81 találat a(z) sztornó számla cimkére

Téves előlegszámla Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyik ügyfelem kapott 3 millió forint előleget. Az előlegszámlát 3 001 010 forintról állította ki, mert így volt kerek szám a számlaérték áfa nélkül. Múlt hónapban – mert havi áfás – 20-a előtt szembesültem a helytelen előlegszámlával. Megbeszéltem vele, hogy elmegy a partnerhez, és kijavítják a számlát, mert ő sem tudja lekönyvelni a helytelen összeget. A számla "kézi" számla volt, tehát javítható. Ezt nem tette meg ügyfelem, mert nem vette fel a telefont a könyvelő. Mi elküldtük az áfabevallást 3 millió forint előleges számlával, tehát nem a 3 001 010 forintos kiállított számlával, partnerünk viszont annak ellenére, hogy csak a 3 millió előleget utalta el, beállította az áfabevallásába a nagyobb összeget. Hogyan járunk el helyesen, ha szeretnénk javítani? 1. Küldök egy stornószámlát, és egy helyes számlát? A számlatömbben előrehaladtunk a dátummal, tehát augusztusi lehet a számla kelte, a teljesítési dátum marad június. Megtehetem, hogy nem önellenőrzöm a saját bevallásomat kétszer? 2. Mi van akkor, ha így hagyom, kérem a különbözetet, én önellenőrzöm, mert nem azt az összeget szerepeltettem, ami a számlán szerepel, hanem azt az összeget, amely összeg megjelent a bankszámlán?

Áfa önellenőrzés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk belföldi adószámmal rendelkező, EU-s partnertől májusi teljesítéssel számlát kapott. Majd a partner rájött, hogy a számításba hiba esett, csökkent az adóalap és az adó összege is. Június 1-jei keltezéssel, hivatkozva a májusi teljesítésű számlára sztornó, majd egy új, helyes számlát állított ki. Kérdésem lenne, hogy nekünk, akinél az előzetesen felszámított adó csökken, tehát fizetendő pozícióba kerülünk, önellenőrzni kell-e a május hónapot mind a sztornó, mind az új számla összegével, vagy az áfatörvény 153/C §-a alapján a június havi bevallásban kell mind a két számlát szerepeltetnünk? Mi a helyzet a kiállító részéről, mivel ott is "magyar" könyvelő van. Ő az áfatörvény 153/B §-a alapján szintén mind a két számlát a júniusi bevallásban számolja el? A NAV-tól erre a kérdéseimre igen válaszokat kaptam. Viszont a törvény ezen paragrafusai az új, helyes számlát nem említik, csak "az eredetit érvénytelenítő számla" található meg, mint fogalom. Köszönettel.

Előlegszámla Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft.-nél előlegszámlákat állítanak ki a szolgáltatáshoz (mezőgazdasági), majd a munkák végén elszámolnak az előlegekkel. A mostani elszámoláskor úgy alakult, hogy több előleg lett nyújtva, ezért ezeket helyesbíteni kellett. Van, ami nem is teljesült, így több is sztornózva lett, illetve helyesbítő számlával lett javítva. Ezek jelenleg nincsenek visszautalva. Lehetséges-e, hogy az előlegszámlák helyesbítéseit kompenzálással rendezzék, vagy a következő elszámoláskor beszámítsák? Tehát nem probléma-e, hogy nincs konkrétan visszautalva a bankszámlára, mert az előlegnek az a lényege, hogy akkor van kiállítva, amikor utalva is van. Előre is köszönöm a válaszukat. Kisfaludyné

Sztornó előlegszámla áfája Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk vásárolt egy teherautót. Erre 2014 decemberében és 2015 februárjában fizettünk előlegeket a Porsche Pestnek. Az autó átvételére 2015. áprilisában került sor, és a végszámlát a Porsche Bank Zrt. állította ki. A Porsche Pest pedig lesztornózta az előlegszámlákat, az eredeti decemberi és februári teljesítési dátumokkal. Jól tettük-e, hogy ezeket a sztornó előlegszámlákat az áprilisi bevallásban szerepeltettük, vagy önellenőrizni kellett volna a decemberi és februári bevallást? Előre is köszönöm válaszukat. LNZS

Közösségen belüli termékbeszerzés – számlahelyesbítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! A partnerünk 2015. 01. hónapjában leszállított és számlázott terméket hibás áron értékesítette felénk. Ezt akkor még nem tudtuk és a január havi áfabevallásban és összesítő nyilatkozatban szerepeltettük. A partner a hibás számlát 2015. 03. 23-án (ami meg is érkezett 2015. 03. 27-én) sztornírozta, és egy új jó összeget tartalmazó számlát is kibocsátott. Mikor és milyen árfolyamon kell a két számlát az áfabevallásban és összesítő nyilatkozatban szerepeltetni az egy darab jóváíró (sztornó) számlát és az egy darab jó összeget tartalmazó számlát? Segítségét előre is köszönöm.

Meghiúsult értékesítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Van egy internetes kereskedelemmel foglalkozó vállalkozás. Havi több, 100-500 megrendelése esetében előfordul, hogy a kétszeres kézbesítés után is visszajön a kiküldött csomag. Megrendeléskor/feladáskor a társaság utánvétes számlát állít ki a vevő részére. A csomag visszaérkezésekor – mivel az ügylet nem jött létre (vevő nem vette át a csomagot) – az eredetileg kiszámlázott számlát sztornózza. A csomag visszaérkezéséig 15-20 nap is eltelik, így a sztornószámla kiállítására a havi áfabevallás beküldése után kerül sor. A több mint 500 havi tétel között mindig akad olyan, amelyről az áfabevallás után derül ki, hogy nem teljesült értékesítés, így mindig önrevíziózni kell a havi áfabevallást (a sztornószámla teljesítése megegyezik a sztornózott számla teljesítésével, ami előző havi). Kérdéseim: 1. A termékértékesítés megvalósulását a megrendelés és a csomag feladása megalapozza, vagy csak akkor tekinthető teljesültnek, ha azt át is veszik? 2. Visszaérkezéskor sztornószámlát kell kiállítani (az eredeti számlával egyezően) vagy a visszaérkezés dátumával egy jóváíró számlát? 3. A minuszos számla áfatartalmát mikor kell figyelembe vennünk, mint értékesítőnek, hiszen tőlünk kívülálló okokból adódóan nem tudjuk az aktuális havi áfabevallásban szerepeltetni? Mindig önrevíziózni kell emiatt?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink