95 találat a(z) regisztrációs adó cimkére
Mától kaphatnak zöld rendszámot az elektromos motorok, nincs regisztrációs és gépjárműadó, illeték
Cikk
A kapcsolódó jogszabály hatályba lépésével már világoszöld alapszínű rendszámot használhatnak a tisztán elektromos meghajtású motorkerékpárok is. A környezetkímélő járművek üzemeltetői többféle adó- és illeték megfizetése alól mentesülnek – közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) szerdán az MTI-vel.
Gépkocsi-értékesítés előleg és végszámla
Kérdés
Új gépjármű – EU
Kérdés
Az egyéb adók terén is hoz változásokat az őszi adócsomag
Cikk
A november 17-én elfogadott adócsomag az egyéb adókban is tartalmaz módosításokat. Turizmusfejlesztési hozzájárulás, gépjárműadó, pénzügyi szervezetek különadója – csak néhány az érintettek közül, az Andersen Magyarország elemzése összefoglalja a legfontosabb tudnivalókat.
Magánokirat felülhitelesítése
Kérdés
Nyílt végű pénzügyi lízing
Kérdés
Regisztrációs adó visszaigénylése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. személygépjármű bérbeadásával foglalkozik. Van olyan gépjármű, amelyet használnak néhány évig, majd külfödre értékesítik. A regisztrációs adó ilyen esetben, amikor forgalomba volt helyezve, visszaigényelhető, ha tudja bizonyítani, hogy az országból elvitték? Illetve ha vissza lehet igényelni, akkor a forgalomba helyezést követően van egy időkorlát? Köszönettel!
Használt autó különbözeti áfa alap
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelünk használtgépkocsi-kereskedő, közösségi beszerzés keretében magánszemélyektől vásárolt gépjárműveket hoz be Magyarországra. A gépjárművekre a kereskedő kéri meg, és fizeti meg az egyedi forgalomba helyezést, regisztrációs adót. Mindegyikről a kereskedő nevére szóló számviteli bizonylat, regisztrációs adó határozatot kap. Ezután kap az autó magyarországi rendszámot, amelyet a kereskedő azonnal kivon a forgalomból, és értékesíti majd a későbbiek folyamán. Kérdésem, hogy a különbözeti áfa alapjából levonható -e az egyedi forgalomba helyezés, regisztrációs adó összege? Válaszukat előre is köszönöm!
Eredetiségvizsgálat könyvelése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelem használatautó-kereskedéssel foglalkozik. Itt az oldalon is nagyon sok szakértői véleményt olvastam a regisztrációs adóval kapcsolatban, melyet a kereskedőnél átfutó tételként kell – egyéb bevételként, illetve egyéb ráfordításként -- könyvelni. Az én kérdésem az, hogyan kell eljárni az ilyenkor szintén kötelezően megfizetendő, egyéb "hatósági" díjak esetén, úgy mint eredetiségvizsgálat, honosítási díj, műszaki vizsga. A cég tulajdonosának állítása szerint ezek a tételek ugyanúgy a vevőt terhelik, mint a regisztrációs adó. Ez esetben ugyanúgy kell eljárni a könyvelésnél is? Köszönettel: Vágner Emília
Regisztrációs adó könyvelése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Köszönöm a https://adozona.hu/kerdesek/2019_8_15_Regisztracios_ado_konyvelese_cri elérhetőségen megadott válaszát. Felmerült egy kapcsolódó kérésem. Amennyiben az importőr egy adott üzleti évben megfizeti a regisztrációs adót a gépjárműre, de azt csak a következő üzleti évben értékesíti tovább, akkor a regisztrációs adó megfizetésekor könyvelt egyéb ráfordítással a társasági adó kalkulációjakor növelnie kell-e az adóalapot, vagy a törvény elismeri a vállalkozás érdekében felmerült ráfordításként? Köszönöm segítségét.
Regisztrációs adó könyvelése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Különbözeti szabályozás alatt működő, EU-ból behozott használt gépjárművekkel kereskedő társaság a saját nevére szóló számviteli bizonylatot (határozatot) kap az általa később átutalással teljesített gépjármű regisztrációs adóról. Később a vevő nevére kezdeményezik a gépjármű forgalomba helyezését. A Regadó Tv. szerint a regisztrációs adót akár az importőr, akár a gépjármű-kereskedő is megfizetheti a Regadó Tv. 7. §-a alapján az adó alanya – tehát a Regadó Tv. 4. § (1) bekezdése alapján az, akinek a nevére a forgalomba helyezést kezdeményezik – helyett. Az adó alanya jellemzően nem a kereskedő, hanem az a természetes személy, jogi személy, egyéb szervezet, akinek (amelynek) a nevét a forgalmi engedélybe bejegyzik. A viszonteladó kereskedőnél tehát átfutó tételt jelent az általa megfizetett regisztrációs adó. Hogy jár el helyesen a könyvelés: 1.) a megfizetett regisztrációs adót követelésként mutatja ki, majd a gépjármű – regisztrációs adót is tartalmazó – megfizetett vételárából vezeti össze a releváns pénzösszeggel; 2.) a megfizetett adót egyéb ráfordításként könyveli, a gépjármű eladásakor pedig a vevő által fizetett összegből a regisztrációs adónak megfelelő összeget egyéb bevételként könyveli? Általánosságban helyes-e az a megállapítás, hogy ha például egy használt gépkocsi bekerülési értéke 1 millió forint volt, és megfizettek rá az 50 ezer forint regisztrációs adót, akkor, ha eladják a vevőnek 1,3 millió forintért, akkor abból 1,25 millió forint a bruttó árbevétel? Köszönöm a segítséget!
Érdemes jövőre halasztani a motorvásárlást
Cikk
2019. január 1-jétől csökken a kisebb lökettérfogatú energiaforrással rendelkező motorkerékpárok regisztrációs adója.
EU-ból beszerzett személyautó áfájának bevallása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. EU-n belül vásárol egy új járművet saját használatra, melyet a vámhatóság 8703 VTSZ alá sorol. Regisztrációs adót vetettek ki rá, bár a forgalmi engedélyben teherautónak van minősítve. Ha jól értelmeztem a leírtakat, áfa szempontjából is személyautónak minősül? Ha igen, akkor melyik áfa sorban (sorokban) kell szerepeltetni a bevallásban, és valóban levonási tilalom alá esik az ilyen módon EU-ból beszerzett új jármű áfája? Válaszát előre is köszönöm.
Regisztrációs adó
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságunk használtautó-kereskedelemmel foglalkozik, a különbözeti adózás hatálya alá bejelentkezve. A cég az EU-ból szerez be különbözeti adózás szerint használt autót (rendelésre). A regisztrációs adót – más nevében és javára megfizetett összegként – társaságunk fizeti meg. A gépkocsi eladásakor a kimenő számlán szerepel a gépkocsi eladási ára és külön soron a továbbhárított regisztrációs adó is. A kérdésem az lenne, hogy a különbözeti áfa adóalapjának meghatározásakor az autó értékesítési árába beletartozik-e a kimenő számlán szereplő regisztrációs adó? Válaszát előre is köszönöm.
Regisztrációs adó továbbterhelése II.
Kérdés
Ügyfelem használtautó-kereskedő egyéni vállalkozó, aki az Európai Unióból hoz használt személygépkocsikat, és azokat Magyarországon értékesíti. Többnyire különbözeti áfás, de előfordult már közösségi áfás beszerzés is. A regisztrációs adót a kereskedő fizeti meg a behozott használt gépkocsikra. Olvasva a 2018.02.16-i szakértői választ is kérdés, hogy a kereskedő által kiállított számlán a regisztrációs adót fel kell tüntetni, vagy ez elhagyható? A gépkocsik forgalmija nem a kereskedő, hanem a vevő részére kerül már átírásra. (Amennyiben ez lényeges.) A beszerzéssel együtt a regisztrációs adót árubeszerzésként könyvelem, értékesítéskor pedig a számlán ugyan külön szerepel, de a vételár részeként árbevételként számolom el. A különbözeti áfa alapjánál is így számolok eladási ár (regisztrációs adóval növelt értékesítési ár) mínusz beszerzési ár (regisztrációs adóval növelt), Helyes így a számlázás és az elszámolás? Amennyiben felmerül alkatrészköltség, akkor a kereskedő az alkatrész, a javítási számlák áfalevonásának 50 százalékára jogosult?