95 találat a(z) munkakör cimkére
Ekkor kell másik munkakört felajánlani a dolgozóknak
Cikk
A munka törvénykönyve kivételes esetben előírja a munkáltató számára, hogy a munkaviszony fennállása alatt vagy a munkaviszony megszüntetésével összefüggésben más munkakört ajánljon fel a munkavállalónak. Ennek kereteivel, illetve a benne rejlő veszélyekkel foglalkozik az alábbi elemzésünk.
Ilyen a jó munkaköri leírás
Cikk
Miért lényeges a munkáltató számára, hogy pontosan fogalmazzon a munkaköri leírásban? Mit érdemes és mit tilos ebben az utasításban szabályozni? Miért ne képezze a munkaköri leírás a munkaszerződés „elválaszthatatlan mellékletét”?
Egy munkavállaló egy munkaviszonya több munkáltatóval
Cikk
Kinek kell bért fizetnie, a költségeket melyik munkáltató, milyen arányban és hogyan számolhatja el, ki és hogyan fogja gyakorolni a munkáltatói jogokat, illetve hogyan szüntethető meg a munkaviszony, ha a munkavállaló ugyanarra a munkakörre több munkáltatóval létesített munkaviszonyt?
Ügyvezető járulékai és munkakör
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretnék tisztázni dolgokat az előzőleg feltett kérdéseimre adott válaszokkal kapcsolatban. Az ügyvezető járulékára vonatkozó kérdésem azért fontos számunkra, mert eddig úgy értelmeztük, hogy ha valaki tag és ügyvezető, akkor automatikusan társas vállalkozóvá válik. Ilyenkor vagy fővállalkozóként (1451, legalább minimálbér vagy garantált minimábér után fizet járulékokat), vagy van 40 órás munkaviszonya máshol vagy akár saját cégében, akkor legalább 36 órát elérő munkavisszony melletti társas vállalkozóként (1452) jelentjük be. Az utóbbi időben találkoztunk olyan gondolattal, hogy ha a társasági szerződésben úgy lett jelölve, hogy a cégvezető munkaviszonyban vállalja az ügyvezetést, akkor akár heti 36 óránál kevesebb munkaidőben is köthet munkaszerződést az ügyvezetésre (hiába egyszerre tag és ügyvezető a cégnél, és ha rövidebb a munkaideje a munkaszerződésben, akkor kevesebb lehet a munkabére a minimálnál). Erre szeretnék kérni megerősítést. Ha tényleg így lenne, akkor lesz egy cégvezető munkaköre (mondjuk napi 1-2 órában), mellette más munkakörben is dolgozhat a cégben. Ezért az előző kérdésben (http://adozona.hu/kerdesek/2017_1_3_Munkakor_lgu) kérdeztem, hogy több munkaszerződést különböző munkakörrel kell-e kötni vele? A válaszban az volt, hogy nem szabad több munkaszerződést kötni egy magánszeméllyel egy cégben. Hanem a bejelentésben azt a feort kell jelölni, amellyel legtöbb órában dolgozik a cégvezető. Egy másik munkakör nevű kérdésemben a válasz ellentétes volt. Kérem erre a tisztázást! Köszönöm szépen!
Munkakör
Kérdés
Ha egy alkalmazott munkaköri leírásában többféle munkát kell végeznie, akkor a bejelentésénél milyen FEOR-t kell alkalmazni? Esetleg kell-e több munkajogviszonyt bejelenteni emiatt? Köszönöm!
Előző könyvelő hibáinak javítása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Alkalmazottként köteles vagyok-e ingyen, kb. 300 túlóra mellett (túlórát sem fizetik) az előző könyvelő, 2015.évre vonatkozó, el nem végzett munkáját megcsinálni (egyeztetések, újrakönyvelés)? Az én munkaszerződésemben egyértelműen a 2016. évi feladatok szerepelnek csak. Válaszát köszönöm!
Egy munkaviszonyban két munkakör
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Segítséget szeretnék kérni Öntől, hogy egy munkáltatónál egy munkavállaló dolgozhat-e két munkakörben (például gépkocsivezető és mezőgazdász), és be kell- e jelenteni a NAV-hoz? A másik kérdésem az lenne, hogy a munkavállaló fogyatékos személyek otthonában dolgozik, és jár neki a munkahelyi pótlék, amit ki is fizet a munkáltató. Ha lehet két munkaköre, akkor mindkettőben meg kell kapnia a pótlékot, vagy csak összesen kell kifizetni a 24 ezer forintot? Válaszát előre is köszönöm.
Szabálytalan volt a munkaköri besorolás, mondta ki a Kúria
Cikk
Munkaköri átsorolás miatt jócskán csökkent a munkavállaló bére. Bíróságon kártérítést kért és kapott, a munkáltatója viszont felülvizsgálati eljárásért folyamodott a Kúriához.
Minden, amit a munkaköri alkalmassági vizsgálatról tudni kell
Cikk
Milyen esetekben kötelező munkaviszony létesítése előtt az alkalmassági vizsgálat, az időszakos és a soron kívüli vizsgálat? Mit tehetnek a felek, ha nem értenek egyet a vizsgálat eredményével? Összefoglaltuk.
Munkakör-besorolás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Abban szeretném kérni a segítségét, hogy van egy munkavállalónk, akit 8422-es FEOR-ral, gépkezelőnek veszünk fel dolgozni, és nem tudom meghatározni, hogy mitől függ az ő esetében a szakképzettséget igénylő/nem igénylő munkakör meghatározása. Számára legkisebb alapbérként a minimálbért vagy a szakképzettséget igénylő garantált bérminimumot kell kifizetni, amennyiben ez alapján határozzuk meg a fizetését, illetve figyelembe lehet-e venni az ő foglalkoztatásánál a szocho kedvezményt, mi ennek a feltétele, hogyan lehet ezt igénybe venni. Köszönettel: Benkő Eszter
Két munkakör, egy munkaszerződés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy munkaszerződéssel lehet-e foglalkoztatni egy munkavállalót két munkakörre? A két munkakörben végzett időtartam pontosan nem meghatározható, viszont egy fizetés van megállapítva. Hogyan lehet ezt bejelenteni? (NAV 1041) Köszönöm!
Sokat bukhat, ha erre nem figyel, mielőtt munkába áll
Cikk
Kellemetlen meglepetések sorát lehet megelőzni azzal, ha a munkáltatók és a munkavállalók a két fél kölcsönös megállapodása alapján írásban megkötött szerződésben pontosan rögzítik a munkavégzés egyes szabályait, annak díjazását. A gyakorlatban azonban sok esetben jellemző, hogy a munkavállalóknak nincs beleszólásuk a szerződés tartalmába, sőt, sok esetben nem is kötnek velük írásbeli szerződést. Cikkünkben összefoglaltuk, hogy milyen fontos munkajogi szabályokkal érdemes tisztában lenniük a munkáltatóknak és a munkavállalóknak.
Kötetlen munkaidő: lehetséges-e bármilyen munkakörben?
Cikk
Bármilyen munkakörben alkalmazható kötetlen munkaidő? Szükséges-e a bevezetéséhez munkaszerződés-módosítás? Az Adózóna olvasójának kérdéseire dr. Hajdu-Dudás Mária ügyvéd szakértőnk válaszolt.
Munkakör-változás esetén új próbaidő
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem az, hogy kiköthető-e próbaidő akkor, ha valakinek módosul a munkaköre, és teljesen más lesz, mint ami korábban volt? Válaszát előre is köszönöm!
Várandós nő: felmondás, túlóra, munkakör
Cikk
Fel lehet-e mondani a várandós nőnek, túlóráztatható-e, kötelező-e elengedni munkaidőben orvosi vizsgálatra, mit kell tenni, ha többműszakos munkára vették fel? Összefoglaltuk.