23 találat a(z) munkaköri leírás cimkére
Szülés után mi a kötelezettsége a munkavállalónak?
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Munkavállalónk 2015 júliusában veszélyeztetett terhességgel táppénzre ment. Ikerszülés, 2016 januárjában, koraszülött szülés. Azóta a munkavállaló semmilyen megkeresésre nem ad választ, nem tudni, mikor kíván, vagy vissza kíván-e térni a munkahelyére. Ha jól tudom, jogszabály értelmében a helyére csak határozott idejű szerződéssel lehet munkaerőt felvenni. De, ha nem nyilatkozik semmit, akkor munkaadóként hogyan tervezhetek? Ikrek esetében legalább a gyerekek 6 éves koráig otthon maradhat. Ha netán beteg a gyermek, akkor pedig 9 évig. Közben a munkahelyen betöltött pozícióban is változás következett be, az eddigi munkakörében a korábbi egy idegen nyelv helyett már két idegen nyelvet beszélő alkalmazottak vannak. Kérdésem, mi ilyenkor a teendő? Ki kell értesítenem, hogy a pozíciójában új elvárás a két idegen nyelv ismerete, így visszatérés esetén ezt vegye figyelembe? Illetve helyes-e az ő magatartása? Tényleg nem kell kommunikálni a munkáltatóval? A munkáltatónak pedig fent kell tartani a helyet a szülésből bármikor visszatérőnek? Visszatérés esetén hogyan lehet jogszerűen megszüntetni a munkaviszonyát felmondással? Mire kell majd ilyenkor figyelni? Mennyi szabadság jár neki például 6,5 éve távollét után? Köszönöm a válaszát.
Bérmunkavégzés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A következőben szeretnék segítséget kérni: 1-es társaság munkavállalói bérmunkát végeznek a 2-es társaság telephelyén. A két társaság között szerződés van erről, és kapcsolt vállalkozásnak minősülnek. A kérdésem az lenne, hogy ebben az esetben az 1-es társaságnak telephelyként be kell-e jelentkezni a NAV és az önkormányzat felé, mert nem egy településen van a két társaság? A másik kérdés, hogy munkaügyi szempontból elég, ha a munkaköri leírásban szerepeltetik ezt, vagy kell hozzá más értesítő is? A munkavállalók csak erre a bérmunkára lettek felvéve. Válaszukat előre is köszönöm.
Munkaköri leírás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretnénk kapni egy általános minta munkaköri leírást, amiből ki tudunk indulni például egy logisztikai asszisztens munkaköri leírás elkészítésében. Köszönettel: N. L.
Nem elég a munkaszerződés, külön írásos tájékoztató is szükséges
Cikk
A munkáltató a munkaszerződés mellett egy írásos tájékoztatót is köteles a munkavállaló rendelkezésére bocsátani. A munka törvénykönyve (Mt.) részletesen meghatározza a tájékoztató kötelező tartalmi elemeit. Jelen cikkből kiderül, miért van jelentősége ennek az iratnak, és milyen jogkövetkezménye lehet a mulasztásnak.
Kell-e munkaköri leírás varrónőknek, bolti eladóknak?
Kérdés
Ilyen a jó munkaköri leírás
Cikk
Miért lényeges a munkáltató számára, hogy pontosan fogalmazzon a munkaköri leírásban? Mit érdemes és mit tilos ebben az utasításban szabályozni? Miért ne képezze a munkaköri leírás a munkaszerződés „elválaszthatatlan mellékletét”?
Munkaköri leírás
Kérdés
Munkaköri leírásban – a munkaszerződés elválaszthatatlan mellékleteként – a munkáltató a munkavállalóval olyan nyilatkozatot kíván aláíratni, hogy felelősséget kell a gépkocsivezetőnek vállalnia a rakománysúly nagyságának túllépéséért, viszont nem tartalmazza a munkaköri leírás, hogy mit tehet, ha túlsúlyt észlel induláskor. Jogszabálynak megfelelő az ilyen munkaköri leírás?
Munkaköri leírás
Kérdés
Tisztelt Adózóna !Versenyszférában, építőiparban vagy pl. könyvelő irodában a munkaviszonyban lévő alkalmazottaknak a munkaszerződés és a tájékoztató mellé kötelező elem a munkaköri leírás ?köszönettel:Pálkerti Norbert