1800 találat a(z) katás cimkére
Elektronikus ügyintézés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Katás egyéni vállalkozónak magánszemélyként keletkezett bírósági illetékfizetési kötelezettsége decemberben. Fizetési kedvezményre nyújtott be kérelmet "hétköznapi" levélben. A NAV nem fogadta be kérelmét, nem indította meg az eljárást, felszólította a kérelem ügyfélkapun keresztül történő benyújtására. Így december 31-én az adózónak 100 ezer forintot meghaladó végrehajtható adótartozása lett, megszüntették kataalanyiságát. Jogos a NAV eljárása? Jól gondolom, hogy amennyiben befogadják a kérelmét, akkor a tartozása nem végrehajtható? Magánszemélyként is köteles elektronikus úton intézni az ügyeit az egyéni vállalkozó? Köszönöm válaszát! CSCS
Áttérés katára Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy ha a tao alá tartozó betéti társaság 2017.01.01-től áttér a katarendszerbe, hogyan kell könyvelni a januárban kiállított decemberi szolgáltatásra vonatkozó bevételt? Az még a 2016. évi árbevételt növeli, vagy a katás bevételbe tartozik? Tényleg le kell zárni a cég számvitelét 2016.12.31-ével, mintha végelszámolt volna? Köszönöm válaszukat: Takács Zsuzsanna
Tao-ból katába Kérdés
Ha egy társaság 2017.01.01-től katás, a bankszámlán és a pénztárban záráskor meglévő összeg katás bevétel?
Katás egyéni vállalkozó költségei Kérdés
Tisztelt Szakértő! Katás egyéni vállalkozó pénztárkönyvet vezet, a költségeit, illetve a vállalkozási bankszámlájáról történő kifizetéseket le kell könyvelnie? Válaszát előre is köszönöm!
Katás egyéni vállalkozó gyed mellett Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kata hatálya alá tartozó egyéni vállalkozó gyermeke után jelenleg csedet kap, ami 2017. január 28-án jár le. Ezt követő időponttól gyedet szeretne a vállalkozó igényelni, de 2017. február 1-jétől napi szinten szeretne a vállalkozásában dolgozni, amely helyileg nem esik egybe a lakhelyével. Kérdésem az lenne, hogy február 1-jétől, ha minden hónapban megfizeti az 50 ezer forintos kataösszeget, akkor a vállalkozásában megszerzett jövedelmétől függetlenül is jogosult lesz-e gyed igénylésére?
Egyéni cég Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magánszemély ingatlan-bérbeadásra adókötelessé tételt választott. Mellette egyéni vállalkozó, szintén áfás. A kérdés az lenne, ha egyéni céggé átalakul 2018-tól, lehet-e az egyéni cég alanyi mentes és katás? Esetleg az átalakuláskor év közben is kiléphet az áfakörből? Milyen lépései vannak az átalakulásnak? Bevétel-költség nem volt az egyéniben. Válaszát előre is köszönöm!
Autómentő bérbeadása Kérdés
Tisztelt Szakértő, kérdésem, hogy autómentőt katás egyéni vállalkozóként lehet-e bérbe adni? Köszönöm a válaszát.
Katás egyéni vállalkozó szolgáltatást nyújt külföldre Kérdés
Katás egyéni vállalkozó külföldre egy német cégnek nyújt folyamatos szolgáltatást egész évben (havonta egy számlát állít ki) az igy keletkezett árbevétel meg fogja haladni az 1 milliót. Mi történik ilyenkor az adatszolgáltatással? A számla befogadójának is adatot kellene szolgáltatni :), a külföldi cég hogy tesz ennek eleget?
Katás egyéni vállalkozó kft. ügyvezetője is, áfakérdés, bérbeadás Kérdés
Kft.-tag, aki ügyvezető, de személyesen nem vesz részt a kft. tevékenységében, katás egyéni vállalkozóként fizetheti-e az 50 000 forintot, a kft.-ben pedig semmilyen járulékot? Ha katás egyéni vállalkozó áfakörbe bejelentkezik, tényleg levonásba helyezheti a beszerzési (szállító) számlájának áfatartalmát? Ha igen, az áfatörvény melyik paragrafusa vonatkozik rá? Katás egyéni vállalkozó, ha magánszemélyként önálló tevékenységként vallja be az ingatlan bérbeadást (ezt annak idején bejelentette a NAV-nak ) 2017-ben is katás vállalkozó maradhat?
Bt.-be több katás bejelentése Kérdés
Tisztelt szakértő! Egyik bt.-nk a kata alanya, és az ügyvezető be van jelentve 36 órás munkaviszony melletti katásnak..2017.01.01-től a két alkalmazottját is szeretné bejelenteni a kata alá. Ez lehetséges-e, ha ők az eddigi 40 órában foglalkoztatott dolgozók voltak és nem tulajdonosok? Továbbá jól tudjuk-e, hogy a biztosításnál a minimálbér csökkentett összegét számolnák utánuk, 50 000 forint/hó/fő összeget kellene fizetni utánuk. Ki kell jelenteni őket a 17T1041-en, és a jövedelmük egységesen az összes bevétel 60-át kell elosztani így a három katás között. Egyenlően a főállású és mellékállású között? Jövedelemigazolást a NAV-tól kapnak az előző év bevétele után számított összegről? Ebben az esetben a statisztika szerint nincs alkalmazottunk, hiszen nincs T1041-en bejelentett munkavállaló? Kell továbbra is a munkaszerződés, jelenléti ív stb.?
Kata és az ingatlan-bérbeadás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Véleményét szeretném kérni a következő témában. Adott egy kata szerint adózó egyéni vállalkozó, aki alanyi adómentes, de magánszemélyként ingatlant is ad bérbe. Az áfatörvény 188. paragrafusa alapján a két tevékenységet együttesen kell vizsgálni az alanyi bevételi határ figyelésénél. Eleve aggályosnak tartom, a katát és az önálló tevékenységet, ami külön-külön adózik miért kell összemosni, de a legnagyobb gondom az, hogy a bérbeadásból származó egész bevételt, vagy csak a bérbeadásból származó jövedelmet kell az alanyi adómentes határba beleszámítani? A kérdés azért merült fel, mert a kata esetében szinte minden esetben csak a bevétellel számolunk! Köszönettel: LIBORA Kft.
Pénztárgép Kérdés
Tisztelt Szakértő! Katás egyéni vállalkozó esetében – egyedül bérel egy helyiséget, amiben fodrászati tevékenységet végez – kell-e pénztárgépet használnia. A választ köszönöm.
Bevétel katás vagy egyéni vállalkozói Kérdés
Szja-törvény hatálya alá tartozó egyéni vállalkozó 2017. január 1-jével áttér katára. A pénzforgalmi áfa szabályait alkalmazza, és továbbra is azt alkalmazza majd. A 2016-ban kiállított olyan számlák bevétele, melyek még nem kerültek kifizetésre a katás időszak bevétele vagy az egyéni vállalkozói időszaké?
Csed-gyed több jogviszony esetén Kérdés
Tisztelt Szakértő! Jelenleg katás egyéni vállalkozó, aki munkaviszonnyal is rendelkezik 2017.05.15-én fog várhatóan szülni ikergyermekeket. A munkaviszonyában, mely 2012.07.01-től folyamatosan fennáll, jelenleg gyesen van az első gyermekével, aki 2014.12.04-én született. A munkaviszonyban a tgyás-t 2014.11.14-én kezdte meg, azóta folyamatosan fizetés nélküli szabadságon van jelenleg is, és nem is fog visszamenni dolgozni a szülésig. A munkaviszonyában az első gyermeknél bruttó 209 250 Ft-os átlagos havi jövedelmet állapítottak meg (napi 6975 Ft), ez volt a gyed alapja is. Katás egyéni vállalkozóként 2014.07.01-től minősül főfoglalkozásúnak, minden hónapban megfizette a tételes 50 000 Ft-os katát. A tgyás és a gyed első éve alatt alkalmazott látta el a feladatokat, személyesen nem működött közre, 2016.01.01-től dolgozik újra egyéni vállalkozásában. Az első gyermek után a katás jogviszonyban nem kapott semmilyen ellátást, mivel nem volt meg a kellő biztosítási idő. Kérdéseim: 1. A katás egyéni vállalkozásában is igényelheti majd a csedet, illetve gyedet? Természetesen a csed alatt most sem működne személyesen közre. Mekkora összegre számíthat? 2. Az ikerterhesség miatt valószínűleg a szülést megelőző 2 hónapban kórházban lesz. Ha igényli a táppénzt az egyéni vállalkozásában, akkor az befolyásolja-e az ellátások (csed, gyed) összegét? 3. Jól gondolom, hogy a munkaviszonyára tekintettel az első gyermek esetében megállapított ellátási összeget fogják most is megállapítani?
Ingatlan-bérbeadás adószám birtokában Kérdés
Tisztelt Szakértő! Katás egyéni vállalkozó ingatlan-bérbeadást szeretne felvenni, mint nem vállalkozóként végzett tevékenység. Kérdésem az lenne, hogy adószám birtokában (nem kifizető részére) bocsáthat-e ki számviteli bizonylatot vagy az adószám miatt mindenképpen számla kiállítására kötelezett, akkor is ha magánszemélynek ad bérbe? Ha garázst ad bérbe, amely áfaköteles lenne, de egyébként ő adómentes, akkor ez változtat-e a számla/számviteli bizonylat kiállítási kötelezettségen? Köszönöm.