99 találat a(z) szakmai gyakorlat cimkére

Megbízási szerződés nyugdíj mellett Kérdés

A Tny. 83/C § (1) bekezdése szerint az öregségi nyugdíj folyósítását – a jogviszony létesítésének hónapját követő hónap első napjától a jogviszony megszűnése hónapjának utolsó napjáig – szüneteltetni kell, ha a nyugdíjas közalkalmazotti jogviszonyban áll. Kérdésem, hogy amennyiben állami fenntartású szakközépiskolában szakmai tárgy kötelező szakmai gyakorlatának vezetésére öregségi nyugdíjast kívánnak felkérni megbízási szerződéssel – heti 8 óra terjedelemben – ez közalkalmazotti jogviszonynak minősül-e, és emiatt szünetelne-e a nyugdíjas gyakorlatvezető öregségi nyugdíjának folyósítása a megbízás időtartamára?

Hallgatói munkaszerződés, középiskolai szakmai gyakorlat Kérdés

Kedves Szakértő! Szeretnénk szakmai segítségét kérni abban, hogy hallgatói munkaszerződéssel foglalkoztatott felsőfokú szakmai gyakorlatosok esetén van-e járulék levonási kötelezettség? A díjazás nem haladja meg a minimálbér összegét havonta, tehát az szja törvény szerint adómentes juttatásnak minősül. A hallgatókra a 2011. évi CCIV. nemzeti felsőoktatási törvény 44. § (1) a) bekezdés vonatkozik. A hallgatói munkaszerződés alapján képzési program, a képzés részeként megszervezett szakmai gyakorlat, gyakorlati képzés keretében foglalkoztatott hallgatók nem minősülnek biztosítottnak, ezért véleményünk szerint járulékfizetési kötelezettség nem keletkezik (nyugdíj-, egészségbiztosítási, munkaerő-piaci járulék). Szociális hozzájárulási adó fizetési kötelezettség terheli-e a munkáltatót az esetükben? Együttműködési megállapodás alapján, összefüggő középiskolás szakmai gyakorlat esetén a hallgatói munkaszerződéssel foglalkoztatott gyakorlatosokkal megegyező az eljárásrend, adó- és járuléklevonás, illetve szociálishozzájárulásiadó-fizetés tekintetében? Kérjük a fentiekben szíves segítségét, megerősítését. Válaszát előre is köszönöm!

Szakmai gyakorlat Mt. Kérdés

Tisztelt Szakértő! EU-tagállamban tanuló magyar állampolgár töltené szakmai gyakorlatát magyarországi munkahelyen, a hazai jogszabály alapján együttműködési megállapodás keretein belül (térítésmentesen). Lehet-e ez jogszerű (feltételezve, hogy a másik tagállamban elfogadják)? Ha igen, akkor melyik tagállam jogát érdemes kikötni a megállapodásban? Jogszerű, ha a magyart köti ki az egyetem és a hazai munkáltató? Jól gondolom, hogy a térítésmentes gyakorlat lehetősége és elfogadása a másik tagállam jogától függ? Segítségét köszönöm. Tisztelettel.

Kötelező gyakorlat felsőoktatásban Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy cég kötelező szakmai gyakorlatra hallgatókat foglalkoztat. Az egyetemmel a cég kötött együttműködési megállapodást. Vehet-e igénybe év végén szakképzési hozzájárulásból kedvezményt? Válaszát köszönöm.

Szakmai gyakorlat igazolása Kérdés

A Szent Gergely Népfőiskola és/vagy Projektközpont Szolgáltató Kft. távoktatásos képzéséhez kapcsolódóan 120 órás gyakorlatot kérnek a hallgatóiktól. Az intézmény nem tartozik a 2013. évi LXXVII. törvény hatálya alá (a felnőttképzésről) és nem egyetem vagy főiskola, amit tartalmazna a felvi.hu. Intézmény oldaláról: "Intézményünk 2013. szeptember 01-től kizárólag olyan képzési programokat valósít meg, amelyek általános andragógiai programok, így intézményünk működésére a 2013. évi LXXVII. törvény helyett a fogyasztóvédelem általános szabályai érvényesek. Felnőttképzési Intézményünk tagja a Magyar Népfőiskolai Társaságnak.Felnőttképzési Intézményünk tagja a Magyar Népfőiskolai Társaságnak. Felnőttképzési Intézményünk tagja a Magyar Népfőiskolai Társaságnak. Felnőttképzési Intézményünk tagja a Magyar Népfőiskolai Társaságnak.Felnőttképzési Intézményünk tagja a Magyar Népfőiskolai Társaságnak.Felnőttképzési Intézményünk tagja a Magyar Népfőiskolai Társaságnak." A képző intézmény részéről: a szakmai gyakorlathoz nem kell együttműködési megállapodást kötni (két/három oldalú intézmény-foglalkoztató-hallgató), csupán igazolást kérnek a gyakorlat teljesítéséről.A szakmai gyakorlat 120 órája max 15 napot foglal magában. Kérdések: 1) Van bármilyen bejelentési kötelezettség bármely hatóság felé? 2) Kell bármilyen járulékot fizetni bármely hatóság felé? 3) Leigazolhatom a szakmai gyakorlatot minden szerződés- és bejelentéstől mentesen, mivel nem éri el a 6 hetet? Ha nem mik az előírások

Együttműködési megállapodás iskolával Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy zrt. együttműködési megállapodást köt egy szakközépiskolával szakmai gyakorlatra, 1 főre, 1 hónapra, 8 órára. 129.000 ft bért szeretnének adni neki. Kérdésem: ez a bér adómentes vagy csak a kötelezően előírt 21.645 Ft? Be kell-e jelenteni a 16T1041-es nyomtatványon? Szakképzési hozzájárulás csökkenthető-e 3.485 ft x nap összeggel? Köszönettel Fidler Gáborné

Együttműködési megállapodás Kérdés

Egy egyéni vállalkozó együttműködési megállapodást kötött egy szakképző iskolával, kamara beleegyezésével egybefüggő szakmai gyakorlatra 2016.06.16 és 2016.08.31 között, 9, 10 és 11-es diákok esetében. Jól gondoljuk, hogy nem kell bejelenteni az együttműködési megállapodást, mivel a diákok nem válnak ezáltal biztosítottá, és nincs járulék- illetve szocho fizetési kötelezettség utánuk? A szakképzési hozzájárulás terhére figyelembe vehetünk kedvezményt a 08-as bevallásban? Válaszukat előre is köszönjük.

Szakmai gyakorlat diákszövetkezeten keresztül Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyik cégünk szakmai gyakorlat keretében szeretne foglalkoztatni főiskolai hallgatókat együttműködési megállapodással – feltételezem, hallgatói munkaszerződéssel. Igen ám, de a tanulók nem jelenhetnek meg a munkáltatónál létszámként, ezért felmerült, hogy diákszövetkezeten keresztül foglalkoztatnák őket a kötelező szakmai gyakorlat idejére. Kérdésem: kivitelezhető-e az a helyzet, hogy a cég köt az iskolával együttműködési megállapodást, a diákszövetkezet kiszámlázza a kötelezően kifizetendő díjazást a cég felé, és a cég a szakképzési hozzájárulásából levonja a gyakorlati időre eső, jogszabályban előírt közterhet? Ha nem, mit lehet tenni? A hallgatói munkaszerződés ilyen esetben ki között jön létre?

Szakképzési hozzájárulás csökkentése főiskolai szakmai gyakorlattal Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk az Óbudai Egyetem mérnökeinek biztosít 6 hetes szakmai gyakorlatot. A létszám éves szinten 5-10 fő között van. Van lehetőség arra, hogy ezzel csökkentsük a cég fizetendő szakképzési hozzájárulását? Előre is köszönettel.

Együttműködési megállapodás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó és szakközépiskola együttműködési megállapodást kötött 160 órás nyári szakmai gyakorlatra. A szakmai gyakorlatra kötelezően kifizetett pénzbeli díjazás után a vállalkozónak keletkezik-e szociális hozzájárulási adó és szakképzési hozzájárulás fizetési kötelezettsége? Válaszukat előre is köszönöm!

Ezt is tudni kell a nyári gyakorlaton részt vevő diákok foglalkoztatásáról Cikk

Milyen adózási és társadalombiztosítási szabályok vonatkoznak azokra a nyári szakmai gyakorlaton foglalkoztatott diákokra, akik nem hazai, hanem valamely EGT-tagállamban található felsőoktatási intézmény hallgatói?

Külföldi egyetemista szakmai gyakorlata Kérdés

Tisztelt Szakértő! A kérdésem az, hogy hollandiai egyetemen nappali tagozatos magyar állampolgár magyarországi szakmai gyakorlatára ugyanaz a jogszabály vonatkozik, mint magyar egyetemen nappali tagozatos hallgatóra? Köszönettel várom válaszát: Ganyu Sándorné

Diákok nyári kötelező szakmai gyakorlata: így kell adót fizetni Cikk

A tanév befejezését követőn diákok sokaságára vár még a kötelező szakmai gyakorlat idejének a letöltése. Cikkünkben összefoglaljuk a tanulószerződés, együttműködési megállapodás, hallgatói szerződés alapján adott juttatások adójogi következményeit.

Szakképzési hozzájárulás csökkentése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Foglalkoztatunk kötelező szakmai gyakorlatra egy egyetemistát és egy szakképző iskolai tanulót. Mindkét esetben kötöttünk az iskolával együttműködési megállapodást. Kérem, legyen szíves tájékoztatni, hogy a szakképzési hozzájárulásból milyen összegű kedvezményt lehet igénybe venni, és mikor, hogyan? Válaszát köszönöm!

Így lehet egyetemistákat foglalkoztatni szakmai gyakorlaton Cikk

Kell-e munkaszerződést kötni a szakmai gyakorlat keretében foglalkoztatott egyetemistákkal, és mikor kell a részükre díjazást fizetni? – kérdezte olvasónk. dr. Hajdu-Dudás Mária, munkajogász szakértőnk válaszolt.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Őstermelő faértékesítés

Szarvas Imréné

könyvvizsgáló, adószakértő, könyvelő

Agrár Széchenyi Kártya Folyószámlahitelhez kapcsolodó kamattámogatás

Szarvas Imréné

könyvvizsgáló, adószakértő, könyvelő

Egyéni vállalkozóból őstermelő (áfaarányosítás 60 hó)

Szarvas Imréné

könyvvizsgáló, adószakértő, könyvelő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink