239 találat a(z) kereseti korlát cimkére

"Nők 40" nyugdíjas nő megbízásos jövedelmének számítása Kérdés

A "nők 40" jogosultság alapján nyugdíjban részesülő nőt nyugdíjasként, megbízási szerződéssel tovább foglalkoztatja a cég. Jövedelmét megbízási jogviszonyban szeretnék kifizetni, a 2016-os jövedelemplafont figyelembe véve. Kérdésem: van-e plafonja a megbízási díjra eső 10 százalékos költségszámításnak? Ha nincs, akkor melyik számítás a helyes 1 998 000:12=166 500 forint/hó jövedelemnél? Példa: Ha ezt a havi összeget megnövelem 185 500 forintra, és levonom a 10 százalékát, azaz 18 500 forintot, akkor kapom meg a 166 500 forintot adóalapként, vagy pedig a 166 500 forintot veszem bruttónak, és ebből vonom le a 10 százalékot, 16 650 forintot, és az adóalap 149 850 forint lesz. Az én véleményem, hogy a második számítás szerint a helyes, ha nincs felső határ a10 százalékos költséghányad alkalmazásában. Tisztelettel: Mihály Gáborné

Családi kedvezmény Kérdés

Adott egy család 4 gyerekkel, két egyetemista, 2 kiskorú iskolás. A családi kedvezmény számításánál létszámban az eltartott egyetemistákat is figyelembe veszik. Kérdésem, hogy az egyik egyetemista mekkora összeghatárig (hó vagy év) vállalhat munkát, hogy a kedvezménybe a személye továbbra is beleszámítson?

Nyugdíj és kereset: amikor kizárják vagy korlátozzák egymást Cikk

Dolgozhat-e a korhatár előtti ellátásban, illetve a „nők 40” jogosultság alapján nyugdíjban részesülő személy, és ha igen, mennyit kereshet? Vállalhatnak-e bárhol munkát a nyugdíjasok? Ismertetjük a legfontosabb szabályokat.

Rokkantsági ellátás plusz jövedelem összeszámítása Kérdés

Rokkantsági ellátás után is kell fizetni nyugdíjjárulékot. Mellette megkereshetem a minimálbér 150 százalékát az ismert korláttal, DE mi számít bele a korlát összegébe – ugye havonta értendően? – maga az ellátás összege plusz a jövedelem? És az bruttó értendő? Mivel az ellátás nettónak számít a nyugdíjjárulék tekintetében. Vagy csak maga a rokkantsági ellátás mellett megkeresett bruttó jövedelem számít bele az összeghatárba?

Rokkantsági ellátás melletti kereset 2016-ban Kérdés

2016. 01. 21-ei cikkben a" három hónapon keresztül nem haladhatja meg a 225 000 forintot" hogyan kell értelmezni, miből számolták, vagy csak elírás?

Nyugdíjas katás kereseti korlát Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következő kérdésben kérném állásfoglalását. Egy 40 éves szolgálati jogviszonnyal rendelkező hölgy katás egyéni vállalkozóként 25 ezer forint katát fizet-e? Kell-e neki figyelnie az innen származó jövedelemnél a minimálbér 18-szorosát elérő összeget? A nyugdíj melletti jövedelemkorlátnál a nyugdíjjárulék-alapot képező jövedelmet kell figyelni, ha jól tudom, így például a bérbeadásból, osztalékból származó jövedelmet – véleményem szerint – nem kell figyelembe venni, viszont nem tiszta a katás jövedelem ilyen irányú számbavétele.

Családi pótlék munkaviszony mellett Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az egyik cégünkben egy tanulót alkalmaznak 2015. 10. 16-tól heti 20 órás munkaviszonyban, bruttó 65 ezer forintos bérrel, szakképzettséget nem igénylő munkakörben. A tanuló 2015. 11. 03-án betöltötte a 18. életévét. A családtámogatási törvényben úgy olvastuk, hogy amennyiben a 18. életévét betöltött személynek rendszeres jövedelme van, úgy a rá tekintettel vagy a részére megállapított családi pótlék folyósítását a negyedik hónaptól mindaddig szüneteltetni kell, amíg rendszeres jövedelemmel rendelkezik. Kérdésünk, hogy, ha esetében az első két hónapban (novemberben és decemberben) meghaladta a minimálbért a jövedelme, de januárban módosítják a szerződését, és a részmunkaidő arányában kapja a minimálbért, akkor jogosult marad-e a családi pótlékra? Vagy pedig a családi pótlék további folyósításának feltétele, hogy a 3 hónap közül egyikben sem haladhatja meg a jövedelme a minimálbért? Válaszát előre is köszönjük!

"Nők 40 év "nyugdíj melletti kereset Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társas vállalkozás tagja júliusban nők 40 éves kedvezményes nyugdíját vette igénybe. A tört évben mennyi jövedelmet vehet ki? A teljes évi jövedelemlehetőséget kihasználhatja (minimálbér 18-szorosa), vagy csak időarányosan. Köszönöm szíves válaszukat.

Rokkantsági ellátás melletti kereset Kérdés

Tisztelt Szakértő! A rokkantsági ellátás melletti kereset nem haladhatja meg a minimálbér 150 százalékát 3 hónapon keresztül. Kérdésem: 1. A rokkantsági ellátás megszüntetése szempontjából az egyéni vállalkozónál mit kell jövedelemnek tekinteni: a tényleges jövedelemkivétet, vagy függetlenül a tényleges jövedelemtől, a minimálbért (illetve szakképzettséget igénylő főtevékenységnél a garantált bérminimumot)? 2. Ha az egyéni vállalkozó munkaviszonyt létesít, kevesebb, mint heti 36 órában, akkor az egyéni vállalkozásban továbbra is meg kell fizetni a teljes járulékokat. Ebben az esetben mi a jövedelem? 3. Ha az egyéni vállalkozó heti 36 órában vagy hosszabb munkaidőben munkaviszonyt létesít, akkor az egyéni vállalkozásban csak a tényleges jövedelemkivét után fizet járulékot. Ebben az esetben csak a munkaviszonyból származó keresetet kell figyelembe venni?

Rokkantsági ellátás melletti havi maximális bér Kérdés

Tisztelt Szakértő! Rokkantsági ellátásban részesülőnek (C2) mennyi lehet a havi bruttó bevétele, fizetése 2016-ban, ha a munkája felső vagy középfokú végzettséget igényel (ügyvezető, szervizmérnök)? Kérdezném még, hogy az osztalék hogyan számít a bevételben, megszűnhet-e a rokkantsági ellátás osztalék felvétele esetén? Válaszát köszönöm. Tisztelettel: J. L.

Kata melletti munkavállalás Kérdés

40 éves jogosultsági idővel, kiegészítő tevékenységet folytató katás egyéni vállalkozó vagyok. 2016. január 1-jével egy kft.-ben (melyben kisebbségi tulajdonos vagyok) szeretnének nyugdíjasként foglalkoztatni, havi 130 ezer forintos fizetéssel, az egyéni vállalkozásomhoz képest teljesen más területen. Kérdéseim: A kft-s foglalkoztatás mellett maradhatok katás kiegészítő tevékenységet folytató egyéni vállalkozó is? Ha igen, hol, illetve hogyan érvényesül a kereseti korlát? Köszönettel: Barabás Gergelyné

Korhatár alatti nyugdíjas, mint társas vállalkozó Kérdés

Tisztelt Szakértő! A nők 40 éves szolgálati idejével nyugdíjazott (korhatár alatti) társas vállalkozó a cégét továbbra is fenntartja. A cég tevékenységének folytatásához szükséges az ő végzettsége, szaktudása, ráadásul ő az ügyvezető. Kérdés: milyen járulékot kell fizetnie a cégének, ha a,) csak tagi jövedelmet vesz fel, b.) csak osztalékot vesz fel, c.) ha csak minimálbért vesz fel, s a nyereséget osztalékként kapja meg? Tudtommal a nyugdíj mellett maximum a minimálbér másfélszeresét kaphatja egy évben (kereseti korlát). Jól gondolom-e, hogy csupán a tagi jövedelemként felvett összegnél kell ügyelni a kereseti korlátra, ám az osztaléknál nem? Előre is köszönöm a választ, üdvözlettel.

Nők 40 éves nyugdíjánál a kereset számítása Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2015 augusztusáig katás jövedelemmel rendelkező korhatár előtti ellátásban részesültem. Főállású katásként megfizettem a havi 50 ezer forint katát. 2015. augusztusban elmentem a nők 40 éves jogviszonyával nyugdíjba. 2015. október elsejétől heti 36 órás munkaviszonyban kerültem alkalmazásba. Jelen esetben a kereseti arányokat hogyan kell alkalmazni, hogy ne lépjem át a minimálbér 150 százalékát? Ha jól gondolom, ezt éves szinten kell megállapítani, azaz 1 millió 890 ezer forintig lehet jövedelmem. Jelen esetben a katás 81 300 forint vélelmezett járulékalap beszámít-e ebbe 2015. 1-8. hónap vonatkozásában? Válaszukat előre is köszönöm.

40 éves szolgálati idő mellett nyugdíjas munkavállaló egyéni járuléka Kérdés

Tisztelt Szakértő! 40 éves szolgálati idővel az öregségi nyugdíjkorhatár előtt nyugdíjassá vált munkavállaló részére kifizetett munkabérből milyen egyéni járulékokat kell vonni abban az esetben, ha a kifizetéskor jogosult a nyugdíjra, illetve akkor, ha az éves jövedelmére tekintettel szünetel a nyugdíjfolyósítás? Válaszát előre is köszönöm. Üdv: Bácsi Ferencné

Év közbeni nyugdíjas kereseti korlát Kérdés

Tisztelt Szakértők! Kérjük szíves állásfoglalásukat arra vonatkozóan, hogy munkavállalónk 2015. 09. 01-től a nők 40 éves nyugdíját veszi igénybe. A munkavállaló 2015. 11. 02-től újra munkába állt. Kérdésünk, hogy az éves keretösszeget arányosítani kell-e, vagy ebben az időszakban (november-december hó) kifizethető-e az éves keretösszeg? Válaszukat előre is köszönjük.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink