594 találat a(z) kedvezmény cimkére

Szakképzési hozzájárulás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szocho-kedvezményt érvényesítünk gyesről visszatérő munkavállaló után. Kell-e fizetni utána szakképzési hozzájárulást a foglalkoztatás 3. évében?(Nem 3 gyermekes.)

Megjelent a májusi Válaszadó Cikk

Május az adóbevallások hava, ami tükröződik a VálaszAdó mostani témaválasztásában is. Egy csokorra való cikket gyűjtöttünk össze például arról, hogyan kell kiszámítani a személyi jövedelemadót ingatlanértékesítésből származó jövedelem esetén akkor, ha eredetileg vásárlásból, öröklésből, illetve ajándékként jutottunk a házhoz, lakáshoz.

Tanfolyamdíj kiszámlázása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Új ügyfelem nem akkreditált képzést nyújt magánszemélyeknek, időtartama 2015. 05.hótó 2016. 05. hóig tart. A képzés díját 2015. 05. hóban egyösszegben fizetik be a hallgatók a kiküldött számla alapján, de vannak, akik részletekben, több hónapon keresztül, és vannak akik ösztöndíjként üzletpolitikai kedvezményt kapnak a tandíjból. A kérdésem a számviteli- és adózási elszámolásra irányul. Jól gondolom-e, hogy a két év tandíját számvitelben időarányosan meg kell osztanom, és a 2016. évre jutó árbevételt év végén a passzív időbeli elhatárolásokba át kell vezetnem? A kiszámlázással kapcsolatos kérdéseim: 1./ Aki a képzés díját egyösszegben fizeti ki, a számlán szereplő dátumok (teljesítés időpontja, fizetési határidő) mik? 2./ Akivel a megállapodás az, hogy részletekben fizet, nála milyen teljesítési időpontnak és fizetési határidőnek kell lenni a számlán? 3./ Lehet-e üzletpolitikai kedvezményként kezelni a néhány diáknak adott kedvezményt, ami azért van, mert hátrányos helyzetű, de tehetséges? Ha nem, megoldás-e, hogy különböző tandíj árakat határoznak meg? Milyen lehetőség van ezeknek a diákoknak a támogatására? Köszönettel: Kaukerné

Erről minden agrárosnak tudnia kell! Cikk

Új kedvezményt vehetnek hamarosan igénybe a mezőgazdasági foglalkoztatók, ha az Országgyűlés elfogadja a kormány javaslatát.

Rendelkezés külföldi nyugdíjbiztosítási díjról Kérdés

Tisztelt Szakértő! Azzal kapcsolatban kérném a válaszukat, hogy amennyiben egy magánszemély szlovák nyugdíjbiztosítóval (Szolvákiában bejegyzett) kötött szerződést, és csak Magyarországon szerzett jövedelemet (munkabér, osztalék), akkor a befizetett biztosítási díj 20 százalékról rendelkezhet-e a magyar éves személyi jövedelemadó bevallásában, hogy jóváírják a szlovák nyugdíjbiztosító számláján? A szlovák nyugdíjbiztosító kiállított egy igazolást, hogy a kötött biztosítási szerződés nyugdíjbiztosításnak minősül a magyar szja törvény alapján, és hogy az igazolást az szja törvény 44/C §-ában biztosított rendelkező nyilatkozat megtételéhez adta ki. Igénybe vehető ez a kedvezmény a külföldi nyugdíjbiztosítóhoz befizetett díj kapcsán? Előre is köszönöm a válaszukat!

Járulékok Kérdés

Több tulajdonos közül a kft. ügyvezetését az egyik tag látja el. Ugyanez e tag a kft. tevékenységében is részt vesz. Köthet-e alkalmazotti szerződést e kft.-vel mint például pultos, az ügyvezetésért pedig nem vesz fel járandóságot. Jár-e részére az 55 év felettieknek járó járulékkedvezmény? Nincs máshol munkaviszonya és nem is nappali tagozatos tanuló. Ha a kft.-nél kevesebb a munka és elég a napi 4 óra munkavégzés, akkor lehet-e munkaszerződés 4 órára szóló? Válaszukat előre is köszönjük.

Járulékok Kérdés

Egyszemélyes kft. tulajdonosa lát el minden feladatot a kft.-ben. Rajta kívül nincs senki sem alkalmazottként sem ügyvezetőként. Mindent ő ír alá és minden tevékenységet ő végez (például oktatás), ami a tevékenységi körben szerepel. Lehet-e ő alkalmazott a kft.-ben? A minimálbérnél nagyobb összeggel szeretnénk bejelenteni alkalmazottként, az ügyvezetésért pedig nem venne fel külön semmiféle juttatást. Az a kérdésünk, hogy ezt megteheti-e, és járhat-e részére az 55 év felettiek utáni járulékkedvezmény. Máshol nincs munkaviszonya és nem is nyugdíjas, hamarosan nyugdíjba fog menni. A napi 8 órát ledolgozza. Válaszukat előre is köszönjük.

Amikor kell ajándékozási illetéket fizetni, és amikor nem Cikk

Ki kapja kitől, mit és hol? Mekkora az értéke? Egyebek között ezektől is függ, hogy az ajándék után kell-e illetéket fizetni.

Egyéni vállalkozó szocho-kedvezménye Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ha egy gyesről visszatérő nem munkaviszonyban kezdene dolgozni, hanem egyéni vállalkozóként, jogosult lehet-e a szocho-kedvezményre? Köszönöm a válaszát előre is.

Így csökkentheti adóit és innovációs járulékát Cikk

Miként érvényesíthető a kutatás-fejlesztés után adóalap-csökkentés? Mit minősül K+F tevékenységnek, és ezt ki dönti el? Összefoglaltuk.

E kategóriás rokkant Kérdés

Azt szeretném megkérdezni, hogy E kategóriás rokkant esetében, milyen adókedvezményt vehet igénybe esetleg házastársa szja szempontból? Milyen egyéb kedvezmény járhat még a számára? Ápolási díjról már hallottam, hogy ez járhat, ha otthon ápolják. Köszönettel.

Szocho-kedvezmény részmunkaidőre Kérdés

Tisztelt Szakértő ! Cégünknél 2015.01.01-től 4 órában került munkaszerződéssel foglalkoztatásra egy 55 éven felüli dolgozó. Az 55 éven felüliek után szocho-kedvezmény vehető igénybe max. 100 ezer forint munkabérig 14,5% a kedvezmény. A dolgozó munkabére 4 órás foglalkoztatásra 53 ezer forint. Kérdésünk, hogy a részmunkaidős foglalkoztatás miatt a szocho-kedvezményt kell-e arányosítani, és ha igen, akkor ez az általunk kifizetett 53 ezer forintnál pontosan mennyi szocho-kedvezményt jelent? Válaszukat előre is köszönöm.

Szocho-kedvezmény érvényesítése igazolás nélkül Kérdés

Tisztelt Szakértő! A véleményére lennék kíváncsi az alábbi ügyben. A munkáltató a kismamák utáni szocho-kedvezményt érvényesítette, de az érvényesítés kezdetekor nem rendelkezett a törvényben meghatározott igazolással. A jogosultságot a munkavállalók által bemutatott egyéb határozatok alapján állapította meg. Ha utólag bekéri az igazolásokat a munkáltató, akkor egy esetleges ellenőrzéskor megvédhető az, hogy jogosan érvényesítette a kedvezményt az igazolás kiállítása előtti időszakban is? Segítségét előre is köszönöm! Burján Ildikó

Egyéni vállalkozó vállalkozói jövedelmet csökkentő tételei és kedvezményei Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérem segítségét a 1453. bevallás 96,97 sorában szereplő beruházási és tárgyévben üzembehelyezett kizárólag üzleti célt szolgáló eszközök csökkentő tételével kapcsolatban. Kérdéseim a következők. Kritérium-e az új eszköz beszerzés, vagy használt is lehet? Ha itt most ezt érvényesítjük, akkor a későbbiekben amortizációt már nem érvényesíthetünk, mert így kétszeresnek tűnik a csökkentés lehetősége. Erre van-e vállalkozásban tartási kötelezettség? Másik kérdésem a kisvállalkozók kedvezményére vonatkozik. Régebben valahol azt olvastam, hogy teherfuvarozók tehergépjárműre és pótkocsi beszerzésre még akkor sem számolhatják el, ha az eszköz első használói. Van még valahol ilyen szabály vagy egyéb tiltó rész a fuvarozók tekintetében? Kérdésem harmadik része arra vonatkozik, ha az adóalap megengedi, akkor minden kedvezményt, akár egy eszközre is érvényesíthet a bevallásában a vállalkozó? Válaszukat előre is köszönöm!

Szocho: megszűnt és kiterjesztett kedvezmények Cikk

Januártól megszűnt a szociális hozzájárulási adóból érvényesíthető néhány korábbi kedvezmény, ugyanakkor részmunkaidős foglalkoztatásnál nem minden esetben szükséges arányosítani, írja a NAV közleménye.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Üzemi baleset

Széles Imre

tb-szakértő

Gyógytorna

Surányi Imréné

okleveles közgazda

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink