67 találat a(z) kisvállalkozás cimkére
Online adatszolgáltatás: kisvállalkozó számlakibocsátóra vonatkozó speciális szabályok Cikk
Tekintettel arra, hogy az adóhatóság által meghirdetett moratórium 2020 szeptember végével véget ér, így érdemes összefoglalni a számlaadat-szolgáltatással kapcsolatos szabályokat. Háromrészes cikksorozatunk első részében a számlakibocsátóra vonatkozó általános szabályokat foglaltuk össze, jelen cikkben pedig az egyes – az adóhatóság tájékoztatójában is vizsgált – speciális, kisvállalkozásokra vonatkozó szabályokat elemezzük. Végül a harmadik cikkben a számlabefogadóra vonatkozó rendelkezéseket fogjuk ismertetni.
Koronavírus-járvány: nemzetközi felmérés szerint kevés magyar kkv kapott támogatást Cikk
Új kihívásokat támasztottak a kis- és középvállalkozásokkal szemben a COVID-19 világjárvány kialakulása, annak egészségügyi és a szociális távolságtartásra vonatkozó szabályai, valamint az ebből következő gazdasági válság. A Facebook, a Világbank és a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) közös együttműködés keretében, a közösségi oldal felhasználói körében készítette el a Future of Business Survey-t, melyben több mint 50 ország mintegy 30 ezer kkv-vezetője nyilatkozott a koronavírus kis- és középvállalkozásokra gyakorolt hatásairól.
A mikrovállalkozások állnak gyorsabban talpra a járvány után? Cikk
A vártnál sokkal jobban kezelték a koronavírus okozta válsághelyzetet a hazai kisvállalkozók, a számlaforgalmi adatok és a hitelfelvételi kedv alakulása alapján a szektor gyors visszarendeződésre lehet számítani – derül ki az Erste Bank elemzéséből.
Kamatmentes hitelt kaphatnak a kkv-k, kivéve a közép-magyarországi régió vállalkozásait Cikk
Június 9-étől újabb gazdaságvédelmi intézkedés lép életbe: a magyar kisvállalkozások nulla százalékos kamat mellett igényelhetnek hitelt az MFB Pontokon – jelentette be Varga Mihály pénzügyminiszter.
Innovációsjárulék-fizetési kötelezettség kapcsolódó cégeknél Kérdés
Az alábbi cégcsoportnál többnyire magánszemélyek a tulajdonosok (tulajdonos férj, tulajdonos feleség, tulajdonos gyerek I., tulajdonos gyerek II.). Egyik cégben sincs a magánszemélynek vagy társaságnak 50%-nál több tulajdoni részesedése közvetlenül. Az innovációs hozzájárulás kötelezettsége alól mentesülnek a kis- és középvállalkozásokról, fejlődésük támogatásáról szóló 2004. évi XXXIV. törvény (Kkv. tv.) 3. § (2) és (3) bekezdése szerint mikro- vagy kisvállalkozásnak minősülő gazdasági társaságok. A bemutatott cégcsoportnál a vállalkozások külön-külön mikro- vagy kisvállalkozásnak minősülnek, de ha kapcsolódó fél minősítés miatt a társaságok adatait összesítve kell figyelembe venni, akkor előfordulhat – különösen a létszám miatt – hogy nem felelnek meg a mentesítés kritériumának. Kérdésem: az alábbi tulajdonosi szerkezet, valamint tevékenység alapján mely cégek a kapcsolódó felek, mely cégeknél keletkezik innovációshozzájárulás-fizetési kötelezettség? Amennyiben kapcsolódó felek, akkor milyen arányban kell az adatokat (például létszám) figyelembe venni? Cégcsoport bemutatása: A Kft. tulajdonos férj 50% tulajdonos feleség 50% "A" termék-kiskereskedelem B Kft. tulajdonos férj 50% tulajdonos férj 50% "A" termék kiskereskedelem C Kft. tulajdonos férj 50% tulajdonos feleség 50% adminisztrációs szolgáltatás D Kft. tulajdonos férj 25% tulajdonos feleség 25% tulajdonos gyerek I. 25% tulajdonos gyerek II. 25% "A" termékfuvarozás E Kft. Idegen Kft. 50% B Kft. 50% "A" termék-nagykerereskedelem, ügynöki
Innovációs járulék 2019.01.01-től Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az innovációs járulékról szóló törvény változása, a kapcsolt felek összeszámítási kötelezettsége miatt a mikro- és kisvállalkozásokra vonatkozóan miként érinti a 2019.01.01. után a mikro- és kisvállalkozásokat? Szíves válaszát előre is köszönöm.
2,4 milliárd forint támogatás 150 kisvállalkozás munkahelyteremtésére Cikk
Mintegy 150 vállalkozás összesen 2,4 milliárd forint támogatást nyert el a kis- és középvállalkozások munkahelyteremtését segítő programban, ez 3000 munkahely létrehozásához vagy megőrzéséhez járul hozzá – közölte Varga Mihály.
Nőtt a leszakadó vállalkozások aránya Cikk
Míg a szolgáltató és az építési vállalkozások húzzák a kis- és középvállalati (kkv) szektort, a mezőgazdasági tevékenységet folytató vállalatok nehezebben boldogulnak a jelenlegi üzleti környezetben.
Innovációs járulék 2 Kérdés
Tisztelt Szakértő! Innovációsjárulék-fizetési kötelezettség 2019.01.01-től hatályos szabályozásával kapcsolatban szeretném az állásfoglalásukat kérni. Az Inno. tv. 15. § (3) bekezdése szerint az üzleti év első napján fennálló állapot az irányadó annak megállapításakor, hogy az adózó kötelezett-e innovációs járulék fizetésére. A Kkv. tv. 5. §-a szerint az utolsó beszámoló adatai alapján kell a besorolást elvégezni, és a kétéves szabályt is alkalmazni kell. Ezek szerint 2019.01.01-én melyik időszaki adatokat kell figyelembe venni? - a 2016. évi és 2017. évi beszámoló adatait, - ha a 2018. évi beszámoló április 20-áig elkészül, az előleg bevallásakor figyelembe kell venni a 2018-as adatokat, esetleg - a 2019.01.01-i adatokat (például, ha 2019.01.01-én 51 fő a létszám)? Köszönettel.
Két hét haladék Ginop-pályázaton indult kisvállalkozóknak fenntartási jelentésük benyújtásához Cikk
Tizenöt nap könnyítést kaptak a Ginop-pályázaton indult kisvállalkozók az uniós pályázatukhoz kapcsolódó projektfenntartási jelentés benyújtására a június 15-ei határidőhöz képest – írja a Világgazdaság.
Innovációs járulék: itt az ideje előleget fizetni! Cikk
Idén 2019. április 23-a a határideje (a hétvége és a húsvéti ünnepek miatt) a naptári év szerint működő, a számvitelről szóló 2000. évi C. törvény (Szt.) hatálya alá tartozó gazdasági társaságok esetén az első negyedévi innovációsjárulék-előleg megfizetésének.
Kkv-törvény szerinti besorolás, innovációs járulék II. Kérdés
Tisztelt Pölöskei Pálné! Köszönöm szépen gyors válaszát. A partner- vagy kapcsolódó vállalkozás megállapítására szeretnék visszatérni. Abból a tényből adódóan, hogy a különböző cégek a holding 100 százalékos tulajdonában vannak, ezáltal partner- vagy kapcsolódó vállalkozásnak minősülnek-e? Ezen túlmenően a tőkeérdekeltségi, illetve a szavazati arányok nem ismertek. Partnervállalkozások vagy kapcsolódó vállalkozások a holding cégei? És a kkv-törvény mely pontja alapján? Előre is nagyon köszönöm a segítségét.
Kkv-törvény szerinti besorolás, innovációs járulék Kérdés
Adott egy magyar kft., saját mutatószámai alapján kisvállalkozásnak minősül. Egy európai holding része, oly módon, hogy e magyar kft. tulajdonosa 100%-ban az EU tagállamában bejegyzett holding. A holdingnak klf európai országokban vannak cégei, szinte valamennyinek 100%-ban a holding a tulajdonosa. A magyar kft. a holding néhány cégével áll üzleti kapcsolatban. Ez esetben a magyar kft.-nek hogyan kell megállapítania a kkv tv. szerinti besorolást? 2019-től az innovációs járulék miatt van jelentősége. A holding külföldi, vélhetően készít konszolidált beszámolót, annak az adatait kell felhasználni? Vagy külön-külön kell minősíteni a cégeket a saját, nemzeti beszámolójuk alapján? Előre is köszönöm gyors válaszukat. Ui: véleményem szerint ez egy általános probléma, az Adózóna külön anyagban foglalkozhatna ezzel a kérdéssel. Köszönöm.
10 milliárdos épületenergetikai pályázat kkv-knak Cikk
Elindult a "Megújuló energia használatát, energiahatékonyság növelését célzó épületenergetikai fejlesztések támogatása" című pályázati felhívás társadalmi egyeztetése a Gazdaságfejlesztési és innovációs operatív program (Ginop) keretében; a vállalkozások összesen 10 milliárd forint értékű vissza nem térítendő támogatásra pályázhatnak majd – közölte az MTI-vel Rákossy Balázs, a Pénzügyminisztérium (PM) európai uniós források felhasználásáért felelős államtitkára.
Erősödnek a vezető kis- és középvállalkozások Cikk
Az árbevételét 20 százalékkal, a nyereségét pedig 61 százalékkal tudta átlagosan növelni a mezőgazdaság, az ipar, az építőipar, a kereskedelem és a szolgáltatások 100-100 legsikeresebb kis- és közepes belföldi vállalkozása (kkv) az Opten Kft. felmérése szerint.