56 találat a(z) leltár cimkére
Promóciós termék számviteli könyvelése
Kérdés
Mezőgazdasági kft. – leltár
Kérdés
Egyéni vállalkozóból kft.: követelések és a kötelezettségek elszámolása
Cikk
Egyéni vállalkozó kft. formájában akarja tevékenységét tovább folytatni. Az átalakulással kapcsolatban tett fel kérdéseket olvasónk, Szipszer Tamás adószakértő pedig válaszolt rájuk.
Saját termelésű készletek állományváltozásának helyes könyvelése
Kérdés
Áttérés katából szja hatálya alá, árukészlet, költségelszámolás
Kérdés
Átalányadózó egyéni vállalkozó leltárkészítése
Kérdés
Tárgyi eszköz leltárt követő módosítások
Kérdés
Tenyészállatok nyilvántartása
Kérdés
Készletek leltárértéke
Kérdés
Egyéni vállalkozóból kft.
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó kft.-vé szeretne átalakulni. Az egyéni vállalkozás leltárában tárgyi eszközök, készletek, követelések, pénzeszközök, kötelezettségek egyaránt vannak, valamennyi vagyont a kft. rendelkezésére bocsátanak, az alapítói tőke készpénz lenne. Az egyik kérdésem, hogy amennyiben tárgyi eszköz, készlet, követelések értéke meghaladja a kötelezettségek (szállító, folyószámla hitel) értékét, úgy ebben az esetben az egyéni vállalkozónak keletkezik-e adókötelezettsége, az átalakulásból adódóan. A másik kérdésem az, hogy felleltározott egyéni vállalkozói vagyon negatív saját tőkét eredményezne, ebben az esetben lehetséges-e az átalakulás, illetve milyen lehetőségek állnak rendelkezésre a saját tőke pozitívvá tételére. Harmadik kérdésem, hogy a 2019. 12. 31-ei leltár alapján meddig van lehetőség az átalakulásra?
Idegen helyen tárolt eszközök leltározása egyenlegközlő levéllel
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságunk egy gyártó cég. Az általunk gyártott termékeket nagykereskedőkön keresztül értékesítjük. Partnereink részére az üzlettérben történő bemutatásra, tárolásra alkalmas állványokat biztosítunk. Az állványokat ingyen adjuk át a partnernek. Év végén egy egyenlegközlő levél formájában felkérjük a partnert, hogy "leltározza" a nála lévő állványainkat. A kérdésünk az lenne, hogy kötelező-e az egyenlegközlő levélen az eszköz (állvány) aktuális könyv szerinti értékét megjeleníteni, vagy elég csak a mennyiséget visszaigazoltatni? A választ előre is köszönöm. Üdvözlettel: A. Ildikó
Használt gépkocsi értékesítéséhez kapcsolódó beszerzések áfa levonhatósága
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A használt gépkocsit értékesítő kft. 2020. jan. 01-vel kilépett a különbözeti áfa alól és az általános szabályok szerint kiván adózni. A magánszemélyektől és más viszonteladóktól vásárolt személygépkocsit az áfatörvény 87. §-a alapján (mivel azok áfát nem hárítottak át) adómentesen értékesíti. Kérdéseim a 2019.12.04-én megválaszolt kérdéshez kapcsolódóan az alábbiak: – a társaság tevékenységéhez kapcsolódó belföldi és közösségi adószámmal rendelkező partnerek hírdetési, könyvelési stb. díjak számlájában átháritott áfa levonható-e? – az adómentesen értékesített autók javításához beszerzett alkatrészek és javítási díj számlák áfája nem levonható-e? – a fentiekben említett szakértői válaszban benne van az áfatörvény 223. § (3) a) pontjára való hivatkozás, mely szerint leltárt kell készíteni. Azt, hogy ez a leltár mi célt szolgál, szeretnénk tudni. Válaszukat előre is köszönöm.
A leltárkészítés buktatói az adóhivatal szerint
Cikk
Az ellenőrzések során egyre többször tapasztalja az adóhivatal, hogy a társaságok leltározási tevékenysége nem teljeskörű. Rendszeresen előfordul, hogy revízióra csak a tárgyi eszközökhöz kapcsolódó leltárakat adják át, más mérlegsorokhoz kapcsolódó leltárral az adózók nem rendelkeznek – írja honlapján a NAV.
Új lehetőség: egyéni vállalkozóból kft. – Feltételek és teendők
Cikk
2019. július 23-án kihirdették az egyes adótörvények és más kapcsolódó törvények módosításáról szóló 2019. évi LXXIII. törvényt (Mód tv.), amely az egyéni vállalkozó által alapított kft.-t érintően módosítja a számvitelről szóló, illetve a társasági adóról és az osztalékadóról szóló törvény egyes előírásait.
Ki nem vezetett tárgyi eszköz
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Mi a teendő akkor, ha a nyilvántartásokból nem került kivezetésre egy 2 évvel ezelőtti értékesített tárgyi eszköz, tévesen szerepel a leltárban is, és értékcsökkenést is számoltak rá?