1794 találat a(z) katás cimkére

Egyszemélyes társaság tagja lehet-e katás egyéni vállalkozó? Kérdés

Egyszemélyes társaság tulajdonosa a társasági szerződés szerint munkaviszonyban látja el az ügyvezetői teendőket. Jelenleg heti 1 órában, ami után megfizeti a járulékokat. A kérdés, helyes-e ez az eljárás, miszerint a főállasú katás egyéni vállalkozó a társaság tulajdonosa (egyszemélyes) megfizeti az 50 ezer forint havi adót és a társas vállalkozásban a heti egy órára eső járulékot? Vagy nem elegendő a katás jogviszony (főállású), a társas vállalkozás jogviszony kiváltására?

Ingatlan bérbeadása magánszemélyként Kérdés

Tisztelt Szakértő! Katás egyéni vállalkozó magánszemélyként bérbe ad ingatlant. A számlázást külön kezeli, külön számláz a bérlőnek, ahol a számlára nem írja rá, hogy "kisadózó", és nem írja rá a nyilvántartási számát, valamint megjelöli rajta, hogy magánszemélyként írta meg a számlát. Kérdésem, hogy a bérbeadásról számlát vagy egyéb bizonylatot kell kiállítania?

Katás vállalkozó szolgálati ideje Kérdés

Tisztelt Szakértő! Lokál Extra 01.19-ei számában a cikk írója azt állítja, hogy a katás vállalkozónak az 50 ezer forint fizetése mellett a szolgálati ideje lerövidül (2017-ben egy katás nap csak 0,7 napnyi szolgálati időnek számít).Eddig azt az információt kaptuk, hogy nem befolyásolja a szolgálati időt a tételes kata fizetése, tehát ha 12 hónapon át fizeti a havi 50 ezer forintot, akkor az 365 nap szolgálati időnek számít. Természetesen a nyugdíj összegét befolyásolja. Szeretném megtudni, hogy ezt melyik törvény melyik paragrafusában találom meg.

Nyugdíj korlát – katás vállalkozó Kérdés

Tisztelt Szakértők! Ha valaki korhatár előtti nyugdíja mellett dolgozik és túllépi az úgynevezett kereseti korlátot, szüneteltetni kell a nyugdíját. Ezt a szabályt hogyan kell alkalmazni egy katás egyéni vállalkozónál? A katás bevételt, vagy annak 60 százalékát kell figyelni, vagy az itt szerzett jövedelme nem befolyásolja a nyugdíjat?

Katás egyéni vállalkozó bérbeadása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy katás egyéni vállalkozó bevétele származhat-e tehergépkocsik bérbeadásából? Válaszát köszönöm.

Katás egyéni vállalkozó bevételének korrekciója Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy katás, alanyi mentes egyéni vállalkozó, akinek 2017. januárban egy 2016. decemberi teljesítésű számláját módosítania kellett, mert nem a helyes összeget számlázta. Egy javító bizonylat került kiállításra az eredeti teljesítési dátumra (2016) és számlaszámra történő hivatkozással, az összeg mínusszal és a helyes összeg plusszal szerepelt, ami a különbséget eredményezte. A különbséget visszafizette 2017-ben. A korábban kiállított számla teljes, magasabb ellenértékét 2016-ban megkapta. A kérdés az lenne, hogy a katás bevételében a bankszámláján 2016-ban jóváírt magasabb összeget kell figyelembe venni a pénzforgalmi szemlélet miatt, és majd 2017-ben a visszafizetett különbség csökkenti a 2017-es bevételeket, vagy már eleve az alacsonyabb összeg kerüljön a 2016-os bevallásba? Köszönettel

Lehet-e katás egészségügyi szolgáltató bt.? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Betéti társaságunk egészségügyi szolgáltatással foglalkozik, a számviteli törvény hatálya alá tartozik, áfa tárgyi adómentes, bel- és kültagja is nyugdíjas. 2016. éves árbevétele 7 millió forint. 2017-ben választhatja-e a katát? Ha túllépi a 8 millió forintos árbevételt, van-e teendője, vagy a tárgyi mentesség miatt nincs? Előre is köszönöm válaszukat! Üdvözlettel!

Katás egyéni vállalkozó házipénztár vezetése Kérdés

Katás egyéni vállalkozó taxiszolgáltatónak kell (kötelezett-e) havi házipénztár-jelentést vezetni a vállalkozás készpénzes forgalmáról? Köszönöm válaszukat!

Nyugdíjas katás és a nyugdíja Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy nyugdíjas katás jövedelme a pénzügyileg realizált bevétel 60 százaléka, kétszemélyes bt.-ben lévő kisadózói jövedelme pedig a bt. által pénzügyileg realizált bevétel 60%-ának a fele, függetlenül a tulajdoni hányadtól. Kérdésként merült fel, hogy a fentiek alapján figyelembe vett jövedelem, ha átlép egy bizonyos összeghatárt (például a minimálbér 18-szorosát), akkor a nyugdíjra van-e valamilyen kihatással? Létezik valamilyen szabály erre, amit figyelembe kell venni a nyugdíj védelme érdekében? Válaszukat előre is köszönöm

Csed és gyed Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2017. januárban várom a kisbabámat (január 10. volt szülés várható időpontja, még nem született meg, de pár napon belül igen). Tavaly májusban és júniusban katás egyéni vállalkozó voltam, 75 ezer forintos katával. Július 1-jétől alkalmazotti státuszban voltam bruttó 230 ezer forintos fizetéssel december 1-jéig. Onnantól veszélyeztetett terhesként táppénzen, majd a hónap közepétől cseden vagyok. Kérdéseim: – Mennyi csedet és gyedet fogok kapni? – Milyen bruttó bejelentett fizetés, és mennyi időn keresztül kellett volna, hogy a maximális gyedet kapjam? – Utólag ezt lehet-e még kipótolni, és ha igen, hogyan? Köszönöm a válaszát!

Nyugdíjas katás jövedelemkorlátja Kérdés

Tisztelt Szakértő! 1.) 40 éves jogviszonyára tekintettel nyugdíjba vonult nő, katás egyéni vállalkozónak van-e valamilyen, a keresetére vonatkozó korlátozása a kata hatálya alatti egyéni vállalkozásában? A havi 25 ezer forintos kataösszeget megfizeti. 2. Az öregségi nyugdíj eléréséig milyen szabályokat kell figyelembe venni, ha katás egyéni vállalkozása mellett munkaviszonyban is dolgozik? 3.) A 25 ezer forintos kataösszeg mellett kell-e fizetnie egészségügyi szolgáltatási járulékot, ha az egyéni vállalkozás mellett nincs más jogviszonya, illetve ha társas vállalkozóként van máshol jogviszonya? Köszönöm a segítségét.

Egészségügyi szolgáltatási járulék Kérdés

Tisztelt Szakértő! Betéti társaság beltagja kisadózó lesz. A tag öregségi nyugdíjas. Kérdésem az, hogy a kisadó megfizetésével mentesül-e a bt. az egészségügyi szolgáltatási járulék megfizetése alól, vagy továbbra is kötelezett rá?

Főállású kisadózó biztosított társas vállalkozó? Kérdés

Tisztelt Dr. Radics Zsuzsanna! Idén január elején több hasonló kérdést is kapott kiadózó vállalkozó egyidejűleg fennálló több vállalkozói jogviszonyának járulékkötelezettsége témában. http://adozona.hu/kerdesek/2017_1_5_Tobbes_jogviszony_fni http://adozona.hu/kerdesek/2017_1_6_Katas_ev__tarsas_vallalkozo_yds http://adozona.hu/kerdesek/2017_1_6_KATAs_egyeni_vallalkozo_es_ugyvez_csf A kérdés feltevői, és jómagam is arról szeretnénk bizonyosságot nyerni, hogy megúszható-e 50 ezer forinttal a járuékkötelezettség főállású katásként, ha mellette kft.-ben is társas vállalkozó valaki. 2016-ban a főállású kisadózás nem mentesítette másik vállalkozásban a társas vállalkozót a minimumjárulék-fizetési kötelezettségek alól. 2017.01.01-től azzal, hogy a Tbj. 5. §-ában a főállású kisadózó biztosítottnak minősül, alkalmazhatók-e a 31. § (5)–(6) bekezdései? Azaz a biztosított főállású (bt.-beltag) kisadózó "társas vállalkozóként biztosítottnak" minősül-e?

Katás egyéni vállalkozó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. tagja (egyedüli tag) kiváltja az egyéni vállalkozást és katát választ. Mint egyéni vállalkozó jogszerűen beszámlázhat-e a saját kft.-jébe, ha – nem végez tevékenységet a kft.-ben, az ügyvezető a férje, – az egyéni vállalkozó az ügyvezető a kft.-ben? Köszönettel: Izsó Krisztina

Nem katás bevétel a kapott támogatás, na, de mi számít annak? Cikk

Rövid tájékoztatót tett közzé honlapján a Nemzeti Adó- és Vámhivatal a kisadózó vállalkozás bevételére és a bevétel megszerzésének időpontjára vonatkozó rendelkezések változásairól.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

25 év alatti átalányadózó

Lepsényi Mária

adószakértő

Ingóság bérbeadása kifizetőnek

Lepsényi Mária

adószakértő

Téves közösségi adószám megadása

Bunna Erika

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 október
H K Sze Cs P Sz V
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Együttműködő partnereink