72 találat a(z) kisvállalkozás cimkére

Kkv – beruházási kedvezmény, adóévi felújítás Kérdés

Támogatások igénybevétele Kérdés

Mikor veszik el a kisvállalkozási státusz a felvásárlás után? Cikk

Az elmúlt időszakban többször merült fel kérdésként, hogy mikortól veszíti el kisvállalkozási státuszát az a társaság, amelyet felvásárol egy (kkv-nak nem minősülő) multinacionális vállalat. E kérdés nem csak pályázati, de akár adózási (így például transzferárazási) szempontból is lényeges lehet.

Ötmilliárdos támogatási keret nyílik kisvállalkozásoknak Cikk

Társadalmi egyeztetésre bocsátotta a Pénzügyminisztérium a „GINOP 1.2.9-20 Hátrányos helyzetű településeken működő mikro- és kisvállalkozások fejlesztéseinek támogatása” című pályázati felhívást; a tervezet október 16-áig véleményezhető – adta hírül az agroinform.hu.

Adókedvezmények a kis- és középvállalkozások beruházásaihoz – példákkal Cikk

A kis- és középvállalkozások (kkv) számára a társasági adó rendszerében a beruházásokhoz adókedvezmény fejlesztési adókedvezmény és hitelkamat-támogatás formájában, kis- és középvállalkozások adókedvezménye címén, illetve energiahatékonysági beruházás után érvényesíthető. Mind a három adókedvezmény állami támogatásnak minősül az európai uniós előírások szerint.

Online adatszolgáltatás: kisvállalkozó számlakibocsátóra vonatkozó speciális szabályok Cikk

Tekintettel arra, hogy az adóhatóság által meghirdetett moratórium 2020 szeptember végével véget ér, így érdemes összefoglalni a számlaadat-szolgáltatással kapcsolatos szabályokat. Háromrészes cikksorozatunk első részében a számlakibocsátóra vonatkozó általános szabályokat foglaltuk össze, jelen cikkben pedig az egyes – az adóhatóság tájékoztatójában is vizsgált – speciális, kisvállalkozásokra vonatkozó szabályokat elemezzük. Végül a harmadik cikkben a számlabefogadóra vonatkozó rendelkezéseket fogjuk ismertetni.

Koronavírus-járvány: nemzetközi felmérés szerint kevés magyar kkv kapott támogatást Cikk

Új kihívásokat támasztottak a kis- és középvállalkozásokkal szemben a COVID-19 világjárvány kialakulása, annak egészségügyi és a szociális távolságtartásra vonatkozó szabályai, valamint az ebből következő gazdasági válság. A Facebook, a Világbank és a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) közös együttműködés keretében, a közösségi oldal felhasználói körében készítette el a Future of Business Survey-t, melyben több mint 50 ország mintegy 30 ezer kkv-vezetője nyilatkozott a koronavírus kis- és középvállalkozásokra gyakorolt hatásairól.

A mikrovállalkozások állnak gyorsabban talpra a járvány után? Cikk

A vártnál sokkal jobban kezelték a koronavírus okozta válsághelyzetet a hazai kisvállalkozók, a számlaforgalmi adatok és a hitelfelvételi kedv alakulása alapján a szektor gyors visszarendeződésre lehet számítani – derül ki az Erste Bank elemzéséből.

Kamatmentes hitelt kaphatnak a kkv-k, kivéve a közép-magyarországi régió vállalkozásait Cikk

Június 9-étől újabb gazdaságvédelmi intézkedés lép életbe: a magyar kisvállalkozások nulla százalékos kamat mellett igényelhetnek hitelt az MFB Pontokon – jelentette be Varga Mihály pénzügyminiszter.

Innovációsjárulék-fizetési kötelezettség kapcsolódó cégeknél Kérdés

Az alábbi cégcsoportnál többnyire magánszemélyek a tulajdonosok (tulajdonos férj, tulajdonos feleség, tulajdonos gyerek I., tulajdonos gyerek II.). Egyik cégben sincs a magánszemélynek vagy társaságnak 50%-nál több tulajdoni részesedése közvetlenül. Az innovációs hozzájárulás kötelezettsége alól mentesülnek a kis- és középvállalkozásokról, fejlődésük támogatásáról szóló 2004. évi XXXIV. törvény (Kkv. tv.) 3. § (2) és (3) bekezdése szerint mikro- vagy kisvállalkozásnak minősülő gazdasági társaságok. A bemutatott cégcsoportnál a vállalkozások külön-külön mikro- vagy kisvállalkozásnak minősülnek, de ha kapcsolódó fél minősítés miatt a társaságok adatait összesítve kell figyelembe venni, akkor előfordulhat – különösen a létszám miatt – hogy nem felelnek meg a mentesítés kritériumának. Kérdésem: az alábbi tulajdonosi szerkezet, valamint tevékenység alapján mely cégek a kapcsolódó felek, mely cégeknél keletkezik innovációshozzájárulás-fizetési kötelezettség? Amennyiben kapcsolódó felek, akkor milyen arányban kell az adatokat (például létszám) figyelembe venni? Cégcsoport bemutatása: A Kft. tulajdonos férj 50% tulajdonos feleség 50% "A" termék-kiskereskedelem B Kft. tulajdonos férj 50% tulajdonos férj 50% "A" termék kiskereskedelem C Kft. tulajdonos férj 50% tulajdonos feleség 50% adminisztrációs szolgáltatás D Kft. tulajdonos férj 25% tulajdonos feleség 25% tulajdonos gyerek I. 25% tulajdonos gyerek II. 25% "A" termékfuvarozás E Kft. Idegen Kft. 50% B Kft. 50% "A" termék-nagykerereskedelem, ügynöki

Innovációs járulék 2019.01.01-től Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az innovációs járulékról szóló törvény változása, a kapcsolt felek összeszámítási kötelezettsége miatt a mikro- és kisvállalkozásokra vonatkozóan miként érinti a 2019.01.01. után a mikro- és kisvállalkozásokat? Szíves válaszát előre is köszönöm.

2,4 milliárd forint támogatás 150 kisvállalkozás munkahelyteremtésére Cikk

Mintegy 150 vállalkozás összesen 2,4 milliárd forint támogatást nyert el a kis- és középvállalkozások munkahelyteremtését segítő programban, ez 3000 munkahely létrehozásához vagy megőrzéséhez járul hozzá – közölte Varga Mihály.

Nőtt a leszakadó vállalkozások aránya Cikk

Míg a szolgáltató és az építési vállalkozások húzzák a kis- és középvállalati (kkv) szektort, a mezőgazdasági tevékenységet folytató vállalatok nehezebben boldogulnak a jelenlegi üzleti környezetben.

Innovációs járulék 2 Kérdés

Tisztelt Szakértő! Innovációsjárulék-fizetési kötelezettség 2019.01.01-től hatályos szabályozásával kapcsolatban szeretném az állásfoglalásukat kérni. Az Inno. tv. 15. § (3) bekezdése szerint az üzleti év első napján fennálló állapot az irányadó annak megállapításakor, hogy az adózó kötelezett-e innovációs járulék fizetésére. A Kkv. tv. 5. §-a szerint az utolsó beszámoló adatai alapján kell a besorolást elvégezni, és a kétéves szabályt is alkalmazni kell. Ezek szerint 2019.01.01-én melyik időszaki adatokat kell figyelembe venni? - a 2016. évi és 2017. évi beszámoló adatait, - ha a 2018. évi beszámoló április 20-áig elkészül, az előleg bevallásakor figyelembe kell venni a 2018-as adatokat, esetleg - a 2019.01.01-i adatokat (például, ha 2019.01.01-én 51 fő a létszám)? Köszönettel.

Két hét haladék Ginop-pályázaton indult kisvállalkozóknak fenntartási jelentésük benyújtásához Cikk

Tizenöt nap könnyítést kaptak a Ginop-pályázaton indult kisvállalkozók az uniós pályázatukhoz kapcsolódó projektfenntartási jelentés benyújtására a június 15-ei határidőhöz képest – írja a Világgazdaság.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Devizás tagi kölcsön

Nagy Norbert

adószakértő

Beutaztatás utazásszervezés áfája

Nagy Norbert

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 május
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Együttműködő partnereink