105 találat a(z) lakásbérbeadás cimkére
Bérbeadás adózása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy magyar állampolgár, aki évek óta Hollandiában él, biztosítási jogviszonnyal és jövedelemmel is csak ott rendelkezik, Magyarországon található lakását adná bérbe egy magyarországi cégnek. Van Magyarországon bejelentett állandó lakcíme és bérbeadáshoz adószáma. Külföldön bérel magának lakást, melynek bérleti díja magasabb, mint amennyi bevétele a bérbeadásból származna. Hogyan kell (kell-e) Magyarországon adóznia, Magyarországon kell-e '53-as adóbevallást benyújtania erről a jövedelméről? A külföldi lakása bérleti díjának összegét költségként milyen bizonylattal igazolhatja? A kifizetőnek hogyan kell eljárnia? Válaszát előre is köszönöm!
Eho fizetése külföldi magánszemély bérbeadó esetén Kérdés
Tisztelt Szakértő! Külföldi illetőségű magánszemély Magyarországon lakástulajdont szerez, melyet bérbeadással hasznosít. Az éves jövedelme meghaladja az 1 millió forintot. Egyéb biztosítási kötelezettséggel járó belföldi jogviszonya nincsen. Kell-e a bérbeadásból származó jövedelméből ehót fizetnie 450 ezer forintig, illetve a kifizetőnek kell-e ehót levonnia? Válaszát előre is köszönöm!
Lakásbérbeadás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ha lakás tulajdonosa, a gyermek külföldön él, akkor a szülők a gyermek megbízásával kiadhatják a lakást? Ha igen, akkor egyéni vállalkozás adószámával megtehetik-e a szülők? Esetleg még kell-e valamilyen igazolás vagy valami ehhez a bérbeadáshoz? Segítségét köszönöm. Ildi
Lakásbérbeadás 2017-től Kérdés
Tisztelt Adószakértő! Állítólag 2017-től a lakás bérbeadásra tételes, négyzetméterenként 1500 Ft fix adó fog vonatkozni. A kérdésem az lenne, valóban van-e ilyen vagy hasonló tervezet? Ha igen, akkor a válaszadás időpontjában milyen állapotban van ez a terv, illetve hogy ez egy teljes mértékben új adónem, vagy a személyi jövedelemadó hatálya alatt egy speciális adómérték lenne? Köszönöm a választ!
Csed mellett lehet-e jövedelme a kismamának? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Csed mellett kismamának lehet-e valamilyen jövedelme? Felmerült, hogy kis összegű megbízási díjú munkát – ami nem jár biztosítotti jogviszonnyal – vállalhat-e az érintett szülő? (Például egy cikk fordítását idegen nyelvre.) Ha igen, milyen jogcímen kaphat jövedelmet? Mi a következménye, ha tiltás ellenére ilyen jövedelmet szerez? Lehet-e lakásbérbeadásból származó jövedelme? Válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel.
Ekho Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az lenne a kérdésem, hogy ha valaki ekhós jövedelmet kap, és mellette lakáskiadásból is származik bevétele (rövid és hosszú távon egyaránt), akkor áfa tekintetében az alanyi mentes 6 milliós értékhatárba beszámít-e az ekhós jövedelem, vagy a 6 milliót ettől függetlenül, csak a lakáskiadás és -bérbeadás tekintetében kell figyelni? Köszönöm a választ!
Lakásbérbeadás költségei Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társasházban lévő – kizárólag bérbeadásra hasznosított – lakás tételes költségelszámolásakor egy összegben elszámolható-e a társasház adott lakásra jutó felújítási költsége (tető- ,víz-, csatorna-, kéményfelújítás)? Válaszát előre is köszönöm.
Lakásbérbeadás Kérdés
2013. 09. 24-én feltett kérdésemre Surányi Imréné azt válaszolta, hogy egyeztetés szükséges, és majd egy cikkben kapok a későbbiekben választ. Kérem, hogy a cikket, vagy a választ részemre megküldeni szíveskedjenek. Köszönöm.
Lakásfelújítás áfája Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk lakásfelújítással, illetve a felújított lakások bérbeadásával foglalkozik. A felújítások lehetnek építésiengedély-köteles tevékenységek, illetve építési engedélyhez nem kötött tevékenységek is. Cégünk a lakás-bérbeadási tevékenységét áfásan végzi. Kérdéseink az alábbiak lennének: 1. A lakásfelújításokkal kapcsolatban az anyagok, illetve szolgáltatások áfája levonásba helyezhetőek-e? 2. Amennyiben igen, akkor hogy alakul a levonásba helyezett áfa abban az esetben, ha a jövőben úgy alakul, hogy a lakásbérbeadást áfamentesen szeretnénk folytatni? Válaszát előre is köszönöm!
Lakásbérbeadás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy ismerősöm Írországban dolgozik jó pár éve, most kiadná a lakását. Azt hallotta, hogy ha külföldön albérletet fizet, akkor a magyarországi lakásbérbeadás után nem kell fizetni adót. Igaz ez? Köszönettel: Fidler Gáborné
Kata Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelem magánemberként (és nem adószámos magánszemélyként) a tulajdonában lévő lakást bérbeadja. Ügyfelem egyébként egyéni vállalkozó. Jelenleg, mint egyéni vállalkozó be szeretne jelentkezni a kata hatálya alá. A 2012. évi CXLVII. törvény szerint nem választhatja az adóalanyiságot az a vállalkozás, amely az Önálló vállalkozók tevékenységi jegyzéke, illetve a TEÁOR 2008 szerint 68.20 Saját tulajdonú, bérelt ingatlan bérbeadása, üzemeltetése besorolású tevékenységből az adóalanyiság választásának évében bevételt szerzett. Ezt én úgy értelmezem, hogy magánemberként katás vállalkozóként történő bejelentkezés után továbbra is kiadhatja a tulajdonában lévő ingatlant (a bérbeadásról nem számlát, hanem az ügylet teljesítését tanúsító számviteli bizonylatot állít ki), mert a bevételt nem egyéni vállalkozóként szerezte. A katás egyéni vállalkozását a magánemberként bérbeadott ingatlan nem érinti. Egyetért ezzel a gondolatmenettel? Üdvözlettel: Szabó Sándor
Lakásbérbeadás Kérdés
T. Szakértő! Magánszemély lakás bérbeadása esetén ha a tételes költségelszámolást választom, akkor például egy gázkazáncsere és a hozzá tartozó egyéb költségek (kéményseprői szakvélemény, esetleg kéményjavítás, kazán hivatalos üzembe helyezése) egy összegben leírhatóak-e? Segítségét köszönöm. Ildi
Bérbeadás adózása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adószámos magánszemély bt.-nek ad bérbe lakást. A bérleti szerződés szerint negyedévente történik a bérleti díjak plusz rezsi kifizetése a bérbeadó részére, valamint az adó bevallása és megfizetése a kifizető által. Helyes ez így? Előre is köszönöm a válaszát.
Lakásbérbeadás Kérdés
Férjemmel közös tulajdonú lakást szeretnénk kiadni, a közüzemi számlákat nem kívánjuk átiratni. A magánszemély bérlő fizeti a bérleti díjat, valamint a felmerült rezsit. Mi az adóalap, mekkora költség vonható le tételes költségelszámolásnál? Ha nem kívánok adószámot kiváltani, milyen bizonylatot kell adnom a magánszemély bérlőnek?
Lakásbérbeadás adózása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy házaspár közös tulajdonban lévő lakását szeretné bérbeadni. A tulajdoni arány 50-50 százalék. A közüzemi számlák a tulajdonos nevén maradnak, amit a bérlő majd megtérít. Rendelkezhetnek-e úgy a tulajdonosok, hogy csak az egyikük lesz a bérbeadó? Ha az így kapott bevétel meghaladja az 1 millió forintot, érdemes-e külön-külön adózniuk a bérbeadás után, ha az így kevesebb lenne, mint 1 millió? Tételes költségelszámolás választása esetén milyen bevétel- és költségtételekkel kell számolni, hogyan történhet a jövedelem meghatározása? Mikor kell adóelőleget fizetni? Köszönettel várom válaszát!