129 találat a(z) szállásköltség cimkére
Egyéni vállalkozó kiküldetésen Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó egy multinacionális cégnek dolgozik. Havonta kétszer-háromszor kiküldik külföldre. Ilyenkor autót bérel, üzemanyagot tankol a bérelt autóba és szállásdíjat fizet. Ezekről a saját vállalkozása nevére hoz számlát. Ezeket a költségeket továbbszámlázza áfával növelten a multicég felé, aki ez alapján megtéríti neki. Kérdésem, hogy az egynapos autóbérlés áfáját levonhatja-e a vállalkozó? Levonhatja-e a belföldi szállásdíj áfáját? Válaszát előre is köszönöm.
Nemzetközi vásáron részvétel Kérdés
Tisztelt Szakértő! Közhasznú vállalkozásunk feladata a gazdaságfejlesztés. Ezért több vállalkozást meghívunk nemzetközi kiállításra. A résztvevők belépőjegyét, utazását, szállását fizetnénk. Milyen elszámolási és adókötelezettséggel kell számolni a társaságunknak, illetve a résztvevőknek? Köszönettel: Katona Sándorné
Megtérített költség adói és járulékai Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném a segítségét kérni az alábbi kérdéskörben. A kft. továbbszámlázott kutatás-fejlesztési tevékenységéhez kapcsolódóan lengyel magánszemély ad szakmai tanácsot és tart előadást. Ezért a magánszemély térítést nem kér, csupán azt, hogy az utazással, a magyarországi szállással kapcsolatos költségeit térítse meg a kft.. Erre vonatkozóan szerződést írnak. Kérdésünk az, hogy akár a költséget megtérítő kft.-t, akár a magánszemélyt terheli-e valamilyen adófizetési kötelezettség ebben az esetben? Válaszukat előre is köszönöm.
Dolgozói szállás Kérdés
A kft. Németországban vállal munkát, a munkavégzés ideje több hónap, a dolgozók szállását a kft. biztosítja, valamint a cég személygépkocsijai szállítják az embereket a munkahely és a szállás között. Hogyan számolhatóak el ezek a költségek, milyen járulékok terhelik?
Külföldi kiküldetés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Külföldi kiküldetés során olyan magánszemély is utazik a cég munkavállalóival, aki semmilyen jogviszonyban nem áll a társasággal. Napidíj nem kerül kifizetésre, csak az utazás és szállás költségei merülnek fel, számla ellenében. Kérdésem, hogy költségként elszámolható-e a szállásdíj és az utazási költség ilyen magánszemély után a cég könyveiben, vagy legalább egy megbízási szerződés szükséges ehhez? Válaszukat előre is köszönöm!
Szállás továbbszámlázása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk rendezvényszervezés keretében külföldi szállást biztosít a résztvevőknek. Továbbszámlázás esetén a számlára ráírhatjuk, hogy szállás továbbszámlázása, megjelölve, hogy közvetített szolgáltatás és ebben az esetben mi áfát kell hogy számoljunk rá, mert mi áfakötelesek vagyunk, de a külföldi hotel áfamentes számlát ad nekünk? Illetve jól tudom, hogy ebben az esetben jutalékot nem számolhatok el? Köszönöm.
Hivatali, üzleti út Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságunk (megbízó) külföldi terjeszkedéshez pénzügyi tanácsadási szolgáltatást vesz igénybe külföldi társaságtól (megbízott). A megbízott társaság munkatársa a megbízás keretében az üzleti feladatok személyes egyeztetése érdekében alkalmanként Magyarországra jön. A megbízó a megbízott munkatársának szállodai szállásköltségét a megbízási szerződés szerint – a megbízó nevére szóló számla alapján – kifizeti. A megbízó a szállás költségét a megbízott szerződésszerű teljesítéséhez szükséges, a saját gazdasági érdekkörében felmerült ráfordításnak tekinti. A kérdéseink: – Felmerül-e a külföldi megbízott belföldi szállásköltsége után a megbízónál adókötelezettség? – Milyen szerződési vagy bizonylati forma lenne szükséges ahhoz, hogy a kifizetésre az Szja tv. 3. § 10.pont (hivatali, üzleti utazás), valamint 7. § (1) q) pont (hivatali, üzleti úthoz kapcsolódó szállás) szabályait lehessen alkalmazni? – A megbízó nevére szóló szállás számlájának előzetesen felszámított áfája a megbízónál levonható-e? Köszönettel.
Külföldi szállás és ellátás díjának elszámolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Vállalkozásunk busz bérlésével több napos külföldi konferencián vett részt. A szállítási szolgáltatóval kötött szerződés alapján a buszvezetők (két fő) szállás és ellátási kiadása a vállalkozásunkat terhelte. A szállásról a számlák a vállalkozás nevére szólnak, amelyeken fel van tüntetve a járművezető neve. Az étkezés díját egy összegben tartalmazza a számla, de azon nem szerepel, hogy hány fő és a járművezetők neve sem. Hogyan kell elszámolni a járművezetők szállásdíját és a ellátsukat tartalmazó étkezésről szóló számlát? Van-e szja-vonzata a kifizetéseknek? Válaszukat előre is köszönöm.
Szállodai komplex szolgáltatás esetén az áfakulcsok alkalmazása Kérdés
A belföldi szálloda általában interneten akciós ajánlatot tesz közzé, amelyben megjelöli, hogy például 4 nap (3 éjszaka) félpanziós ellátással meghatározott összegbe kerül. A számla kiállításakor soronként részletezi a szállás, a reggeli, a panziós vacsora nettó árát és az áfa összegét. Tekintettel arra, hogy a szállás és az étkezés áfakulcsa különböző, helyes-e az a számlázási mód ebben az esetben, hogy a szállásköltséget 18%, az étkezést (reggeli és vacsora) 5%-os kulccsal tünteti fel a szálloda?
Reprezentáció közterheinek átvállalása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Rendezvényszervező cég szakmai rendezvényt szervezett a cégünknek. A kiállított számla rendezvényszervezésről szól. A teljesítésigazolásban szerepel a tényleges tartalom: szállás, vendéglátás, oktatási és szervezési költségek, valamint megfizetett adók. Azaz az étkezési és a szállásköltség után a rendezvényszervező cég megfizette helyettünk az szja-t és az ehót. Az előbb felsorolt tételekből áll össze a számla nettó értéke. Kérdésem, hogy a leírt eljárás helyes-e? Illetve a megrendelő cégnek kell-e még a rendezvényszervező számlájából bármilyen költség után közterheket fizetni?
Étel-, italköltség továbbszámlázása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérném szíves segítségét. Az ügyletben három cégről van szó, kettő magyar kft., egy EU-s adóalany. 1. Informatikus Kft 2. Közvetítő Kft 3. EU-s Ltd. A folyamat a következő. Az EU-s cég megbízza a Közvetítő Kft.-t, hogy keressen neki meghatározott projektekre Informatikus Kft.-t. A projektek között vannak olyanok, amelyeket az Informatikus Kft. belföldön végez, és vannak olyanok, amelyeket külföldön. Informatikus Kft. két számlát állít ki Közvetítő Kft.-nek. A megállapodás szerint Informatikus Kft. a felmerült utazási, szállás, étkezési költségeit egy az egyben továbbszámlázza – egy számlán – Közvetítő Kft.-nek, áfa felszámításával. A másik számlája a megbízási díja, szintén áfa felszámításával. Közvetítő Kft. ezután midezeket továbbszámlázza – áfamentesen – az EU-s Ltd-nek. 1. Azt szeretném megtudni, hogy a számlázásnak ez a módja rendben van-e, vagyis hogy az Informatikus Kft. áfás számlát bocsát ki Közvetítő Kft.-nek, függetlenül attól, hogy hol végezte a munkát (belföld, külföld)? 2. Felmerül-e szja- és szocho- (egyes meghatározott juttatás címén) fizetési kötelezettség valamelyik cégnél az étel-, ital-, utazási költségek miatt? 3. Melyik kft.-nél, melyik költség áfája vonható le és melyik nem, kifejezetten az utazásra, szállásra, étkezésre tekintettel? Köszönettel.
Szja- és eho-fizetési kötelezettség Kérdés
Kapcsolt vállalkozástól bérlek munkaerőt. A munkavégzés a mi cégünk részére történik, de a felmerülő munkaerőhöz kapcsolodó költségeket a kapcsolt EU-s cég kiszámlázza cégünknek. Ha itt ezen munkavállalónak Magyarországon szállásköltsége merül fel, azt a mi cégünk könyveiben kell/ lehet nyilvántartani? Természetbeni juttatásként az szja- és eho-fizetési kötelezettsége keletkezik a cégünknek?
Alvállalkozónak biztosított szállásköltség Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. alvállalkozója részére szállást biztosít, az erről szóló számla a kft. nevére szól. Kérdésünk, hogy ebben az esetben társaságunk a számlán szereplő áfa összegét levonásba helyezheti-e?
Repülőjegy és szállásköltség elszámolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Fióktelepünkhöz az anyacégünk megbízásából külföldi (a cégcsoport másik cégétől) belsőellenőrök érkeztek auditálásra. A cégcsoport belső szabályzata alapján a felmerülő repülőjegyeket és szállásköltségeket fióktelepünk fizette (a számlák vevőként ránk lettek kiállítva), majd könyvelte le költségként. Ez az eljárás helyes vagy további adóterhet, járulékot is figyelembe kell venni? Segítségüket előre is köszönöm.
Szállásdíj Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy kft., mely munkagépekkel otthonától távol dolgozik. Munkavállalóinak kifizeti a szállás költségét, melyről számlát kér a kft. nevére. Mi a helyes könyvelési módja a számlának? Kell-e járulékot fizetni utána? Tisztelettel.