140 találat a(z) szünetelés cimkére
Munkavégzés alóli felmentés: szünetel a biztosítás, egészségügyi szolgáltatási járulékot kell fizetni Cikk
A kialakult járványhelyzet miatti adódott nehézségekre hivatkozva egyre több munkaadó kénytelen felmenteni dolgozóit a munkavégzési kötelezettség alól. Mivel erre nem a munkáltató működési körében felmerült, hanem elháríthatatlan külső okból kerül sor, a dolgozót erre az időtartamra nem illeti meg díjazás. Társadalombiztosítási szempontból ez – a ma hatályos szabályok értelmében – azt jelenti, hogy a munkavállaló biztosítása szünetel, tehát egészségügyi szolgáltatási járulékot kell fizetnie.
Kihirdették: ezekben az ügyekben szünetelnek az adóhatósági végrehajtási eljárások Cikk
Mától szünetelnek az adóhatóság előtt folyamatban lévő végrehajtási eljárások, kivételek ez alól az adóhatóság által foganatosítandó végrehajtásokról szóló 2017. évi CLIII. törvény (Avt.) 57. és 57/B alcíme szerint folytatott eljárások és a veszélyhelyzet során előírt kötelező járványügyi intézkedések megsértése miatt kiszabott követelésekre folytatott eljárások.
Katás bt. szünetelés Kérdés
Katás bt-.ben (alanyi mentes) 1 fő tulajdonos, -ügyvezető főfoglalkozásban és 1 fő 4 órás munkaviszonyban dolgozik. A jelen körülmények következtében a csökkentett nyitvatartás miatt, továbbá az üzletház bezárása miatt a kereskedelmi-szolgáltató tevékenységet nem tudják folytatni. Kérdésem: lehet-e a bt.-t szüneteltetni, illetve a részmunkaidős dolgozóval mi a teendő, ha elbocsátani sem akarják de anyagilag sem tudják díjazni? Köszönöm válaszát.
Kata hatálya alá tartozó egyéni vállalkozó szünetelés utáni hipa kötelezettség bejelentése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozásomat 2018. október 01. – 2019. július 31. időszak alatt szüneteltettem. Hipa tekintetében a tételes adózást választottam. A szünetelés végét az önkormányzatnál bejelentettem. Más adatomban változás nem történt. Az ügyintéző szerint a szünetelés vége bejelentéssel egy időben ismételten be kellett volna jelentenem a kata szerinti adózást. Úgy gondolom, hogy csak a változást kell közölni, mivel továbbra is az eredeti választásom szerint kívánok adózni. Elbizonytalanodtam, lehet, hogy elkerülte a figyelmemet ez a kötelezettség. Szeretném megkérdezni, hogy helyes-e az ügyintéző eljárása. Köszönettel: Mlinár Jánosné
Egyéni vállalkozó, szünetelés 2 éve letelt Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó ügyfelem 2018. 01.01-től szünetelteti a vállalkozását. Most vettem csak észre,hogy letelt a 2 év, ameddig lehetőség van a vállalkozás szüneteltetésére. Ha időben észreveszem, akkor 1 hónapra visszaállítottuk volna a vállalkozást, de sajnos átsiklottam a 2 éves dátum felett. A NAV törzsadataiban még élő vállalkozásként szerepel. Szeretném megkérdezni, hogy mi a teendőm. Vagy lehet, hogy most már automatikusan törli a NAV a vállalkozást? Válaszát előre is nagyon szépen köszönöm.
Egyéni vállalkozás megszüntetése, készlet Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ruházati áruk kereskedelmével foglalkozó áfás egyéni vállalkozó a tevékenységét 2015. 07.01-jétől szünetelteti. 2019-ben úgy döntött, hogy a vállalkozást megszünteti a szüneteltetés alatt. A szüneteltetés megkezdése előtt a leltározott áru értéke 3 500 ezer Ft volt, ami szerepelt 1553 bevallásban. Az eltelt négy év alatt a leltárba szereplő áruk egy része kiment a divatból, eladhatatlanná vált. Kérdésem, hogy a megszűnéskor milyen érték után kell áfát és személyi jövedelemadót bevallani és megfizetni? Lehet-e a leértékelni, illetve selejtezni. Köszönöm a választ.
Támogatások elszámolása Kérdés
Tisztelt Szakértő Lepsényi Mária ! 2019.04.22 én feltett kérdésemet pontosítanám : Egyéni vállalkozó 2017.04.05-2018.04.26-ig szüneteltette az egyéni vállalkozását. Ezen időszak alatt látom az MVH lekérdezésből hogy kapott támogatásokat: területalapú, zöldesítés, fiatal mezőgazdasági termelőknek nyújtott támogatást. Hol szerepeltem a 1753 ésa1853 bevallásban ezen bevételeket? Egyéni vállalkozóról van szó. Köszönettel.
Egyszerűsített végelszámolás vagy késznyertörlés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Katás betéti társaság kültagja, ügyvezetője elhunyt. Ő volt a cégben a bejelentett kisadózó. A beltag (az elhunyt férje) a társaság tevékenységében személyesen nem működött közre, nem kívánja továbbműködtetni a céget. Semmilyen tartozása és követelése nincs a társaságnak, az ügyvezető hosszabb ideje táppénzen volt. 1. A megszűnésre lehetőségként felmerült az egyszerűsített végelszámolás és a kényszertörlés. Kérdésünk, hogy melyiket célszerű választani a várható költségeket és következményeket figyelembe véve ? 2. A társaság kataalanyisága 90 napon belül megszűnik, ezt követően milyen státusza lesz ? 3. Az elhunyt a bt. kültagsága mellett egyéni vállalkozó is volt (szintén katás, szüneteltette ezt a vállalkozást). Ezzel kapcsolatban milyen bejelentési kötelezettségek vannak (NAV, helyi adó tekintetében) ? Köszönöm
Egyéni vállalkozás megszűnése – záró bevallások Kérdés
Tisztelt Adózóna! Egy egyéni vállalkozó jogszabályban megengedett időn túli szünetelés miatt automatikusan megszűnt. Tehát két évig szünetelt a vállalkozás, és hivatalból automatikusan törölték, mikor lejárt a két év, ez jelen esetben 2019. január 14-én volt, tehát január 15-étől már nincs hivatalosan működő vállalkozás. Ilyen esetben milyen időszakra kell beadni a záró bevallásokat? Köszönettel várom válaszukat. Üdvözlettel.
Egyéni vállalkozó megszűnése Kérdés
Tisztelt Adózóna! Egy egyéni vállalkozó jogszabályban megengedett időn túli szünetelés miatt automatikusan megszűnt. 1.) Kérdésünk, hogy ez esetben mik a további teendők az egyéni vállalkozás lezárásával kapcsolatban? 2.) A megszűnés dátuma tárgyév január 15-e volt, a NAV-tól mégis kaptunk egy postai levelet 02.08-i keltezéssel, melyben értesítenek arról, hogy a vállalkozó a tárgyévben éves áfabevalló lesz... Mi lehet ennek az oka? Köszönettel várom válaszukat. Üdvözlettel.
Katás egyéni vállalkozó szüneteltetés alatt befolyó bevétele Kérdés
A működés ideje alatt kiállított számla kiegyenlítése a szüneteltetés megkezdését követően érkezett meg. A NAV véleménye szerint ez katás bevételnek számít. Az egyéni vállalkozónak kell a bevétel megszerzésének hónapjában katát fizetnie? És ha igen, akkor milyen nyomtatványon, és mit kell bejelentenie?
Speciális szabályok a katások biztosításának szüneteléséről Cikk
Nemcsak a különleges adószabályok, hanem a biztosítotti jogviszonyra vonatkozó rendelkezések miatt is speciális a katások helyzete, mutatjuk, miért.
Szünetelő egyéni vállalkozó általi bérbeadás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szünetelő egyéni vállalkozó bérbead üzletet mint magánszemély. Nem adtak a bérbeadásra külön adószámot, mivel mint egyéni vállalkozó van adószáma, használja ezt. Februárban viszont lejár a szüneteltetés ideje és nem akar tovább egyéni vállalkozó lenni, a bérbeadást magánszemélyként folytatná. Ha visszaadja az egyéni vállalkozói igazolványát, az adószám megmarad vagy a bérbeadásra újból kérni kell? A vállalkozói igazolvány visszaadásával a webes ügysegédben kell a szüneteltetés végét/befejezést jelentenem? Köszönettel: Fidler Gáborné
Egyéb szálláshely-szolgáltatás szüneteltetése Kérdés
Tisztelt Szakértő! A helyi hatóságnál engedéllyel rendelkezem egyéb szálláshely-szolgáltatásra. Azonban ideiglenesen szüneteltetni kívánom e tevékenységet. Kell-e ezzel kapcsolatosan bejelentést tennem ? Előre is köszönöm megtisztelő válaszát.
Pénztárgéphasználat Kérdés
Tisztelt Szakértó! Egy egyéni vállalkozó használtruha-kereskedelmi tevékenységet folytat. Tevékenységét (teáor 47.79 Használtcikk bolti kiskereskedelem) bérelt üzlethelyiségben online pénztárgép használatával folytatja. Január hónaptól az üzlethelyiség bérleti szerződése felmondásra kerül, így piacon folytatja tovább tevékenységét. A piacon történő árusításhoz, ha jól tudom nem kötelező a pénztárgép használata, elegendő a nyugta? Mi a teendő ebben az esetben a pénztárgéppel, a szüneteltetést szükséges bejelenteni a NAV felé? Szükséges bővíteni a tevékenységi kört a 47.82 Textil, ruházat, lábbeli piaci kereskedelem tevékenységi körrel? Várom szíves válaszukat! Köszönettel