207 találat a(z) mezőgazdaság cimkére
Mezőgazdasági egyéni vállalkozó földvásárlása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Mezőgazdasági egyéni vállalkozó elszámolhatja-e költségei között a földvásárlást, szerződésben 5 évre vállalja a mezőgazdasági művelését? Továbbá a földhivatali igazgatás szolgáltatási díjat és az ügyvédi költséget? Válaszát előre is köszönöm.
Nagy kilengések a mezőgazdasági termelői árakban
Cikk
A növényi termékek árának 3,5 százalékos emelkedése, az élő állatok és állati termékek árának 1,8 százalékos csökkenése eredőjeként júniusban 1,5 százalékkal nőttek a mezőgazdasági termelői árak az előző év azonos hónapjához képest – jelentette hétfőn a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Abc a mezőgazdasági támogatásokhoz
Cikk
A mezőgazdasági termékek feldolgozását és forgalmazását szolgáló beruházásokhoz (és egyes immateriális javak beszerzéséhez, előállításához) a társasági adó rendszerében három – a közösségi előírások szerint támogatásnak minősülő – kedvezmény vehető igénybe. Összefoglaltuk a kedvezmények belföldi és uniós feltételeit, illetve az adózók döntési lehetőségeit..
Agrártámogatás: mikor, milyen feltételekkel adható, és mikor nem?
Cikk
A társasági adó rendszerében három olyan támogatásnak minősülő, beruházáshoz kapcsolódó kedvezmény vehető igénybe, amelyet az elsődleges mezőgazdasági termeléshez is lehet érvényesíteni. A cikk azt mutatja be, hogy melyek a belföldi és uniós feltételei a kedvezmények érvényesítésének.
Egyéni vállalkozó keverheti-e a különböző tevékenységből származó jövedelmeit?
Kérdés
Egyéni vállalkozáson belül két, egymástól teljesen eltérő jellegű tevékenységet szeretnék folytatni. Az informatikai tevékenység már működik, belőle bevétel származik (jelenleg költségelszámolásos a vállakozás). A másik tevékenység mezőgazdasági termelés, amihez épp most sikerült földet bérelni, ezzel kapcsolatban komoly költségek várhatóak, és néhány évig veszteséges a tevékenység. Kérdéseim: 1. Lehet-e az egyik tevékenység bevételéből a másik indulását finanszírozni, és így gyakorlatilag elköltségelni minden bevételt? 2. Amennyiben az első kérdésre igen a válasz, lehet-e az erre szánt kiadásokat a következő adóévre átvinni, amennyiben a kiadások meghaladják a másik tevékenységből származó adott évi jövedelmet? 3. Amennyiben az első kérdésre nem a válasz, mit érdemes ilyenkor tenni? Új vállalkozást alapítani a mezőgazdasági vállalkozásra, esetleg őstermelőként tevékenykedni, vagy más vállalkozási formát választani?
Mankó mezőgazdasági cégeknek adóalapjuk csökkentéséhez. Példával
Cikk
Közeledik a mérlegbeszámoló és a társaságiadó-bevallás benyújtásának határideje. Ennek ürügyén egy több szempontból is speciális kérdést veszünk górcső alá: K+F tevékenység, mint lehetőség az adóalap csökkentésére – mezőgazdasági vállalkozásoknál.
Agrárbiztosítások: nagyobb keretből osztják a támogatásokat
Cikk
Megjelent a mezőgazdasági biztosításokhoz igényelhető díjtámogatási felhívás, amelynek rendelkezésre álló keretösszege idén 4 milliárd forintra nőtt. Az összeg így közel egy milliárd forinttal haladja meg az előző évi vissza nem térítendő díjtámogatás összegét – közölte a Magyar Biztosítók Szövetsége (MABISZ).
Újabb milliárdok az erdő- és a mezőgazdaságnak
Cikk
Hat új pályázati felhívás jelent meg a vidékfejlesztési program keretében, mintegy 138 milliárd forint összegben, a pályázatok az önkormányzatok, a mezőgazdasági termelők, valamint a magánjogi erdőgazdálkodók számára biztosítanak fejlesztési forrást – közölte a Miniszterelnökség szerdán az MTI-vel.
Agrárium: folyamatosan fizetik a támogatásokat
Cikk
A Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal elnöke szerint az közvetlen agrártámogatásra szánt összegek több mint felét, 240 milliárd forintot már kiutaltak a gazdákhoz és a nyár elejéig mindenki megkapja a támogatást.
Szochokedvezmények 2016: táblázatban mutatjuk a részleteket!
Cikk
Tavaly év közben több ponton változtak a szociális hozzájárulási adóra (szocho) vonatkozó kedvezményszabályok. Egyrészt bővült a kedvezmények köre, amelynek eredményeként az egyes mezőgazdasági munkakörben foglalkoztatott 25 év feletti és 55 év alatti munkavállalók után is érvényesíthető adókedvezmény. Másrészt változott a kedvezmény jogos igénybevételét igazoló hatóság. A családtámogatási ellátásokat már nem a kincstár, hanem a fővárosi, megyei kormányhivatal igazolja. Januártól gyermekgondozást segítő ellátásra módosult a gyermekgondozási segély neve.
Őstermelők figyelem: itt vannak az új szabályok az igazolványokra
Cikk
Az egyszerűsítés mellett számos szigorítást is előír az új típusú őstermelői igazolványra vonatkozó kormányrendelet.
Kisvállalkozói kedvezmény
Kérdés
Mezőgazdasági termeléssel foglalkozó egyéni vállalkozó 2015. évben új traktort vásárolt 28 millió forint összegben. Megilleti-e kisvállalkozói kedvezmény? Ha megilleti, mekkora összeg erejéig? Tisztelettel: Önadózó Kft.
Szánt a traktor, dübörög az eke, kedvezményezett-e?
Cikk
Mezőgazdasági kft. (Teáor 0220) igénybe veheti-e az új eszközeire a társaságiadó-kedvezményt? Olvasónk kérdésére Pölöskei Pálné okleveles adószakértő válaszolt.
Mezőgazdasági vállalkozó minimum járuléka
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem az lenne, hogy főállású mezőgazdasági egyéni vállalkozó, növénytermesztési főtevékenységgel (011101) fizetheti-e járulékait a minimálbér figyelembe vételével vagy a garantált bérminimum alapján kell lerónia azokat? Gyakran olvasható, hogy amennyiben besorolható a végzett tevékenység a 9-es feor kód alá, akkor elegendő a minimálbér is. Ön szerint besorolható a növénytermesztés 9331 kód (egyszerű mezőgazdasági foglalkozású) alá? Vajon az adóhivatal álláspontja megengedő a kérdésben? Köszönöm.
Mezőgazdasági idénymunka
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Mezőgazdasági idénymunka esetén egy cégnél évi 120 napot lehet dolgozni. Ezt követően más cégnél szintén lehet dolgozni 120 napot, nincsen egyéb napi/éves korlát? Idénymunkánál lehet folyamatosan dolgozni akár 20 napon keresztül is (szombat és vasárnap is), vagy pihenőnapot kötelező adni ? Köszönöm