54 találat a(z) nyugdíjrendszer cimkére

Orbán Viktor a nyugdíjrendszerről: volt választási lehetőség Cikk

Orbán Viktor miniszterelnök szerint a magánnyugdíjpénztári rendszerben maradók 3 százalékos aránya azt jelenti, hogy volt választási lehetőség. A kormányfő erről szerdán beszélt budapesti sajtótájékoztatóján.

Új Szó a magánnyugdíjpénztárakról: gyenge teljesítmények, kritikák Fico-nak Cikk

Szlovákiában az idén a nyugdíjrendszer második pillérében az alapok hozamai alig érték el az infláció szintjét, sőt van olyan magánnyugdíjpénztár, ahol veszteséges volt a három alap, a konzervatív, a kiegyensúlyozott és a növekedési alap - írja összefoglalójában az Új Szó című pozsonyi napilap szerdán.

Francia nyugdíjreform: korhatár-, járulék-, és adóemelés bevezetését tervezi a kormány Cikk

A nyugdíjkorhatár 62 évre emelésével és a közszférában dolgozók járulékának növelésével, valamint a magas jövedelmek adójának egyszázalékos növelésével tervezi a francia kormány 2018-ra megszüntetni az állami nyugdíjpénztár hiányát.

Közel hetvenezer pénztártag lép át a Tb nyugdíjrendszerbe Cikk

Tavaly december végéig 69469 magánnyugdíjpénztári tag kérte visszalépését a társadalombiztosítási (TB) nyugdíjrendszerbe. Mellettük 1823 olyan volt pénztártag kérte öregségi nyugellátásának módosítását, s visszatérését a tisztán TB rendszerbe, aki jelenleg már részben magánnyugdíjpénztári szolgáltatásban részesült – derül ki a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletéhez (Felügyelet) beérkezett pénztári adatszolgáltatásból. Emlékezetes: egy tavalyi törvénymódosítás nyomán összesen közel 123000 pénztártag előtt nyílt meg a visszalépés lehetősége a TB rendszerbe, akiket a Felügyelet erről levélben értesített.

Visszalépés a nyugdíjrendszerbe: helyrehozható baki Cikk

Nemcsak magukon segíthetnek az 1957 előtt született magán-nyugdíjpénztári tagok azzal, ha visszalépnek az állami nyugdíjrendszerbe, hanem átmenetileg a költségvetésen is, írja a HVG csütörtöki száma..

Mennyire élnek jól a nyugdíjasok? Cikk

Első ránézésre úgy tűnhet az OECD adatai és becslései alapján, hogy a magyar állami és kötelező nyugdíjrendszerből bőségesen jut betevő a nyugdíjasoknak, hiszen 2007-ben a nettó helyettesítési ráta 102 százalék volt Magyarországon, tehát egy átlagos munkavállaló kezdőnyugdíja a korábbi nettó átlagkeresetét meghaladta. A képet azonban árnyalja, hogy a nemzetközi összehasonlítások alapján hazánk fejlettség tekintetében csak a sor végén található, ami azt jelzi, hogy a nyugdíjak vásárlóértéke hagy némi kívánni valót maga után - írja a portfolio.hu

Változások a nyugdíjrendszerben: ki veszít a legtöbbet? Cikk

A kormány által a nyugdíjrendszerben javasolt változásokat a nyugdíjas szervezetek képviselői értik, tudomásul veszik, de további egyeztetést tartanak szükségesnek, azonban egyes szakértők szerint a korhatáremelés nem nyújt megoldást a munkaerő-piac gondjaira, míg Nyugdíj és időskor kerekasztal elnöke szerint a korhatár emelése lehetne gyorsabb is.

Holtzer Péter: a nyugdíjrendszer minden eleméhez hozzá kellene nyúlni Cikk

A Nyugdíj és Időskor Kerekasztal elnöke szerint a nyugdíjrendszer valamennyi eleméhez hozzá kellene nyúlni, és ennek a szándéknak már látja a jeleit. Holtzer Péter az Élet és Irodalomnak (ÉS) adott, a lap pénteki számában megjelenő interjúban ugyanakkor arra figyelmeztetett, hogy igazi nyugdíjreformot nem lehet máról holnapra csinálni.

Nyugdíjrendszer: maradjon minden a régi? Cikk

Nem kell mostanság hozzányúlnyi a jelenlegi nyugdíjrendszerhez, de folyamatosan kell haladni a reformokkal - írja a mai Napi Gazdaság.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Követelés vásárlása és elengedés

Pölöskei Pálné

adószakértő

De minimis támogatás

Pölöskei Pálné

adószakértő

Víz- és áramdíj anyagköltség-e?

Szipszer Tamás

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink