltatásnyújtásnak vagy termékértékesítésnek tekinthető-e ez az eset? Keletkezik-e áfafizetési kötelezettség? Köszönöm válaszát!
5 százalékos áfa termékértékesítés és fuvarozás Kérdés
Tisztelt Adószakértő Hölgy/Úr! Próbáltam keresni a 2007. évi CXXVII. törvényben egyértelmű választ a kérdésemre, de nem vagyok biztos benne, hogy helyesen értelmezem a szabályokat. Orvosi reagenseket értékesítünk belföldre, melyek áfája 5 százalék mind a törvény, mind az engedélyünk alapján. Van olyan partner, akinek például egymillió forintért számlázunk árut, de van fuvarozási költség is, amely kétszázezer forint csak. Adóalapnak ilyenkor az 1 200 000 forintot veszem, az áfa pedig mindkét tételre 5 százalék, azaz 60 000 forint. A VTSZ szám 3822, és nem jelölöm külön a fuvarozást mint szolgáltatást. Kérem a segítségét, helyesen járok-e el, ha így állítom ki a számlát. Szíves segítségét előre is nagyon köszönöm. Tisztelettel: Anderlik István Gyuláné
EU-ban is dolgozó "mozgóbüfé" Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozás, streetfood keretében például lángost és szalámit szándékozik árulni, Magyarországon is és Ausztria, Németország területén. A kérdés, ez termékértékesítés vagy szolgáltatásnyújtás? Mi a teljesítés helye, és ha ez így törvényesen megoldható, milyen bizonylatot ad a vásárlóknak külföldön? Lehet alanyi mentes a vállalkozás? Köszönettel.
Időszakos elszámolású termékértékesítés? Cikk
Időszakos elszámolású termékértékesítésnek minősül-e, ha a szállító az egyedi megrendelésben megrendelt termékek adott tárgyhónapon belüli részszállításait havonta egy alkalommal számlázza a megrendelő felé, minden hónap utolsó napját tekintve teljesítési időpontnak? – kérdezte az Adózóna olvasója. Dr. Bartha László adójogi szakjogász válaszolt.